Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 17 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    hamur Avatarı

Son Giriş
    04.09-2017
    Saat
    13:05
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    23 Şubat 2010 Güncel: Müracatlarımız sonuç verdi az önce Bakırkoy devlet hastanesini aradım ücret kurumunuza faturalandırılıyor dedi (bkz: aşağıda 15. mesaj)

arkadaşlar merhabalar bu ilk mesajım o yüzden ilk önce kendimi tanıtayım.

geçen yıl kalp krizi geçirdim.yapılan tetkikler sonucu çok az rastlanan brugada sendromu çıktı.ve icd pil takıldı.

yapılan askerlik muayenesinde muaf tutuldum.vergi indiriminden yararlanmak için defterdarlıktan bakırkoy eğitim araştırma hastanesine sevk aldım.
    gittiğimde benden 140 lira istediler bende ödeme yapmadım çünkü zaten ssk lıyım ve devlet hastanesine gidiyorum.ki geçen ay bi tanıdığım silivriden hiçbir ücret alınmadan raporunu aldı.
    ben sağlık bakanlığına kadar iletişime geçtim ve hastanenin almaya yetkisinin olmadığını söylediler.ki dilekçe verdim hastane hakkında ama gelin gorunki hastane bir türlü inadından vazgeçmedi...
    hastanenin güvendiği durum nedir?bu haklı bir uygulamamıdır? ne yapmalıyız?
    bu ilk rapor başvurum olacaktı.danışmada ki adam daha onceden alınmış sağlık raporunuz varsa para vermezsiniz dedi.bugun elime askerlik şubesinden sağlık raporu geldi.ama sonuçta orada bi özür belirtmiyor.bu iş görür mü?
    birde vergi ingirimi için gittiğimizde sağlık raporu defterdarlığa gidiyormuş önce onun bize gelmesi 6 ayı buluyormuş.aynı gün veya daha kısa zamanda rapor almanın yolu yokmu?
    herkese saygı ve sevgiyle

Üye
    BaY_Cin Avatarı

Gerçek Adı
    DeVRim
    Son Giriş
    08.03-2015
    Saat
    19:33
    Yaşadığı Yer
    Buralardan
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hastanenin rapor için ücret istemeye hiç bir hakkı yok, heleki siz defterdarlık sevkiyle oraya gidiyosunuz durum öyle olmasa bile para istemeye hakları yok.
    Evet heyete girdikten sonra raporunuz defterdarlığa gelir siz görmezsiniz ve defterdarlık raporu incelenmek üzere Ankara Sağlık Kuruluna gönderir, Ankara Sağlık Kurulu inceledikten sonra tekrar inceleme sonucunu defterdarlığa gönderir, fakat sizin arada geçen süre zarfında hiç bir kaybınız olmaz rapor alım tarihi itibarı ile vergi muafiyetinden yararlanırsınız.

Üye
    hamur Avatarı

Son Giriş
    04.09-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

ben hastaneyi ayağa kaldırdım gitmediğim kapı kalmadı ama nuh dediler peygamber demediler.milleti resmen soyuyorlar ben oyle birşey istemeye hakları olmadığını bildiğim için vermedim ve sağlık bakanlığına şikayet ettim ama hala bir sonuç gelmedi...

Üye
    sırdaş Avatarı

Gerçek Adı
    Saliha
    Son Giriş
    25.09-2017
    Saat
    22:56
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

size gereken cevabı sağlık bakanlığı zaten vermiş.kendi kafalarına göre uygulama yapıyorlar ama bunun hesabınıda vermek zorundalar.lütfen gerekli yerlere şikayetinizi yapın ve takip edin.bu sizin en doğal hakkınız.

Üye
    hamur Avatarı

Son Giriş
    04.09-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

kapıda yeni bir hastane inşaatı başlatmışlar muhtemelen onlara para lazımdır.ama ben bakanlıüı aradım boyle bir yetkiniz yok dememe rağmen tınlamadılar...sağlık bakanlığı da kurumlar arası ihtilaf olabiliyor falan dedi..ama bu durumu vatandaş odemek zorunda değil...

Üye
    demir1 Avatarı

Gerçek Adı
    DEMİR
    Son Giriş
    25.01-2017
    Saat
    14:09
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

ya arkadaşım parayı yatır bi güzel mahkemeye git günlerini göster diyecem ama nalet olsun uğraşmaya değmez ,
    ama şikayet edilecek ne kadar birim varsa hepsine yaz. valiliğe bimere sağlık bakanlığına hatta bilgi edinme birimine.

Üye
    BaY_Cin Avatarı

Gerçek Adı
    DeVRim
    Son Giriş
    08.03-2015
    Saat
    19:33
    Yaşadığı Yer
    Buralardan
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yada en son çare "İTE DALANACAĞIMA ÇALIYI DOLANIRIM" diyerek, defterdarlıktan başka bi hastaneye sevk etmelerini isteyin . .

Üye
    hamur Avatarı

Son Giriş
    04.09-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

ya zaten bu hafta deftarlıktan başka hastaneye sevk isteyeceğim ama yazık değilmi140 lira insanlar sorgusuz sualsiz veriyor..140 lira insanların mutfak parası keyfe para alıyorlar

Üye
    zenginseref Avatarı

Son Giriş
    27.10-2011
    Saat
    00:21
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Durumu anlat,Defterdarlıktan ikinci bir hastaneye sevk yaptır.Bir an önce işlemlerini başlat..Kolay gelsin.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:19
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

BİMER'e şikayet edin derhal (hatta ardından oranın 150 numaralı telefonunu arayarak işi hızlandırın) ve ücret alınmadan rapor alabilmenizin sağlanmasını isteyin.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    hamur Avatarı

Son Giriş
    04.09-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

evet şuan bimere gerekli müracatı yaptım...aslında başka hastaneye sevk alıp gidebilirim ama bu hastanedeki personel canımı çok sıktı ücretsiz rapor alırken onların yüz ifadesini görmek istiyorum

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:51
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

Şikayet de et,en yüksek makama kadar da ilet ama,hastaneye nisbet yapar bir tavır sergileyip rapor sonucunu da tehlikeye sokma.
    Olur mu deme,herşey oluyor malesef.
    Bir tavsiye sadece.

bduzu
    Misafir Üye
    bduzu Avatarı

ben ssk sevki ile gitmistim sevk dilekcesinde masraflar kurumumuzca karsılanacaktır ibaresi vardı..senin evrakında boyle bir ibare var mı?

Üye
    hamur Avatarı

Son Giriş
    04.09-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

bduzu;
    şimdi şöyleki işkurdan sevki alırsan dilekçede öyle yazıyormuş.hastanede en son banada dediler raporunuzda kurumumuzca ödenir yazarsa almayız defterdarlığa sordum böyle diyorlar dedim..bana denilen bizim resmi yazışmalarımızda böyle birşey yok dedi.öyle bir yazı vermiyoruz dedi...

abi artık kime güveneceğiz bilmiyorum

Üye
    hamur Avatarı

Son Giriş
    04.09-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Müracatlarımız sonuç verdi az önce Bakırkoy devlet hastanesini aradım ücret kurumunuza faturalandırılıyor dedi..İşte yola gelin şoyle ya...

Sayfa 1 / 2 12 SonSon