Toplam 7 mesajın 1-7 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ikitisatcı Avatarı

Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    16:00
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhabalar
    benim raporumda çalışaamaz ibaresi işaretli çalışamayacağı iş alanlarındada aşırı egzersiz ayakta durmayı ve ince beceri gerektiren işlerde çalışamaz yazılı
    2005 te bu raporla işe girdim vergi indirim tutarımıda aldım..
    ama bugün(06/05/2010)vergi daireisne gittim bizde kayıdınız yok dediler. acaba ne yapabilirim..

rapor tarihim: 05/04/2002 süreklidir %40 tanı: Serebral palsy:üst extremitelerde orta derece fonksiyon kaybına neden olan kareoateoik hareketler var..

Üye
    ikitisatcı Avatarı

Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

2002 tarihli raporum var süreklidir diye vergi indiriminde kullnamazmıyım..2006 ve sonrası raporlar geçerli imiş

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    957
    Verilen Beğeniler
    1.251

Defterdarlıkta sakatlık indirimi elde ettiğine dair kayıt yoksa, sakatlık indiriminden yararlanamıyorsun demektir. Defterdarlığa başvurup bu hakkı elde etmiş miydin?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    ikitisatcı Avatarı

Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

defterdarlığa gitmedim istanbul vergid dairesi başkanlığına(cağaoloğluna )gittim defterdarlığamı gidicem.ama vergi indirim tutarımı nasıl aldım..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    957
    Verilen Beğeniler
    1.251

İşyerinin bordroda sakatlık indirimini göstermesi sakatlık indirimini resmi olarak hak ettiğin anlamına gelmez.
    Çalışma yaşamının herhangi bir aşamasında defterdarlığa gidip sakatlık indirimine başvurdun mu? Başvuru sonucunda defterdarlık işyerine "bu kişi %X raporuna karşılık X dereceden sakatlık indirimine hak kazandı" diye yazı geldi mi?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    ikitisatcı Avatarı

Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yok hiç başvurmadımm

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    957
    Verilen Beğeniler
    1.251

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    E o zaman vergi indirim hakkın da yok demektir. Defterdarlıkta kaydın olmaması doğal.
    Sakatlık indiriminden yararlanmak istiyorsan çalışırken defterdarlığa başvuru yapman gerek: http://www.engelliler.biz/forum/saka...-evraklar.html