Toplam 10 mesajın 1-10 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    karakeçili Avatarı

Gerçek Adı
    HALİL
    Son Giriş
    03.01-2013
    Saat
    16:09
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    oturan boğa kardeşim, İstanbul vergi dairesi derken Cağaloğlu'ndakinimi kastediyorsun, ayrıca tekrar tam teşekküllü bir hastaneden sağlık raporumu almak gerekiyor?, bizleri aydınlatırsan sevinirim teşekkür ederim.

Üye
    valeciraptor Avatarı

Son Giriş
    17.01-2012
    Saat
    15:03
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Evet cağaloğlu defderdarlık size bilgi verir hastane konusunda

Üye
    Anti Oksidan Avatarı

Gerçek Adı
    @vni
    Son Giriş
    04.07-2017
    Saat
    00:50
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

eğer "vergi indirimi" ibareli raporunuzu 2006 yılından önce aldıysanız, cağaloğlu'ndaki defterdarlıktan vergi indiriminizi talep edebilirsiniz...

aksi halde yeni bir rapor çıkarmanız gerekiyor..

Üye
    karakeçili Avatarı

Gerçek Adı
    HALİL
    Son Giriş
    03.01-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ilk defa başvuracağım daha önce vergi indirimi adı altında herhangi bir başvurum olmadı.

Üye
    valeciraptor Avatarı

Son Giriş
    17.01-2012
    Saat
    15:03
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

sağlık raporunuzu yeni aldıysanız bu raporla maliyeye başvurun maliye kabul eder tekrar hastaneye sevk etmez maliyeye vergi indirim belgesi için başvurmak için çalışıyor olmanız gerek raporu nezaman aldınız

Üye
    karakeçili Avatarı

Gerçek Adı
    HALİL
    Son Giriş
    03.01-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

2000 yılında raporumu aldım ve ben 1987 sigorta girişliyim. şu an çalışıyorum. 4 yıldır aynı işte devam ediyorum.
    ama vergi indirimine henüz başvurmadım.
    ne zaman emekli olabilirim.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:27
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    941
    Verilen Beğeniler
    1.233

87 sigorta girişinin 18 yaşından sonra oluş ise, staj değil idiyse, 3. dereceden vergi indirim hakkı elde ederseniz, 3600 gün prim ile emeklilik hakkına sahipsizin.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    karakeçili Avatarı

Gerçek Adı
    HALİL
    Son Giriş
    03.01-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bülent bey ben bugün vergi dairesine gittim beni hastaneye sevk ettiler. bu işlemlerin 3 ay sonra sonuçlanacağını söylediler. kendilerine ankaradan gelecek olan sonucu onlarda çalıştığım işyerine gönderecekmiş. benim elime herhangi bir evrak veya sonuçla ilgili bir bilgi verilmeyecekmi? anlayamadım.

Üye
    iskocyalim Avatarı

Son Giriş
    16.05-2016
    Saat
    14:45
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Defterdarlık Cağaloğlundan taşındı.
    Şuan Topkapı Cevizlibağ Yeşil kundura binasında hizmet vermekte Bİlgilerinize.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:27
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    941
    Verilen Beğeniler
    1.233

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Sakatlık İndirimi Başvuruları Nereye Yapılacaktır?
    Mükelleflerin çalışan özürlüleri, sakatlık indiriminden yararlanmak için başvurularını Başkanlığımız Mükellef Hizmetleri Grup Müdürlüğü, Mükellef Hizmetleri Müdürlüğü, Vergi Uygulama Bölümüne yapacaklardır.
    Başkanlığımız mükelleflerinin il dışındaki iş merkezlerinde çalışan özürlülerin başvurularını nereye yapacağına ilişkin olarak Gelir İdaresi Başkanlığı’ndan alınan 27/11/2007 tarih ve 105410 sayılı yazıya göre (bkz); iş merkezleri ilimiz dışında bulunan mükelleflerin hastaneye sevklerinin iş merkezlerinin bulunduğu yer vergi dairesince yapılması gerekmektedir.
    A) İstanbul'da çalıştığı iş yerinin bağlı olduğu vergi dairesi, aşağıda yazılı 4 vergi dairesinden birine bağlı ise bağlı oldukları vergi dairesinden müracaat edecekler.
    1- Büyük Mükellefler Veergi Dairesi Başkanlığı
    2- Şile Vegi Dairesi Müdürlüğü
    3- Silivri Vergi Dairesi Müdürlüğü
    4- Çatalca Vergi Dairesi Müdürlüğü
    B) İşyerleri yukarıdaki vergi dairelerinin dışındaki vergi dairelerine bağlı olan çalışan engellilerin hepsi, vergi indirimi için, İstanbul Vergi Dairesi Başkanlığının Topkapı Cevizlibağ'da bulunan Yeşil Kundura Binasının 7. katındaki Mükellef Hizmetleri Gelir Vergileri Grup Müdürlüğünün Sakatlık Servisinden başvuracaklardır.

Kaynak: http://www.engelliler.biz/forum/saka...-evraklar.html
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...