Sayfa 3 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
Toplam 56 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    S&S Avatarı

Son Giriş
    19.06-2017
    Saat
    22:27
    Yaşadığı Yer
    Tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    BİMER'e yazı yazdım ve bu gün kendileri aradı ,durumu anlattım
    vergi dairesine ASLI GİBİ raporla müracat etme imkanı sağlanmasını istedim.
    gelişmeleri takip edelim.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:52
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Maliye açısından asıl ya da noter onaylı asıl şart. Dilerim BİMER devreye girdiğinde sorun çözülür... Islak imzalık/kaşeli Aslı Gibidir raporu kabul etmeleri gerek aslında. Ya da ne bilim ille de noter derlerse, bu ıslak imzalı aslı gibidir raporu noterden tastikleyip defterdarlığa vermek de çözüm olabilir belki...

Aksi halde bu rapora bir şekilde ulaşılamadığı müddetçe yeni rapor almaktan başka bir yol kalmıyor...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    S&S Avatarı

Son Giriş
    19.06-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Rapora ulaşabildim ve noter onaylı vergi dairesine verdim,
    kabul ettiler ve ankaraya gönderdiler.
    bu arada bimer'deki işlem devam ediyor ,bu gün
    "GELİR YÖNETİMİ DAİRE BAŞKANLIĞI-3 (A)16.03.2010SAKATLIK İNDİRİMİ MD. (46)"
    takip devam ediyor,ben faydalanmasam'da diğer ihtiacı olan arkadaşlara faydası olur inşallah.

Üye
    S&S Avatarı

Son Giriş
    19.06-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar ben bu formu ilk olarak ziyaret ettimde nekadar zor ve zaman isteyen bir sürecin içine girdiğimi anlamıştım,fakat hep kendmi teselli ediyordum bir iki ayda bu işlemler biter diye ama acı gerçek ortada.
    Yolun sonunu halen göremiyorum.
    Sgk'ya yaptığım başvuru süreci 13.01.2010 ,halen unkapanı sgk'dan evraklarım gelmediği için kurula gönderilmemiş 19.04.10 tekrar istendi ,ne zaman gelir allah biliyor.
    Vergi dayresi kurulunu bu gün aradım hakem hastaneye göndermiş,yani bana evrakların gelmesi 10 gün ,hastaneye git gel 10 gün ,tekrar vergi dayresi kurulu 45-50 gün ,YAZ BİTTİ hani nerede kaldı 3-4 ayda herşey bitiyor hayelerim.
    Bu arada Hakem hastaneye tek hastalım oldundan dolay bir tek doktora mı çıkacam yok ise gene tüm doktorları gezip heyete mi girecem.

İkinci sorum beni neden hakem hastaneye gönderiyor ben verilen vergi indirim oranına itraz etmedim ki,bir hakeme çıkalım

Üçüncü sorum benim hakem hastane ücreti karşılanacak mı.

Herkese sevgiler saygılar ve tabi sabır

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Hakem hastanesine gönderme gerekçesi ne? Yani, yeni rapor için mi yoksa rapordaki bazı eksikliklerin giderilmesi için mi? Bunu ancak sevk edildiğin hastanede anlarsın...

Kendince raporda bir eksiklik görmüş ve hakem hastanesine göndermiş...

Evet, kurum sevki olduğunda, sigortalı olan kişilerin rapor giderlerini sgk karşılar.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    S&S Avatarı

Son Giriş
    19.06-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hele şükür bu gün maliyeden aradılar.
    Rapor incelenmiş ;ancak raporda sakatlıkla ilgili bulgular tam ve ayrıntılı olarak belirlenmediğinden herhangi bir karara varılamamıştır.
    Bu nedenle,adı geçen HakemHastane olarak tespit edilen İstanbul Haydapaşa Numune Eğitim ve Araştırma (kardiyoloji) Hastanesine sevkine karar verilmiştir.

sormak istediğim .
    1. randevuyu kaç gün içinde veriyorlar.
    2. EKO için başka gün mi çarıorlar yok ise her şey bir günde bitiyor mu,
    3. raporu oradan bizim ilçedeki maliyeye mi gönderiliyor ,Ankaraya mı direkt gönderiyorlar.
    4. orada tekrar heyte girecem mi yoksa sadece kardiyoloji mi bakacak.

Üye
    S&S Avatarı

Son Giriş
    19.06-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu gün hastaneye gittim.
    cuma günü kardiyolojiye gün verdi,eko günü daha sonra verilecek.
    yani anlayacanız git gel.
    sevkle gitmeme ramen her şeyin ücretini nakit ödüyorsun,itraz kabul etmiyorlar.
    dahiliye uzmanı bana karşıdan bakarak ,%100 alamazsın dedi .
    hakem hastane kararı %40 altında olursa ,nereye itraz edebilirim.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Hakem hastanesinin kararı da aleyhin olursa, artık bir itiraz hakkın kalmaz. İki seçeneğin olur:
    1- Konuyu mahkemeye taşımak
    2- 6 ay sonra hastalığının ilerlediği iddiasıyla başka bir hastaneye başvurmak...

Üye
    S&S Avatarı

Son Giriş
    19.06-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Pazartesi EKO yapılacak,cuma günü kardiyoloji doktoruyla görüştüm daha önceleri değişik hastanelerinden aldığım raporları gösterdim ve doktor kesinlikle malüliyet alabilecemı söyledi,tabi kendi EKO kontrolünü yaptıktan sonra.

Sayın Oturan Boğa bu arada bizlerin dertlerine ortak olduğnuz için ve bizim sıkıntılarımızı paylaşacamız bir site oluşturdunuz için ayrıca teşekkür etmek istiyorum.

Üye
    S&S Avatarı

Son Giriş
    19.06-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar .
    %50 hakem hastaneden onaylı kardiyoloji raporum oldu.
    Bu rapor Ankaraya gidince oradaki raporla birleşicek
    dahiliye %20+kardiyoloji %50 = %55 .(veya birleşmese de olur)
    Bu da demekki allah nasip kısmet ederse 01.08.2010 tarihinden itibaren emekli olabilirim (maliye onayı en az iki ay süreceni düşünürsek).

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Hadi inşallah diyelim...

Üye
    S&S Avatarı

Son Giriş
    19.06-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bu gün Ankara'yı aradım ,Sağlık kurulunda Nöroloji doktoru olmadığından ,kurul toplanmıyormuş.

BİLGİNİZE

Üye
    S&S Avatarı

Son Giriş
    19.06-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sn.Oturan Boğa
    16.06'da Ankara sağlık kurulunu aradım henüz hakem hastaneden rapor gelmediğini söylediler(rapor 17.05 haydar paşa numuneden gönderilmesi gerekiyor ) ve sağlık kurulu nöroloji doktoru olmadığından kurul toplanmıyormuş.
    fakat ben ilçe vergi dayresini aradım ve oradaki bayan ,benim vergi indirimim onaylandını ve iş yerine ve eve postayla gönderildiği söyledi,fakat henüz elime ulaşmadı.
    bu durumda.(oradaki görevli bayana üç defa ismimi tekrarladım ve sordum yani yanlış olmasın diye ,her seferinde olumlu yanıt aldım).
    Pazartesi vergi dayresine gidecem.
    1.Hakem hastaneden alınan rapor Ankara sağlık kuruluna girmeden direkt olarak Ankarada onaylanıyor mu?
    2.SGK'ya götürmem gereken evrak (vergi indiriminden yararlanıyor) vergi dayresinden aldığımda nekadar bir süre geçerli.
    3. Postaneden evraklar gelmeden, ben vergi dayresine gidip vergi indiriminden yararlanıyor evrağı alabilirmiyim.
    verdiğin bilgiler için teşekkürler

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

1- Yok, Ankara raporu görmeden işlem yapmaz bence. Ama belki de ek rapora ihtiyaç duymadan onaylamışlardır...
    2- Yaşam boyu geçerli
    3- Evet.

Üye
    S&S Avatarı

Son Giriş
    19.06-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Verdiğin bilgi için teşekkür ederim.
    Pazartesi günü vergi dayresine gidip evrağımı isteyecem.

Sayfa 3 / 4 İlkİlk 1234 SonSon