Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 23 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    evcian Avatarı

Gerçek Adı
    atakan
    Son Giriş
    09.12-2015
    Saat
    00:41
    Yaşadığı Yer
    balıkesir/merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    27 Nisan 2010 güncel: " uzun uğraşlar sonucunda az önce telefon ile aradığım ankara sağlık kurulundaki raporumun değiştirilmeden %55 olarak onaylandığı haberini aldım "

selam perşembe günü hastanede sağlık kuruluna girdim kalp kapakları tip2 olarak 30 hiper tansiyon 10 diabet 20 trioit 10 oranında rapar verdiler rapor sonunda %55 sürekli diyor
    ben hastaneden rapor örneklerinden birini aldım vergi dairesine kendim mi gideceğim yoksa hastanemi gönderecek
    bu oranları verirken birsürü tahlil yaptırdılar ankaradan sonuç ne karda gelir
    teşekkürler

Üye
    FaCia Avatarı

Gerçek Adı
    FaCia
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Karabuk
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

vergi indirimi için başvuru yapacaksınız tahmınımce vergi dairesi raporun aslını alıyor ve ankaraya qönderiyor. ordan sonra 1-2 hafta ıcınde cevap qeliyor.

Üye
    evcian Avatarı

Gerçek Adı
    atakan
    Son Giriş
    09.12-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    balıkesir/merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

işyerimden çalışıyor yazısı ile vergi dairesine müracat ettim vergi dairesi hastaneye sevk etti 19 yıl ssk ve 7000 gün civarı pirimim var ayrıca hastaneden çıkan raporun asıllarından birini de aldım o yüzden size sordum elimde rapor aslı var bunla ben gitsen ver gi dairesdine daha hızlı olur diye düşündüm

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    17:03
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

Evcian,rapor önce Ankara'ya kurula gönderilecek,oradaki incelemede kesin oran verilerek defterdarlığa gönderilecek,defterdarlık da işyerine tebliğ edecek.
    Elden rapor götüremezsiniz,defterdarlıktan önce Ankara var sırada.

Üye
    evcian Avatarı

Gerçek Adı
    atakan
    Son Giriş
    09.12-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    balıkesir/merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tekrar merhaba siz değerli arkadaşlarımın önerileri ile raporumu aldım dün Balıkesir vergi dairesine gittim evraklarımın ankarayasağlık kuruluna gönderildiği bilgisini aldım sonucun 1 1,5 ay gibi sürede hem iş yerime hem ikame adresime gönderileceği söylendi artık sonucu bekliyorum ilginiz alakanız için tekrar teşekkürler

Üye
    evcian Avatarı

Gerçek Adı
    atakan
    Son Giriş
    09.12-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    balıkesir/merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

11.02.2010 da %55 olarak aldığım rapor ankaraya gittimi diye vergi dairesine gittim 15.02.2010 da ankaraya gittiği sonucun hem iş yerime hemde ev adresime gönderileceği söylendi bekliyorum ama ne zormuş beklemek günler geçmiyor

birde sonuç olumlu gelirse işyerinden ayrıldı yazısı alacakmıyım yada direk ssk ya mı müracaat edeceğim

Üye
    jon83 Avatarı

Son Giriş
    23.07-2011
    Saat
    00:23
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evcian ben kasım ayında arkadaşımın evragını ankaraya gönderdim maliye kanalı ile vergi indirimi için gelsede sgk emeklilik başvurusu yapsak diyede bekliyoruz neden bu kadar uzun sürdügünün sebebini ögrendim ankarada vergi indirim kontrol eden inceleyen onay veren kurumda 2 aydır göz docdoru yok tam 2 aydır kurul toplanmıyor ben tam 15 gündür şikayet etmedik yer bırakmadım şuan bimer sgk konuyu araştırıyor ayrıca saglık bakanlıgınıda bu konu hakkında yetkililere şikayet ettim bana docdoru sgk atıycak diye 1 aydır oyaladılar ama ankara il saglık müdürlügü atıyormuş orayada mesaj attım herhalde bu kadar şikayetten sonra bu göz docdorunu atama yaparlar şuan 5000 tane dosya bekliyormuş nasıl olurda 2 aydır göz docduru atanmaz anlamış degilim yayınlanan genelgede 45 günde vergi indirim yazılarına cevap verilicek deniyor ama 2 aydır böyle bir önemli kurama imza yetkisi olan bir göz docdoru atanmıyor bunun hesabını hiç bi kurum veremedi şuan atandımı hala bilmiyorum ama o kadar yerlere şikayet ettimki artık atama yaparlar diye düşünüyorum saygılar jon83

Üye
    evcian Avatarı

Gerçek Adı
    atakan
    Son Giriş
    09.12-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    balıkesir/merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

jon83

arkadaşının raporu göz ile ilgiliymidi acaba göz dr yokdiye beklemesinin sebebi bumu benim göz ile ilgili bir sorunum yok bakalım bekliyoruz hayırlısı

Üye
    jon83 Avatarı

Son Giriş
    23.07-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evcian bizim gözle ilgili bekledigimiz bir karar yok kurulda göz kulak dahiliye vs docdorlar olur bunların hepsinin imza yetkisi vardır ve biri olmadıgı zaman o evrak işlem görmez arkadaşım vergi indirim için ankara raporunu gönderdi kasım ayında hala bekliyoruz yani göz docdoru olmadıgı için bekliyoruz onun imzası lazım sen hastaneden rapor alırken sana oran vermeyen docdorlarında imzası vardır eger o imzalardan biri eksik olsaydı sen o raporu alamazdın onun için ankarada saglık kurulunda göz docdoru olmadıgı için evragımız gelmiyor ve binlerce vatandaşın bimere sgk şikayet ettim hala konu inceleniyor tam 2 aydır göz docdoru yok kurulda ve kurul toplanmıyor bekleyen dosya sayısı 5000 bu bilgiyi ankara maliye bakanlıgı verdi docdor atamaları için her yere şikayet dilekcesi verdim bekliyoruz hala docdoru atıycak olan ise ankara il saglık müdürlügüymüş onada mail attım arkadaşlar 45 günde vergi indirimi biticek diye genelge yayınlandı ama 2 ayda kurulda göz docdoru eksigi var bu soruyu sordum cevap verebiliceklermi bakalım

Üye
    evcian Avatarı

Gerçek Adı
    atakan
    Son Giriş
    09.12-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    balıkesir/merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

anladım da son zamanda emekliliği onaylanan arkadaşlarda var yanlış hatırlamıyorsam formda yazanlar olmuştu ama bu ankaradan her şey beklenir şaşırmamak lazım ne yapalım bekliyecez

Üye
    falim Avatarı

Gerçek Adı
    murat
    Son Giriş
    27.07-2016
    Saat
    18:55
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bekle arkadaşım benim maliyeyle aram 15 dakika yürüme mesafesi ben 45 gün bekledim daha çok beklersin

Üye
    jon83 Avatarı

Son Giriş
    23.07-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

avcıkomando vergi indirim en son yayınlanan genelgede gönderme ve geri gelmesi süresi 45 gün diyor ben arkadaşımın raporunu maliye kanalı ile ekim ayında ankaraya gönderdik hala gelmedi sebeb olarakda saglık kurulunda göz docdoru yok diyorlar peki bu vatandaşı illendirmi böyle bir kurulda nasıl göz docdoru eksik olur bizim göz docdoruyla bir işimiz yok prosüdür olarak onunda imza atması gerekiyormuş ama 2 aydır kurul toplanmıyor ve 2 aydır göz docdoru eksik 5000 tane dosya birikmiş madem genelge yayınlıyosunuz 45 günde bu iş biticek diye o peki nasıl olurda 2 aydır göz docdoru atamassınız bu soruyu bimere sgk saglık bakanlıgına sordum ve bir an önce göz docdorun atanması istedim ey vatandaş evragını ankaraya gönderdin takip et aramassan sormassan çok beklersin bakın 2 aydır kurul toplanmıyor ve göz docdoru eksik bakalım yetkililer attıgım maillere ne cevap vericekler

Üye
    jon83 Avatarı

Son Giriş
    23.07-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

avcıkomanda şuan konu bimer sgk ve saglık bakanlıgı nezninde inceleniyor ve yapılan işlemleri ben takip ediyorum şuan haksız durumdalar ve o docdor atanıcak ve ben dahil tüm vatandaş rahatlıycak işlemler hızlanıcak kurulda bir docdor eksik oldumu o evrak işlem görmez kurul tam 2 aydır toplanmıyor ben gerekli yerlere sordum ve bana hala bu sorunun cevabı veren olmadı merak ediyorum varmı cevap verebilicek bir kurum diye düşünsenize genelge yayınlıycaksın bir 45 günde biticek diye o işi bitiricek kurumda imza yetkisi olan docdor 2 aydır atanmıycak işde ben bunun hesabını sorarım arkadaşlar biz ankaradan vergi indirim kagıdını bekliyoruz ve her bekledigimiz ay bir emekli maaşı ayrıca primde yatırıroyuruz bir aksilik çıkar diye ben evragımın peşindeyim saygılar

Üye
    evcian Avatarı

Gerçek Adı
    atakan
    Son Giriş
    09.12-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    balıkesir/merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

11.02.2010 da aldığım sağlık raporu ankara sağlık kuruluna gitti bugün vergi dairesi arayarak belgelerimde eksiklik olduğu tekrar heyete girmem gerektiğini söyledi
    gelen cevapta kardiyolojinin tüm sonuçlarını istiyolar

hastaneye gittim salı günü heyet dediler salı günü tekrar heyete girecem hastanede görevlile de tartıştık çünkü ilk rapor verilirken tüm testler ve tahliller yapılmıştı
    bu bize yepılan eziyet değilmi hastaanedeki baş hekim yardımcısı son zamanlarda bu durumla çok sık karşılaştıklarını söyledi yapacak bir şey yok gidip gene sıralara girecez sonuçları tekrar yazarım

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:42
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    934
    Verilen Beğeniler
    1.225

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Hastane rapor testleri yaptırdığına dair bilgiler yazmamış sanırım? Ne denebilir ki, eziyet çektirmekten zevk alıyorlar... Umurlarında bile değil insanların neler çektiği
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Sayfa 1 / 2 12 SonSon