Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 21 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    kenancetinkaya Avatarı

Son Giriş
    31.05-2017
    Saat
    14:11
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Mrb kolay gelsin
    ben 2009 şubatta %60 rapor aldım göğüs hastalıklarından vergi indiriminden yararlanmak için 2009 eylül ayında müracat ettim ve vergi dairesinden bana rapor bulgularında eksiklik oldugunu maliye bakanı tespit ettigini yeniden bulguları istedıklerını soyledıler
    ben de yeniden heyete girdim ve heyet bana oy bırlıgıyle vergi indirimi hakkı kazanmıştır kagıdını verdi ve 1 ay sonra vergi dairesine gıtmemı soyledı
    aradan zaman gectı ve ankaradan vergi indirimini onaylanmamıştır %20 olarak belirlemişler
    vergı indiriminden yararlanmak için napabilirim bana yol gösterir misiniz

teşekkür ederim şimdiden

Üye
    Brusk Avatarı

Son Giriş
    04.03-2014
    Saat
    18:19
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

rahatsizli[iniz neydi nasil olurda bir hasta i.in %60 ozur oranini %20 dusuruurler itiraz edin bence

Üye
    jon83 Avatarı

Son Giriş
    23.07-2011
    Saat
    00:23
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kenançetinkaya sana docdor fazla vermiş olabilir önemli olan ankaranın verecegi karardır senin sft sonucun kaç muhtemelen docdor sana gerekden fazla vermiş yoksa yüzde 60 yüzde 20 düşmez benim arkadaşım sft sonucu 88-90 arası yüzde 20 verdi docdor sizin sft sonucunuz kaç

Üye
    kenancetinkaya Avatarı

Son Giriş
    31.05-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sft hangısı oluyo?

rahatsızlığım göğüs hastalıkları..

Üye
    jon83 Avatarı

Son Giriş
    23.07-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sft testi şu oluyor agzına bir boru sokuyorlar onu ülfüyorsun genelde teknisyenler yapar gögüs hastalıklarında oran verilirken bu yapılır muhtemelen arkadaşımki 88-90 çıktı yüzde 20 aldı o kagıda bak kaç yazıyor sana verilen orana göre senin sft testin tabi yaptırdıysan 40-50 arası olması lazım docdor sadece akciger filmine bakarak oran verdiyse tekrardan belge evrek istemeleri normaldir

Üye
    kenancetinkaya Avatarı

Son Giriş
    31.05-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bülent abi 10 gün önce elime ankaradan maliye sağlık kurulundan 6 ay önce yaptığım vergi indirimi başvurumda %60 lık raporuma eksik evrak oldugunu belirterek tekrar heyete girilmesine sonucunun bize gönderilmesini istedim ben 2 girdiğim heyette bana vergi indiriminiz oy birliğiyle onaylanmıştır dedi ve 1 ay sonta vergi dairesine müracaat et dedi 2 heyet kurulu rapor sonucum %40 çıktı çıkan sonuç ankardan %20 ollarak geri döndü sakatlık indiriminden yararlanamz ibaresi var şuan napabilirim lütfen tardım et abiiii tşk edr şimdiden

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:17
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    941
    Verilen Beğeniler
    1.233

Şu minvalde itiraz dilekçesi yaz oranı düşüren kuruma: http://www.engelliler.biz/forum/saka...tml#post199803
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    kenancetinkaya Avatarı

Son Giriş
    31.05-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sft yaptılar bana. raporda SFT/REV-FVC:4170(%77) YAZIYOR BU MU?

Üye
    jon83 Avatarı

Son Giriş
    23.07-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben dedim sana sft testi yaparlar diye 77 çıkmış sana verilen oran çok yüksek ankaranın düşürmesi normal benim arkadaşım sft testi 88 çıktı yüzde 20 aldı docdor istersen yüzde 40 yazabilirim dedi gerek yok dedi nedeni bizim elimizde vergi indirim cetveli var 88 ancak yüzde 20 verilirdi bizde hakkını aldık senin sft testi 77 hakkı en fazla yüzde 20 kardeş bence istersen gögüs hastalıkları uzmanına sor saygılar

Üye
    FaCia Avatarı

Gerçek Adı
    FaCia
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Karabuk
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

bu rapor işi iyice karısmıs ya ... korkuyorum wallahi:S 2008de sürekli ibareli %56 rapor werilmişti. sonracıma vergi indirim için ankaraya yazı qiddi qeldi raporda hiç oynama olmadan aynı %lik dilim ile vergi indirimden yararlanıyorum su anda.???? 08.02.2008 rapor tarihim ama raporuma defterdarlık el koydu raporsıuz kaldım

Üye
    kenancetinkaya Avatarı

Son Giriş
    31.05-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

abi kolay gelsin bana %60 verildi hastaneden vergi indiirm için bavuru yaptım %40 oranında düşürüp bizim değerlendirmemize göre %20 dir ibaresi var ben hangi kuruma itirazımı yapacağım ve dilkeçe örneği nasıl olcak birde bülent abi eğer dilekçemi red ederlerse bundan sonra izliyecegim yol nasıl olmalı 11 gün geçti ardan sadece şimdiden tşk edr saygılarımla

Üye
    gursa Avatarı

Son Giriş
    22.05-2017
    Saat
    16:41
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bıraz acarmısın raporuna deftarlık nasıl ve ne ıcın el koydu.ben anlamadım kusura bakma.

Üye
    FaCia Avatarı

Gerçek Adı
    FaCia
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Karabuk
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

gursa;

açarım tabi neden açmayım. Bak sımdı ben vergi indirim için gittim bana dedıler kı bu ibareli rapor dedı lazım dedi sneı hastaneye sevk edeyim dedı bende bende war sevk etme dedım.eyse dedi raporunun orjinalini alırız dedı bende dedım neden alıyon orjinalini? onlarda dedı kı ankaraya qidecek bu rapor dedı orjinalini istiyolar dedı bende dedım tamam o zaman alın sızın olsun ama dedım bana rapor lazım olunca ben napacam dedım. Rapor lazım olunca dedi bızden qelirsin tastikleriz biz her yerde geçer dedi neyse bende oke dedım rapor lazım oldu fotokopisin istedim.tasdikli örnek veriyolar aslı qibidir diyo.

Üye
    gursa Avatarı

Son Giriş
    22.05-2017
    Saat
    16:41
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

anladım saol sıkıntı olmasın da tek gerisi teferruat.sıkma canını.kal saglıcakla

Üye
    kenancetinkaya Avatarı

Son Giriş
    31.05-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    kolay gelsin..

göztepe ssk hastanesinden 1,5 sene önce % 6o rapor aldım. istanbul vergi dairesine vergi indiriminden yararlanmak için müracaat ettim. % 60 olan raporumu maliye bakanlığı sağlık kurulu heyeti % 20 ye düşürdü. 15 gün içerisinde maliye bakanlığı sağlık kuruluna itiraz dilekçesi yazarak raporumun değişiklik yapılmadan kabul edilmesini istedim.
    cevap olarak: 193 sayılı vergi gelir kanununun 31. maddesined sakatlık indiriminin mahiyeti ve tutarları belirtilmiş ve sakatlık derecelerinin tespit şekli ile uygulamaya ilişkin esas ve usullerin bir yönetmelikle belirleneceği hüküm altına alınmıştır.
    bu maddeye istineden hazırlanan ve 28/04/1981tarihli ve 17324 sayılı resmi gazetede yayınlanan " sakatlık indirimden yararlanacak hizmet erbabının sakatlık derecelerinin tespit şekli ile uygulanması hakkında yönetmelik" ile uygulama yönlendirilmiş 24/09/1998 tarihli ve 23473 sayılı resmi gazetede yayınlanan yönetmelik değişikliği ile de söz konusu yönetmelik güncellenmiştir.
    ayrıca vergi indiriminden faydalanmak için usulune uygun olarak ilgili hastaneden alınan raporlar merkez sağlık kurulu tarafından 16/07/2006 tarihli ve 26230sayılı resmi gazetede yayınlanan " özürlülük ölçütü sınıflandırması ve özürlülere verilecek sağlık kurulu raporları hakkında yönetmelik " eki cetveline göre değerlendirilmektedir.
    dosyanızdaki mevcut istanbul göztepe eğitim ve araştırma hastanesi tarafından düzenlenen rapor üzerine solunum fonksiyon testinin istendiği,gelen ek bilgi ( solunum fonksiyon testinde ) raporu ve söz konusu raporunuzdaki bulguların ilgili yönetmeliğin solunum sistemi bölümüne göre yeniden incelendiği , bulgulara göre % 20 çalışma gücü kayıp oranı tespit edildiğinden yönetmelik hükümlerine aykırı bir husus görülmemiştir..

AYNI EKTEKİ RAPORA GÖZTEPE SSK % 60 VERMİŞTİR VE SADECE RAPOR ÜZERİNDEN BU CEVAP GELMİŞTİR HERHANGİ BİR HAKEM HASTANE SEVKINİ NASIL İSTEYEBİLİRİM
    HAKEM HASTANEDEN ALACAĞIM RAPOR ORANINI MALİYE BAKANLIĞI DEĞİŞTİREBİLİR Mİ ? YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER...

Sayfa 1 / 2 12 SonSon