Toplam 13 mesajın 1-13 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ft.line Avatarı

Son Giriş
    06.01-2010
    Saat
    13:57
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba.
    Benimde raporum 25.11.2009 tarihli. %44 ve sürekli ibaresi var.
    10.12 2009 tarihinde defterdarlığa vergi indirimi için başvurdum. Beni tekrar hasteneye sevk edeceklerini söylediler. Oysa raporumu devletin diğer resmi kurumu İşkur' un sevkiyle almıştım. Defterdarlığın aradan 15 gün geçmesine rağmen beni tekrar hastaneye sevk etmesi doğru mu?
    Zaten hastanenin raporu verme süreçi gel gitlerle, muayenelerle, tahlillerle 35 günü bulmuştu. Öze sektörde çalışıyorum. Bir 35 gün daha işyerimle aramı bozar.

Şimdi benim ne yapmam lazım. Defterdardaki memura ne diyeyim. Başka defterdarlığa mı gideyim.
    yardımcı olursanız ve bilgilerinizi paylaşırsanız çok sevinirim. teşekkürler.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:10
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

Olmaz öyle şey! İşgüzarlık yapıyor memurlar. Onlara Gelirler İdaresi Başkanlığı'nın aşağıdaki görüşünü gösterin. Elinizdeki raporu kabul etmek zorundalar. Gerekirse şefe çıkın. Aksi halde Başbakanlık BİMER nezdinde Gelirler İdaresi Başkanlığı'na şikayet edeceğinizi söyleyin.
    Özürlü vatandaşların başka kurumların sevki sonucunda kendi adlarına rapor almaları halinde nasıl başvuracaklardır?
    Özürlü vatandaşlar diğer kuruluşların (Sağlık İl Müdürlüğünce özürlü kimlik kartı almak için veya SSK. tarafından işe girişlerde) sevki sonucu aldıkları raporlarla (rapor aslı veya noter onaylı) ve gerekli diğer belgelerle birlikte ilgili Müdürlüklere başvurabileceklerdir.
    Kaynak: gib.gov.tr/index.php?id=1230&no_cache=1&tx_sss_pi1[catid]=129&tx_sss_pi1[qid]=259
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    gursa Avatarı

Son Giriş
    22.05-2017
    Saat
    16:41
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu durumda olan arkadaşlarraporunuz bir fotokopisini çektirip.durumunuzu anlatan bir dilekçe ile GELİR İDARESİ BAŞKANLIĞI SAKATLIK ŞUBESİ İlkadim Cad. 06450 Dikmen/ ANKARA adresine aps ile postalayın .hanği il deftarlıgı kabul etmiyorsa onlar oraya bir talimatlı yazı ile sizin raporu istiyorlar.maliyede sizi arayıp raporun aslını ve diger evrakları istiyor.ve ankaraya gönderiyor.saygılarla

Üye
    gursa Avatarı

Son Giriş
    22.05-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

semerkand senin ne dediğini anlmadım.neyi sen yazacaksın

Üye
    hasan tahsin Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan Tahsin
    Son Giriş
    30.04-2016
    Saat
    11:52
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar, vergi indirim belgesi için defterdarlık kendi sevkini kurum mevzuatınca isteyebilir, bunu talep edebilir, çünkü bunu istemeye hakkı vardır, ama burada esas mesele kurumlar arasında heyet raporları isteme yönünden bir norm birliğinin henüz sağlanamamış olmasıdır.

Üye
    FaCia Avatarı

Gerçek Adı
    FaCia
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Karabuk
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

böyle nbirşey olamaz. Valilik aracılıqı ile gittim ve %56 rapor aldım işe başladım ve bu raporu verdım %56 hiç krpılmadan ankaradan qelen kararda vergi indirinden yararlandıqıma dair kağıtlar geldi. yani qidip rapor almaya gerek yok!

Üye
    gursa Avatarı

Son Giriş
    22.05-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evet arkadaşlar ben bu şekilde yaptım ve ankara kabul etti.siz de neden yapamayacakmısınız ki.benimkinide kabul etmediler,ben bu şekilde yaptım ve oldu.ankaraya raporum gitti hayırlısı ile sonucu bekliyorum.

Üye
    teoder Avatarı

Gerçek Adı
    sercan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    10:24
    Yaşadığı Yer
    pendık
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ft.line herhalde kabul etmez aldıgın raporda çalışıyosun.engellı aylıgı almak için başvuruyon bu durumda emeklı oluyosun onlar senı rapor almak için hastaneye sevk edecek bu durumda çalışamazsın çalısırsan aylıgın kesılır

----------

kendımden bılıyom

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

Yukarıda Gelirler İdaresi Başkanlığı (GİB)'nın web sitesinden alınan yazıya itibar etmiyorsa memur, onun uydurma olduğunu düşünüyorsa, GİB'lığının yazıda aktardığım link'ine girer ve bakar içerik doğru mudur değil midir diye.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    ft.line Avatarı

Son Giriş
    06.01-2010
    Saat
    13:57
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Tekrar merhaba.
    OturanBoğa;
    Sizin söylediklerinizi ve o kaynak sayfayı gösterdim. Bana İl Deftardarlığının böyle karar aldığını söyledi. Hatta buraya gelen çocukları ve yatalakları bile (sanırım bakım aylığı için) tekrar rapor almaya gönderdiklerini söyledi. Bu cümleler karşısında bir şey söyleyemedim.
    semerkand;
    Senin yazdığını söylemediler ama o çıktıyıda takmadılar.
    hasan tahsin;
    Sanırım haklısın. Kurumlar arasında bu tür uygulamalarda norm birliği yok.

Bu arada durumu çalıştığım şirketin muhasebecisine söyledim. Zaten rapor almamı o istemişti. (şirket 50 kişiyi geçmiş) Hastalığımıda biliyordu. Vergi iadesi alabileceğimide o söylemişti. ama 35 gün işi aksatmam iyi karşılanmadı, mimlendik.Bu kadar kısa zamanda tekrar işi aksatmamam için bunu yıllık iznime çıktığım zaman yapmamı istediler. Sıkıldım artık mahçup olmaktan.

gursa;
    Senin söylediğin o dilekçeyi göndermeyi düşünüyorum olmadı şubat ayında izne çıkıyorum. O zaman tekrar heyete giricem artık. Veya vazgeçerim.
    cx571;
    Valilik nasıl aracı oluyor?
    teoder;
    Engelli aylığı veya malüllük için değil vergi indirimi için başvurdum. Erken emeklide olamıyorumki. Yaklasık 2bine yakın iş günüm var. Geriye daha çok günlerim var.

Sonuçta yılgınlık, mahçupluk, eziyet kaldı bana!

Üye
    gursa Avatarı

Son Giriş
    22.05-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ft.line benim dedigim seni hem iş konusun da yormayacak hemde zaman ve ayrıca da kaybedecegin bir şey yok.bence dene .sadece bir dilekce yazıp aps ile kuruma gondereceksin(gib sakatlık subesı).benım kı kabul edıldı senın kı neden kabul edılmesın.ayrıca arkadaslar gecen hafta kayserıdeydım.orada da malıyeye cıktım bu bölume bakan bayan da bana aynen bu sekıl de yapmam gerektıgını soyledı.ve turkıyenın neresınden alınırsa alınsın.resmı kurum sevkı ıle alınan ve lıstedekı hastanelerın olması yeterlı kabul edıyoruz dedı.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

Bence de zorlamak gerek...

Ayrıca: http://www.engelliler.biz/forum/cali...basvurmak.html

Üye
    gursa Avatarı

Son Giriş
    22.05-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    zorlayacagız tabi arkadaslar unutmayın başkası için yapmıyoruz bunları kendimiz için yapıyoruz.çabalarsak sonuclarını da alacagız.zaten kabul etmıyorlar dıyorsun peki kaybedecek neyin var kı dene bakalım.yılmak yok çalışmaya devam arkadaşlar.