Toplam 3 mesajın 1-3 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    SEVCAN35 Avatarı

Son Giriş
    01.03-2010
    Saat
    22:42
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba, ben yeni üye oldum, yukarıda yazdıklarınızı okudum, ne zor iş bu, anlamadım, yorğunu yokuşa sürüyorlar, ben bilenlerden yardım istiyorum, mevzuatı bilen bi arkadaş varsa bana yardım edebilir mi,

annem için %98 sakatlık raporu almıştım.Denizli Dev.Hst.den, kurumuma sordum, indirimden yararlanamazsın dedikleri için boşvermişdim, bilgisiz insanlar
    daha sonra öğrendim ki yararlanabiliyor muşum
    21.10.2009 trhde müracaat ettim, daha önce almış olduğumuz rapor kabul edilmiş,
    benim sormak istediğim iki soru var,
    1. geriye dönük olarak rapor tarihi itibariyle birimiş vergi indirimlerini alabilir miyim,
    2. bu raporların belirli sürelerle yenilenmesi gerekip gerekmediği, kolaylıkla diliyorum,

Üye
    SEVCAN35 Avatarı

Son Giriş
    01.03-2010
    Saat
    22:42
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

izmirde çalışıyorum, memurum, anneme bakmakla yükümlü olduğum için vergi indiriminden yararlanmak istedim. Sakatlığı raporunda sürekli yazıyor, ben den izmir def.vasıtasız gelirler müd. gittim, dilekçe ile müracaat etmek için, istanbul vasıtasız gel.md. interden sitesinden bikaç örnek çıktı aldım, emsal teşkil eder diye, ama daha evrağı okumadan, olmaz öyle şey geriy dönük alamazsız diyorlar,

sizde bakarmısınız benim için eğer bu evraklardan anlıyorsanız,
    http://www.ivdb.gov.tr/Mukteza/gv/ornek15.htm dilekçemi kabul etmediler, okuyun, inceleyin dediysemde, genel müd. göndermeyi düşünüyorum dilekçeyi, yorumunuzu bekliyorum, teşekkür ederim.

Üye
    hakandogualp Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan Doğualp
    Son Giriş
    03.10-2017
    Saat
    18:18
    Yaşadığı Yer
    İZMİR/BAYRAKLI
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    aynı tarihten itibaren fazla kesilen vergilerin de işyerinizin bağlı olduğu vergi dairesine (Saymanlık veya Mal Müdürlüğüne) bizzat müracaatınız halinde tarafınıza iade edilmesi gerekmektedir.

dilekçenin son paragrafına göre işyerinizin bağlı olduğu vergi dairesine (saymanlık veya mal müdürlüğüne) başvurmanız gerekiyor.