Toplam 5 mesajın 1-5 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    moustapha Avatarı

Son Giriş
    25.09-2008
    Saat
    13:28
    Yaşadığı Yer
    bolu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhabalar,
    1983 doğumluyum. doğuştan gözlerimdeki rahatsızlık nedeniyle engelliyim. ama bana pek fazla rahatsızlık vermediği için yada bu şekilde yaşamaya alıştığım için hiç rapor almadım.
    ilk engelli raporumu 2003 tarihinde askerkiğe uygun görülmediğim muaf olduğum için çevremdeki bazı kişilerce yönlendirilerek işkur a vemek amacıyla aldım. rapor oranı %60 idi. daha sonra kimlik kartı çıkarmak için aldığım rapor %70 idi.
    bir kaç sigortalı işte normal statüde çalıştım. bu arada ilk işe başlangıcımda 01/04/2003 tür . şu anda özel bir sektörde görev yapmaktayım. vergi muafiyeti için aldığım rapor ise %40 oranındadır. yanlız ben yazışma filan yapmadım. muhtemelen muhasebe yapmıştır sanırım.
    sizlerden ricam benim ne zaman emekli olabileceğim konusunda aydınlatmanız ve bundan sonra emekli olmak için ekstradan bişiy yapmam gerekecek mi? gerçi daha çok erken sayılır ama şimdiden bilgililenmemin iyi olduğunu düşünüyorum
    teşekkür ederim.

Üye
    meopius Avatarı

Son Giriş
    30.07-2010
    Saat
    15:50
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

vergi indiriminden faydalandığınıza göre emekliliği beklemek gerek 20 yılda emekli olacaksınız. 2023 yılında emeklisiniz.

Bu arada raporunuzdan şüpheleniyorsanız düşük verildiğini düşünüyorsanız yeniden defterdarlığa başvurabilirsiniz. Sonuç pek değişmeyecek: sadece emekliliğiniz belki erkene alınacak. 20 yıl yerine 18 yıl yada 15 yıl gibii.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:36
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    941
    Verilen Beğeniler
    1.234

Vergi indirimi için sen defterdarlığa başvurmadıysan, büyük ihtimalle vergi indirim hakkı almamışsındır. İşyerin raporuna istinaden uyguluyordur...
    Defterdarlığa gidip sor bence: vergi indirim hakkım var mı yok mu?
    Yoksa, almak için başvur. Seni hastaneye sevk edecekler vs.vs.

Erken emekli olabilmek için öncelikle vergi indirim hakkını elde etmen gerek. Eğer %40-60 arasında oranla vergi indirimi alırsan, 19 yıl sigortalılık süresi ve 4240 gün pirimle emekli olabileceksin.

Yasaklı Üye
    Makri Avatarı

Son Giriş
    02.08-2013
    Saat
    01:02
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

moustapha,
    vergi indirim belgesiyle rapordaki özürlülük oranını karıştırmayalım. Vergi indiriminde deftardarlık çalıştığın işyerinin vergi dairesine "şu vatandaşa şu derecede vergi indirimi uygulanır" mealinde belge verir ve ilgili kişiyi ayrıca bilgilendirir. Oturan Boğa'nın dediği gibi işyerin raporuna istinaden indirim uyguluyorsa -ki uygulayamaz- ceza yer ve indirim konusu yaptıkları vergiyi gecikme zammıyla birlikte geri ödemek zorundadır. Çalıştığın işyerinin bağlı olduğu vergi dairesine bir dilekçeyle durumu sorup öğrenebilirsin. Senin için en iyi yol, vergi indirimin yoksa müracaat et ve vergi indiriminden yararlanarak erken emekli ol.

Üye
    Raman72 Avatarı

Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    13:53
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Vergi indiriminden faydalanabilmen için,diğer belgelerin yanında mutlaka imzalı dilekçen olması gerekmektedir.Muhasabe senin adına başvuruda bulunamaz.Bu konuyu mutlaka muhasebenle görüş.