Sayfa 1 / 4 1234 SonSon
Toplam 47 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    faruk34 Avatarı

Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    22:08
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    3

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    8 Kasım 2010 Güncel:
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: faruk34 Mesajı Gör
    Arkadaşlar postadan maaş evraklarım geldi bugün kasım 23 ünde ptt den ilk maaşımı alacağım hayırlısıyla.Bu yolda yardımları bulunan engelliler biz ailesi ve üyelere teşekkür ediyorum.

bu nasıl iştir, herşey karman corman oldu, hastaneden rapor cıkartıpta mı başvursaydım deftardarlığa, aklım karıştı,

yardımlarınızı bekliyorum.

Ankaraya nasıl bir dilekçe yazmalı.

Üye
    aliş şerif Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    afyonkarahisar
    Alınan Beğeniler
    48
    Verilen Beğeniler
    45

Benimkisde %28 e inmşti Defterdarlıktaki bayan memur Deftarlığa itiraz dilekçesi yazıp tekrar dan rapor almalısın demişti. Yine düşük gelir diye uğraşmamıştım. Ankara dan dönüyo nasıl iştir anlamıorum.....

Üye
    faruk34 Avatarı

Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    3

aliş Şerif , siz hangi polikiliniklere başvurdunuz, derecemiz aynı sayılır ?Ben önceki raporda ürolojiyi es geçmiştim, insanı cok bunaltıyorlar.
    Fizik tedavi %19 vermişti
    Onkoloji %10
    Beyin cerrahisi; oran belirtmemişti, doktor kıl biriydi.
    Nörolojide, oran belirtmedi nedense.
    Girdiğim bölümler bunlardı, hastane /32 verdi ankara %27.

Rahatsızlığım, sol bilekte felç buna ilave sol diz altında aşırı incelme, sağ bilek kuvvetsiz.Artı mesane sorunları var , ürodinami isteyeceğim şimdiki raporda.

Mahalleden tanıdığım defterdarlıkda çalışan bir abimiz var ona danışacağım, o bana bir yol gösterir bugun izinliydi göremedim defterdarlıkta.

Üye
    aliş şerif Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    afyonkarahisar
    Alınan Beğeniler
    48
    Verilen Beğeniler
    45

Ben Afyon Devlet Hastenesnde almıştım abisi de oranları inan hatırlayamıorum burası %45 vermşti ankara 28 e indrmşti Balhazard saçmalığından kalmıştı işte..oranı ne kadr yüksek alırsan o kdar ankara dan çıkma olasılığı yüksek gibi gelio başka şeyler ekleteblirsen eklet..

Üye
    levent retinis pigmentoza Avatarı

Gerçek Adı
    Levent
    Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    01:08
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

defterdarlığa daha önce başvuru yaptığınızı söylemeyin..o zaman dilekçeni kabul ederler

Üye
    faruk34 Avatarı

Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    3

Daha önce rapor aldınızmı dedi hayır almadım dedim, bilgisayarda birşeyler tuşladı, daha önce hiç rapor almadınızmı tekrar sorunca , 3 sene evvel aldım dedim, şikayetlerim artınca tekrar başvurmak istiyorum dedim, eski raporun numarasını istedi verdim, Ankara Merkez Sağlık Kuruluna dilecekse yazacaksın, oradaki cevaba göre buraya geleceksin dedi kestirip attı.Oda engelli birisiydi halimizden anlamadı

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:20
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    953
    Verilen Beğeniler
    1.240

Bunu neye dayanarak söylemiş ki?! Böyle bi mevzuat bilmiyorum...
    Bence yetkili bir hastaneye gidip rapor al bu amaçla ve öyle başvur defterdarlığa
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    bylunatic Avatarı

Son Giriş
    15.08-2012
    Saat
    17:03
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hastaneye kendi olanaklarınla git arkadaşım. özürlülük ölçütümün belirlenmesini istiyorum de. kişisel başvuru yap ve % 40 üzeri çıkarsa defterdarlığa giderek özür oranım arttı tekrardan vergi indirimine başvurmak istiyorum de. işi yokuşa sürerse dilekçe yaz orda hemen sana yazılı açıklama yapmak zorundalar.

Ayrıca sen dilekçe yazdıktan sonra bunu ne olursa olsun kabul etmek zorundadırlar. Aynı zamanda cevapta yazmak zorundalar!

Üye
    BaSKaN53 Avatarı

Gerçek Adı
    ALi
    Son Giriş
    01.11-2017
    Saat
    13:44
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Z.BURNU
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    3

Sevgili Bülent bey kardeşim şimdi benim kafam karıştı buna benzer bir konu benim başımdada var ilk raporum %41,di ve Ankaradan 34 olarak döndü bir zaman sonra tekrar defterdarlığa başvurdum bu seferde hastahane %37 verdi 7-8 ay oldu yakında 3 kez baaşvuru yapmak istiyordum şimdi defterdarlık başvurumu kabul etmeyecekmi öyle bir kanun madde vs,mi var.? Beni aydınlatın lütfen

Üye
    faruk34 Avatarı

Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    3

Arkadaşlar işin özü anlaşıldı, deftardarlığa ikinci kez başvuranlar, işyerinden çalıştıklarına dair aldıkları yazı ve nufus fotokopisine ilaveten, eski raporun tarih ve numarasını, bir dilekçe ile belirterek, hastalığının daha cok nüksettiğini belirterek yazı alabilirler.Yanlız bu arada dişi arıyan geliyormuş tekrar tekrar deftardarlıkta haklı bir yandan, bizim sucumuz ney madem öle önce hastaneden rapor alalım rapor düşükse zaten defterdarlığa gitmez vatandaşta, deftarlıkta rahat eder.Devletimiz özürlülere hak tanımış ama, en cok hakkımızı devlet yiyor, rapor almak zor bu konuda hemfikiriz.

BaSKaN53;
    2. gidişinizde eski raporun numarasını belirtseydiniz, sonraki rapor eskisinden düşük olmazdı sanırım, doğrusuda bu bence, düşünsenize %45 alan birisinin raporunun %35 düştüğünü.

Üye
    BaSKaN53 Avatarı

Gerçek Adı
    ALi
    Son Giriş
    01.11-2017
    Saat
    13:44
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Z.BURNU
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    3

faruk34;

Dostum eski raporumun fotokopisini verdim onlara ayrıca bire bir girdiğim her dr,ye söyledim daha önveden raporum var diye bakan çok ama Gören yok maalesef tıpkı Ankaradaki Bakıpta göremeyenler gibi...

Üye
    faruk34 Avatarı

Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    3

Deftardarlıktan, Haseki Hastanesine sevk aldım, bundan sonraki prosudur nedir; bizden vizite kağıdı, 4 aylık bordro gibi vb. şeyler isterlermi, rapor cıkarmak cok zaman alırmı ?bilgisi olan paylaşsın, bu başlık altında ben gidişat ile sizlere bilgi vereceğim.

Üye
    9772EU Avatarı

Son Giriş
    10.07-2010
    Saat
    13:18
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hasekiye gidip heyet için gün alacaksın_? Orda sana bir dilekçe doldurtacaklar. Daha önce para talep etmiyorlardı ama şimdi 85 TL istiyorlar. Heyet günü gidip tek tek doktorları gezeceksin. (Aynı kat içinde doktorlar) En sonunda doktorların yazdığı kağıdı sekretere vereceksin ve işin bitiyor. Bundan sonrası haseki raporu Ankaraya gönderiyor 1-2 ay içerisinde çalıştığın yere iletişim adresine raporun ve vergi indirim yazın geliyor. Kolay gelsin

Üye
    faruk34 Avatarı

Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    3

Defterdarlıktan aldığım evrakla haseki hastanesine gittim.Önce evrakı başhekim muavinine imzalattırdım, sonra hemen karşı odadaki sağlık kuruluna evrakı verdim.Onbeş dakika sonra evrakı verdiler.Evrakta, on gün sonraya gün verdiler, dört resim, 80,50 lirada para ile gel dediler.Defterdarlıktan gelenlerden dilekçe istemiyorlar, rapor için dilekce (forum) dolduran arkadaşlarda vardı.

Üye
    MESTAN Avatarı

Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    12:33
    Yaşadığı Yer
    içinizden biri
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    4

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    maliyenin sevk etmesine rağmen rapor ücreti mi istendi sizden?

Sayfa 1 / 4 1234 SonSon