Toplam 2 mesajın 1-2 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    emovic Avatarı

Son Giriş
    25.02-2014
    Saat
    08:54
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhabalar,

Kafamı kurcalayan ama bir türlü anlamadığım bir konu var. Eski şirketimde özürlü kadrolu ve vergi indirimi alıyordum. Defterdarlığına giderek ilk müracaatımı yapıp vergi indirimi almıştım. Yalnız eski şirketimden ayrılıp yeni şirkete geçtim. Yeni şirkette vergi indirimi alabilmem için, şirketteki insan kaynaklarından biri, defterdarlığına gidip dilekçe yazmam gerektiği söylendi.
    Defterdarlığa gittiğimde böyle bir işleme gerek olmadığını, ne işçinin ne işverenin herhangi bir başvuruşuna gerek olmadığını ve elimdeki ilk müraacaat ettiğim belgeyle yeterli olacağını belirttiler.
    Bu durumda işveren vergi indirimi alabilmem için devlet kurumuna bildirmesi gerekmiyor mu? Çünkü elimdeki belge yeni şirkete bağlayıcı bir belge değil sonuçta.
    O nedenle uzman birilerine sormak istiyorum. Cevap verenlere teşekkürler..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:32
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    932
    Verilen Beğeniler
    1.222

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Vergi indirimini hak ettiğinize dair bir belgeyi işverene vermeniz yeterli. O belgeye karşılık bordroda sakatlık indirimini uygulayacak muhasebeci... Başkaca bir bildirime gerek yok.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...