Sayfa 4 / 4 İlkİlk 1234
Toplam 56 mesajın 46-56 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    S&S Avatarı

Son Giriş
    19.06-2017
    Saat
    22:27
    Yaşadığı Yer
    Tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    sn.OturanBoğa
    benim sorunlarım nedense bitmiyor.
    geçen hafta vergi dayresine gittim,görevli memure bana karşıdan daha ne yapmaya geldin ben sana telefonda söyledim ya (buradan anlayacanız beni ve sesimi iyi tanıyor olduğunu anlayabilirsiniz)senin vergin onaylandı ve evrakları iş yerine gönderdim dedi.
    ben vergi indirimi nedeniyle sgk'ya gidip emeklilik işlemlerini başlatamak istediğimi söyledim ve vergi indiriminden yararlanıyor yazısını istedim ,fakat görevli memur bana böyle bir yazı veremeyeceni ve bu yazıyı ancak sgk'dan resmi yazı getirirsem verebileceni söyledi.
    en kötü olan da iş yerime henüz bu yazı gelmemiş olması (12 günde postayla gelememesi normal mi.) + (bilemiyorum iş yerim benim işten ayrılmamı istemiyor bu nedenden dolayı evraklar gelmedi diyor olabilir)
    bundan sonra ne yapmamı önerirsiniz.
    saygılarımna

Bu arada GİB internet sitesinde kamu hizmet standartlarında ,sakatlık indirimi işlemleri süresi 45 günden 90 güne çıkmış bilginize.

HERKESİN BİLGİSİNE ANKARA SAĞLIK KURULU DOKTOR ATANMIŞ VE KURUL BU GÜNNDEN İTİBAREN TOPLANMAYA BAŞLAMIŞTIR.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:27
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    941
    Verilen Beğeniler
    1.233

Bu hakkı elde etmişseniz, emeklilik için sgk'ya başvuru yapmanız yeterli... Onlar kurumlar arası yazışmayla zaten maliyeden gerekli evrağı isteyecekler...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    S&S Avatarı

Son Giriş
    19.06-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hele şükür.
    Hocam dediğiniz gibi,rapor Ankaradan geçmesi gerekiyormuş, ve bugün aradım ve %50 onaylandı bilgisini aldım.
    En yakın zamanda ,evrak iş yerine ulaştığnda ,çıkışımı alıp emeklilik müracatında bulunacam.
    Saygılarımna.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    941
    Verilen Beğeniler
    1.233

Hadi gözün aydın

Üye
    S&S Avatarı

Son Giriş
    19.06-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hocam bir sorum olacak.
    Ben iki yıl bakurum var bunu ssk'ile birleştirmem gerekiyor mu,gerekiyorsa şimdi mi yapayım yok ise emeklilik müracatı yaptığımda mı ?
    verdiğiniz cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    941
    Verilen Beğeniler
    1.233

EMeklilik müracaatını yaparken de yapılabilir... Keyfe kalmış...

Üye
    S&S Avatarı

Son Giriş
    19.06-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sn .OturanBoğa
    Bana gelen yazı aynen :
    Şirketinizde çalışan ************* (tc no) hakkında Haydar Paşa Numune hastanesi Sağlık kurulu tarafından düzenlenen 17/05/2010 tarihi ve *** sayılı Sağlık Kurulu Raporu,Merkez Sağlık Kurulunca incelenmiş ve adı geçenin çalışma gücünü
    %50 (elli) kaybettiğine karar verilmiş.
    Bu nedenle,adı geçenin ücretlerin vergilendirilmesinde alınan rapor (17/05/2010) tarihinden itibaren 193 sayılı Gelir Vergisi Kurumunun 3239 sayılı Kanunla değişik 31 maddesine göre üçüncü(3) derece sakatlar için uygulanan sakatlık indiriminden faydalandırılması gereklidir.
    Bilgi edinilmesini rica ederim.

Sormak istediğim bu Rapor veya indirimin Sürekli olup olmadığnı nereden anlayacam.
    Saygılarla.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    941
    Verilen Beğeniler
    1.233

Üzerinde bir süre kısıtlaması yoksa, bir kontrol muayenesi şerhi yoksa, süreklidir...

Üye
    S&S Avatarı

Son Giriş
    19.06-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bu konuda elinde belgesi olanlar,yardımcı olurlarsa iyi olur,yemekliliğimi isteyecem,işten ayrılacam.
    Rapor sürekli değilise,işimi kaybetmek istemiyorum,
    saygılarla

Üye
    Raman72 Avatarı

Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    13:53
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: S&S Mesajı Gör
    Raman72
    .%60 altındaki raporlarda en az %40 oranındaki raporlada engelli olarak vergi indirimden erken emekli olma haklarından yararlanabilirsiniz.
    5510 kanunun hangi maddesinde VERGİ İNDİRİMİ yazıyor ben göremedim.
    ve bu konunun başlı bu idi.
    5510 sayılı kanunun;
    506 sayılı Kanunun malûllük, sakatlık hükümleri ile sosyal güvenlik destek primi ödemesi geçiş hükümleri
    GEÇİCİ MADDE 10- 4 üncü maddenin birinci fıkrasının (a) bendi kapsamında olup bu Kanunun yürürlük tarihinden önce ilk defa sigortalı olanlardan, sigortalı olarak ilk defa çalışmaya başladığı tarihten önce 506 sayılı Sosyal Sigortalar Kanununun mülga 53 üncü maddesine göre malûl sayılmayı gerektirecek derecede hastalık veya özürü bulunan ve bu nedenle malûllük aylığından yararlanamayan sigortalılar, yaşları ne olursa olsun en az onbeş yıldan beri sigortalı bulunmak ve en az 3600 gün malûllük, yaşlılık ve ölüm sigortaları primi ödemiş olmak şartıyla yaşlılık aylığından yararlanırlar.
    Bu Kanunun yürürlük tarihinden önce sakatlığı nedeniyle vergi indiriminden yararlanmaya hak kazanmış durumda olan sigortalılar hakkında, 506 sayılı Sosyal Sigortalar Kanununun mülga 60 ıncı maddesinin (C) bendinin (b) alt bendi ve geçici 87 nci maddesine göre işlem yapılır.
    506 sayılı kanunun 60.Maddesinin B)PARAĞRAFININ b şıkkı sakatlığı nedeniyle vergi indiriminden yararlanmaya hak kazanmış durumda olanlar;
    193 sayılı gelir vergisi kanununun 31.Maddesi Sakatlık indirimi: Çalışma gücünün asgari % 80`ini kaybetmiş bulunan hizmet erbabı birinci derecede sakat, asgari % 60`ını kaybetmiş bulunan hizmet erbabı ikinci derece sakat, asgari % 40`ını kaybetmiş bulunan hizmet erbabı ise üçüncü derece sakat sayılır.

Üye
    S&S Avatarı

Son Giriş
    19.06-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Arkadaşlar.
    Derler ki ,kelin keliği yetmezmiş gibi , başına çıban çıkarmış.
    Benim dertlerim bana yetmezmiş gibi ayam kırıldı ,ne yapalım başa gelen çekilir.Alçılı ayakla dolaşmak biraz zor ama ne yapalım.
    Bu arada Raman72 arkadaş vermiş olduğun cevap için teşekkürler (biraz geç olsada) ,raporum bitince işten ayrılıp vergi indiriminden dolayı emekliye ayrılacam.

Sayfa 4 / 4 İlkİlk 1234