Sayfa 1 / 4 1234 SonSon
Toplam 54 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ALİRİZA Avatarı

Son Giriş
    02.11-2016
    Saat
    14:53
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA/DENİZLİ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba bende aranıza yeni katıldım ve umarım dogru yerden mesaj yazıyorumdur.

Ben 1979 dogumluyum ve 1 yaşında çoçuk felci gecirmiş olup sol bacagım 4-5 cm kısa ve zayıf hiç bir güç yok. fazla uzatmak istemiyorum 1996 %40 raporum var ama çok önemsemedigim için indirim talebinde bulunmamıştım ama yaş ilerledikce tek bacagımın üzerinde durmakta zorlanmaya başladım
    2008 tekrar rapor aldım bu defa %55 verdi doktorlar ankara'ya gitti geldi ve %19 olarak
    ne yapmalıyım lütfen yol gösterin aynı durumda birini tanıyorum % 40 raporla %40 onay almış ve şimdi emekli oldu.

Üye
    Gecelerin_Prensi Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    20.01-2017
    Saat
    14:58
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

rapor oranınız düşürülemez itiraz ediniz

Üye
    ALİRİZA Avatarı

Son Giriş
    02.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA/DENİZLİ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bir kere itiraz edildi ve gene %19 geldi tekrarmı itiraz etmeliyim?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

sakatlık oranı cetveli'ne göre %40 ve üzeri oran verilmesi gerektiğinden emin misiniz?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    ALİRİZA Avatarı

Son Giriş
    02.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA/DENİZLİ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Teşekkürler cetveli inceledim ve oranlar baya düşük ama normal olarak h sınıfı ehliyeti olan ve özürlü plaka sahibi askerligini yapmamış ve işcibulma kurumunda özürlü olarak görünüp çalışan birisi olarak bu indirimi alamamam beni düşündürüyor.olması gereken sadece hukuki yolmu?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

Maalesef, bizdeki mevzuat %40'ın altındaki oranları sakat statüsünde saymıyor...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    ALİRİZA Avatarı

Son Giriş
    02.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA/DENİZLİ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba arkadaşlar p.tesi mal müdürlügü yazısı ile hasneye gittim vergi indirimi için.ortapedi ve noroloji uzmanları muayene etti.ortapedi%18 noroloji %18
    olmak üzere (tam emin degilim) toplam %36 verecekler.perşembe tatil oldugu için yani bugün salı günü heyete girecegim.önceden alınmış (1996'da %40) (2007'de%55 iki tane bi özel tertibat ve vergi indirimi için alınan)
    raporlarım var ve ankardan %19 olarak geri dönen bi red vergi indirim yazısı var elimde.şimdi bu hastanede oranlar düşürüldü deniyor.artık olay hukuki bi boyut getirecek gibi lütfen düşüncelerinizi paylaşın benimle %40 altında gelen raporla ankaradan %40 olarak yükselebilirmi belki saçma olabilir yada baya düşük gelebilirmi? Fizik tedavi uzmanınada muayene ettirmem gerekirmiydi olsaydı oranda bi degişiklik olurmuydu? Ben polio sekelik var ayrıntılı muayene ettirdim 5 cm kısa heryeri ölçtüler 6 film çektiler filmi bakmadan sakla dedi doktor.askerlik yapmadım. 1 yaşında olan bi felçin sonunda 1997 yılından buyana çalışıyorum vergi indirim olmadan emekli olmuyor sanırım.ne yapmalıyım düşüncelerinizi ve fikirlerinize ihtiyacım var.

Üye
    hakanaca Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan CANTÜRK
    Son Giriş
    26.11-2017
    Saat
    20:46
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    1

bu türkiyenin sorunu bunu ancak hükümet haleder bimere yazın her yere yazın ben öyle yapıyorum büyük ihtimalle düzenleme yapıldı haber bekliyoruz yeni yönetmelik açıklanmasın duruma göre haraket edeceğiz

Üye
    aliilsan Avatarı

Son Giriş
    21.11-2012
    Saat
    21:58
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar benim de sorunum aynı %50 ile giden raporum tablo 3.4 göre belirlenmesi denmiş. Yani heyete koltuk değneğiylemi gireyim %40 alabilmek için. Ortopedi Nöroloji Fizik doktorunun yazısını anlamamışlar. Bir an evvel şu düzenleme yapılsada tekrar tekrar rapor çıkarılmasa.

Üye
    faruk34 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:08
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    3

Değnekle gidiceksin tabi, kendini podyumdamı sandın ?ağlıcaksın sızlacaksın ,bu işler böyle.

Üye
    fato10 Avatarı

Son Giriş
    09.10-2011
    Saat
    23:31
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

en yakın ıl saglıga gıdıp,raporuna ıtıraz edersen senı ıl saglık kendı belırledıgı hasteneye davet edıcek,oraya gıttıgınde yenıden muayenen yapılcak ve sonunda hakkettıgın
    oranı alıcaksın,cunkc ı bu tarz bı durum benım bı tanıdıgımın basına geldı 2 kere ıtıraz ettı ve onayı aldı sonunda,onemlı olan hakkını aramak sonunda oluyor,ben skolyoz hastayısım banada %30 verdıler bende bu sekıl ıtıraz ederek roporumu aldım,sende bu sekıl yaparsan sonuc bekledıgın gıbı olur.mutlaka uygula...

Üye
    effe Avatarı

Gerçek Adı
    kuzey
    Son Giriş
    12.10-2017
    Saat
    17:58
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

eksık evrak dıye bendede tablo3.4 ıstedıler benden yaptırdım %20 verdıler bakalım oran sonuc ne cıksacak

Üye
    aliilsan Avatarı

Son Giriş
    21.11-2012
    Saat
    21:58
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar Maliyeden gelen eksiklerin tamamlanması için süre varmı. Şehir dışına çıkacağım en az iki ay eksikleri tamamlayamayacağım. Bilgisi olan lütfen yazsın

Üye
    ALİRİZA Avatarı

Son Giriş
    02.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA/DENİZLİ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evet arkadaşlar %18 ile hastaneden gönderdiler ankaraya göndermeye gerek kalmadı. Allah..!

Üye
    SEVVAL2003 Avatarı

Gerçek Adı
    berrin özdemir
    Son Giriş
    27.02-2012
    Saat
    12:50
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    aynı durum bendede mevcut ben 4 defa itiraz ettim 4 ayrı hastaneye sevk edildim raporumu olumlu aldım fakat gene ankaradan oran düşürüldü şu an 5 raporumu gönderdim cevap bekliyorum bu sefer inşallah onaylanır aksi takdirde dava acıcam

Sayfa 1 / 4 1234 SonSon