Toplam 11 mesajın 1-11 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    seropolat Avatarı

Son Giriş
    07.12-2016
    Saat
    11:13
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Ben bir engelliyim ama şu yaşıma kadar engelli olduğum için gocunmadım ama 2006 da çıkan balthazar formulü ile hayatım bir engele döndü. Bu durumda Ben doğuştan değil 2006 yılından beri engelliyim .

Lütfen engelimize bir engelde koymalarına izin vermeyelim .Benim gibi mağdur tanıdığım o kadar engelli var ki. Her sağlık kurumu farklı rapor veriyor. Oysa standart olması gerekmiyor. Birinin gözü yoksa oranı %50 ise tüm hastanelrde oran aynı çıkmalı ama olmuyor.
    İnanın durum içler acısı

sorum bilgisi olan bir arkadaşa: sağlık bakanlığının belirlediği herhangi bir sağlık kurumundan aldığım engelli raporu ile maliye ye başvuru yapabiliyor muyum yoksa maliyenin gönderdiği sınırlı hastanelerden mi rapor alabiliyorum ?

Forum Moderatörü
    mac72 Avatarı

Gerçek Adı
    Ercihan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:37
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    52
    Verilen Beğeniler
    56
    Blog Mesajları
    10

Maliye sizi bir devlet hastanesine yönlendiriyor ordan alıyorsunuz raporu..Hangi hastaneye giderseniz gidin sizin durumunuza uygun bi cetvelleri var ona bakarak birde doktorun mesleki bilgisi ve düşüncesine göre oran veriyorlar farklı farklı oranlar oradan çıkıyor....

Balthazar formülünün adı aslında pollyanna formülü olmalı, daha önceden almış olduğunuz raporu %25 düşürü veriyor..Bizlerde bu raporla tıbbın yapamadığı iyileşmeyi bu yasayla yapıveriyoruz..

Üye
    ALİ57 Avatarı

Gerçek Adı
    ALİ
    Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    10:35
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    2

Balthazar yassıyla maalesef bazı doktorlar balta gibi kesiyorlar
    Seropolat. Arkadaşın dediği gibi hastaneden hastaneye rapor farklı oluyor bu nasıl oluyor ben şahsen anlamıyorum bundan üç yıl önce eşime rapor almak için hastaneye getirdim hastane %30 verdi o raporu yırttım attım. Bir hafta sonra tekrar getirdiğimde %58 verdi başka hastane şimdik demek istediğim anladınız mı Balthazar yasasını baltalayan kişi veya kurumları nasıl kesiyorlar azlında bir rapor olmalı ve her yerde bu rapor geçmeli tabiî kide sürekli yazıyorsa raporunda.

Üye
    seropolat Avatarı

Son Giriş
    07.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

raporum sürekli .Engelimde bir iyileşme yok .İnanın çok sıkıldım resmen işkence bu durum

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:10
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    948
    Verilen Beğeniler
    1.237

Elinizdeki raporu ne zaman almıştınız ve raporu alırken bir devlet kurumu sevk etmiş miydi?

yetkili hastaneler'den alınmalı rapor.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    seropolat Avatarı

Son Giriş
    07.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

raporum 2009 tarihli ve belirtilen devlet hastenelerinden alınma İşkur vasıtası ile gitmiştim

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    948
    Verilen Beğeniler
    1.237

O halde o raporla vergi indiriminden yararlanmak için defterdarlığa başvuru yapabilirsiniz. Hatta bence raporun orjinalini değil, noter onaylı nüshasını verin. Aslı sizde kalsın.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    seropolat Avatarı

Son Giriş
    07.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çok teşekkürler desteğiniz için ...

Üye
    gursa Avatarı

Son Giriş
    22.05-2017
    Saat
    16:41
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bülent bey noter onaylı nushayı kabul edıyorlar mı.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    948
    Verilen Beğeniler
    1.237

Elbette ediyorlar. Yoksa Noter müessesesinin ne anlamı var ki...

Üye
    seropolat Avatarı

Son Giriş
    07.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    merhaba
    ankarada çalışıyorum raporumu bir başka il hastanesinden alabiliyormuyum ?
    aldığım bu rapor ile çalıştığım ilin maliyesine verebiliyormuyum ?
    konu hakkında bilgisi olan var ise şimdiden teşekkürler...