Toplam 5 mesajın 1-5 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    renoul11 Avatarı

Son Giriş
    18.03-2010
    Saat
    02:21
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    öncelikle iiyi akşamlar ben 2001 senesinde işkurun yönlendirmesi ile engelli raporu almıştım sağ ayak polia sekeli olarak %50 oranında rapor almıştım yeni girdiğim iş yerimin isteği üzerine galir idaresi başkanlığından vergi muafiyeti için başvurmamı istediler hastaneye giderek rapor başvurusunda bulundum ama verilen rapor ilkinde %41,2 verdiler
    2007 senesinde tamamlanmadığı için yeniden istek üzerine rapor düzenlenmesini istediler ve bizim sağlık il müdürlüğüne itiraz dilekçesi vermemizi istediler biz de verdik dilekçemizi tekrar hastane kuruluna girdim ve bana verilen rapor %30 'a düşürüldü ve ağır işte çalışabilir diye not düşülmüş raporda
    tekrardan itiraz dilekçesi verdik farklı bir hastaneye gönderip sağlık kuruluna gidicem

şimdi benim ne yapmam gerekir %30 engelli olarak geçiyor mu vergi muafiyetinden yaralana biliyor muyum

en kısa zamanda bana bilgi verebilirseniz sevinirim biz bu rapordan sonuç alamazssak mahkeme yolumuz açıkmı

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:24
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

Sakat statüsünde değerlendirilebilmek için %40 ve üzeri rapor olması şart.
    sakatlık oranı cetveli'ne göre %40 ve üzeri oran verilmesi gerektiğinden eminseniz, gideceğiniz hastanedeki dotorlarla cetvele dair konuşmayı deneyin...

Ve, cetvele rağmen oran %40'ın altında verilirse, tabii ki hukuki süreç başlatma hakkınız var. Yeter ki durumunuz cetvele göre %40 ve üzeri rapor verilmesini gerektirsin...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    renoul11 Avatarı

Son Giriş
    18.03-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

iyi alkşamlar cevabınız için teşekkürler sakatlık oranı cetvelini nerden öğrene biliriz yada siz bize yardımcı olabilir misiniz .
    sağ ayağımın kalçadan aşağısı tutmuyor yani sağ elimle destekleyerek yürüyorum ve %50 oranında olan raporumu %30 'a indirebilir mi
    benim nasıl bir tutum içinde olmam gerekir bana yardımcı olursanız sevinirim

şimdiden teşekkürler

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:24
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

Bir ortopedi doktoruna gidin ve sakatlık oranı cetveli'ne göre size hangi oranda rapor verilmesi gerektiğini net olarak öğrenin. Doktor cetveli açsın önüne ve bakarak söylesin...
    Son gideceğiniz hastanede bakalım ne oran verilecek...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    renoul11 Avatarı

Son Giriş
    18.03-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    teşekkür ederim rapor alınca tekrar size bilgi veririm görüşmek üzere iyi akşamlar