Sayfa 3 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
Toplam 54 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    yaren gezgin Avatarı

Son Giriş
    31.12-2014
    Saat
    02:51
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    slm.İsterseniz yeniden rapor alın ve durumu doktora izah edin.

Üye
    yomaz Avatarı

Gerçek Adı
    ömer atik
    Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    17:38
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yok yeni rapor istenmiyor alınmış rapor geçerli diyor mahkeme 4 ay kısa bir sürede sonuçlanıyor

Maliye rapor dava 1 - Vergi indirim başvurumda %55 rapor Ankara'dan %19 olarak geldi. Ne yapmalıyım?

Maliye rapor dava 2 - Vergi indirim başvurumda %55 rapor Ankara'dan %19 olarak geldi. Ne yapmalıyım?

Maliye rapor dava 3 - Vergi indirim başvurumda %55 rapor Ankara'dan %19 olarak geldi. Ne yapmalıyım?

Üye
    ALİRİZA Avatarı

Son Giriş
    02.11-2016
    Saat
    14:53
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA/DENİZLİ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

2007 yılında almış oldugum ve 2008 yılında %19 a düşürülen sürekli raporumla hukuki sürec başlatabilirmiyim?Teşekkürler.yeni raporda var 2011 yılında alınmış ama %18 malesef

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    951
    Verilen Beğeniler
    1.237

Teorik olarak evet, ama pratikte eski raporuna karşılık mahkemeden vergi indirim hakkı elde edene rastlamadım! Mahkeme de "git yeni rapor al gel" diyor hep ve rapor %40'ın altında olursa hak tanımıyor
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    asi 23 Avatarı

Son Giriş
    11.03-2017
    Saat
    20:20
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar ben raporumu yüzde 43 gönderdiğimde aslında umutsuzdum hep düşürülüyor aslında kagıdımı alan arkadaşta vergi dairesinde yüzde 43 ile ucu ucnasın demişti yani işin Allah a kalmış demek istemişti ben raporu gönderdim ardan 20 gün sonra aradım rapor sonucu ne diye henüz belli değil demişlerdi size sorum olacak dedim bizim kuruldan aldıgımız yüzde 40 raporlar neye dayanaraktan düşürülüyor dedim öyle birşey olamaz dedi bana neyse o uygulanır dedi bende dedimki uygulanmazsada yargıda bunun örnekleri var dava açıp hakkımızı bir şekilde alırız tamam deyip iyi günler dedi telefonu kapatık aradan 10 gün sonra aradım rapor sonucum ne dedim yüzde 43 gelen raporunuz yüzde 42 olarak onaylanmış dediler evet hem sevindim hem şaşırmıştım aslında kasımda müracat ettim ve dün sonucu aldım birazda hızlı gelişmiş oldu olaylar herhalde

Üye
    ALİRİZA Avatarı

Son Giriş
    02.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA/DENİZLİ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yeni olarak %18 var.193 sayılı kanunla degilde normal özürlülük işkura verecegim desem nasıl olur?doldu taştı raporlar korkuyorum 40 altında gelir diye.ne yapmalıyım?yada gelirler idaresine tekrar iyiraz edip tekrar incelemelerinimi istesem?olumu sonra yeni incelenmesine ragmen deyip dava felan acsam olurmu sizce?

Üye
    ALİRİZA Avatarı

Son Giriş
    02.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA/DENİZLİ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

193.sayılı kanun için alınan %55 rapor Nevşehirden ve sağlık raporu veren hastaneler listesinde yok bu il. olumsuzluga yol acarmı?

Üye
    black_06 Avatarı

Gerçek Adı
    tuncay
    Son Giriş
    14.03-2012
    Saat
    18:23
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Anladigim kadariyla itiraz pek sonuc vermiyo ve cok ugrastiriyor..neden ilk once dava acilmiyor.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    951
    Verilen Beğeniler
    1.237

Çünkü prosedürü tamamlamadan dava açılırsa, mahkeme usul yönünden davayı bozabilir. Bu riske girmemek açısından itiraz sonrasında dava açmak daha iyidir.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    GoXEl Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: faruk34 Mesajı Gör
    Değnekle gidiceksin tabi, kendini podyumdamı sandın ?ağlıcaksın sızlacaksın ,bu işler böyle.
    Ahahahahahahah Süperdi )))))))))))))))))

Üye
    muntada al ansar Avatarı

Son Giriş
    13.10-2017
    Saat
    19:44
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

sayın bülent bey ben sgknın sevkiyle bi hastaneye sevk edildim sgk yazısında %60 nı kaybetmişmidir diye hastaneden rapor istiyor hastane ise bana bi kağıt imzalattı maluliyet durum bildir raporu diye gezdiğim bölümlerin dr ları oran veriyor sağlık kurulu diyorki biz o ranalrı silecez sizin malul olup olamadığınıza bakaca oran önemli değil diyor e ozaman sgkın sevkindeki %60 ibaresinin anlamı ne?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    951
    Verilen Beğeniler
    1.237

Konu malulen emeklilikse, evet, kurum sevki ile alınan rapora oran yazılmıyor...

Ne zaman ki kurumdan "işgücü kaybınızı % 60 ve üzeri kaybetmediğiniz için malulen emeklilik başvurunuz reddedildi" diye yazı gelir, o zaman şahsi başvuru ile hastaneye gidip "% 60 ve üzeri orana sahip Durum Bildirir Rapor" almak ve o rapora istinaden de red kararına karşı dava açmak gerek.

Üye
    muntada al ansar Avatarı

Son Giriş
    13.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

ya bilmiyorum bi sorduğum soruyada beklemeden bi cevap yazzsa ne olur

özür dilerim bülent bey ama sgk zate %60 nı kaybetmişmidir diye yazıyla sevk etti

yani kendim hastaneye müracat etmedim sgkın yazısında tc numaralı falan %60 nı kaybetmişmidir diye rapor istedi ama hastane malumusunuz değilmisiniz diye bakacaz diyor o oranları siliyorlar

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    951
    Verilen Beğeniler
    1.237

İşte bunun bir çözümü yok maalesef. Düzen böyle kurulmuş. SGK hastaneye soruyor "bu kişinin sağlık durumunu bana detaylıca aktar". Hastane sadece tanı koyarak durumu sgk'ya iletiyor. SGK da ona bakıp malul mü değil mi karar veriyor!

Yukarıda dediğim gibi, ancak bu süreç sonunda kişisel başvuru ile oran bulunan rapor alıp dava açılabiliyor...
    Ya da alınan kişisel raporla birlikte "siz reddettiniz ama, ahan da sakatlık oranım % 60'ın üzerinde. Beni malulen emekli etmelisiniz" diyebiliyorsunuz. Bu durumda heralde kurum yeniden hastaneye sevk ediyor vs.vs.vs.

Tüm denemelere rağmen sonuç olumsuzsa, % 60 üzeri raporla dava açılacak... Büyük olasılıkla mahkeme de yeni rapor için hastaneye ya da adli tıp kurumu'na sevk edecek. vs.vs.vs.

Yani evet, lanet bi çin işkencesi

Üye
    muntada al ansar Avatarı

Son Giriş
    13.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    bülent bey teşekkürler nurcularla sohbetten vakit bulupda sorumu yeni sordum verdiğiniz bilgi için teşekkür ederim

peki bu uygulamada kendimin başvurduğu bi hastane hen benden ücret isteyecek hemde sgk ben sevk etmedim deyim 60 lık oran almış olsam bile raporu kabul etmiyecek yani şuanki raporda hastane belirtese 60 kaybetmişdir veya kaybetmemişdir diye ne olurki

Sayfa 3 / 4 İlkİlk 1234 SonSon