Toplam 3 mesajın 1-3 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    umutkurt129 Avatarı

Son Giriş
    17.06-2011
    Saat
    18:19
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba; 1997 yılında %40 özürlü olarak işe başladım ve vergi indirimim mevcuttu. Firmam benim adıma başvuru yapmıştı. Hiç aralık vermeden bugune kadar sigortalı çalıştım.

2003 yılında iş değiştiriken İşkur yeniden rapor almam gerektigini söyledi Raporum %50 olarak tekrar verildi ve Vergi indirmi başvurusu yine yaptım ve aldım. Geçen ay tekrar iş degiştirdim ve vergi indirmi başvurusu yapmak için vergi dairesine gititim onlar da benim raporumun eski oldugu için yeniden almam gerektigini söylediler ve hastaneye sevk ettiler.

Muayane işlemlerimi tammladım ama Rapor oranlarının düştügünü söylüyorlar %40 alamıyacagımı söyledi orada ki bazı memurlar. Böyle bir durum var mı acaba oranım düşer mi. Eger düşük çıkarsa eski aldıgım vergi indirimlerim emsal teşkil etmez mi.

Konu hakkında bana yadımcı olabilirmisiniz acaba.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

Bir kez defterdarlığa başvurup sakatlık indirimi hak etmişsen, o hak çalışma yaşamın boyunca devam eder. Asla yeniden yeniden sakatlık indirimi için başvurmana gerek yok. İşyeri değiştirdiğinde tek yapman gereken deftrerdarlığa gidip, sakatlık indiriminden yararlandığına dair bir yazı almak ve yeni işyerine vermektir. Bu kadar.

Ve hatta, emeklilik zamanı geldiğinde de yeniden rapor söz konusu olamaz. Vergi indirim hakkı elde etmek, işgücü kaybından dolayı erken emekli olmayı da hak etmek anlamına geliyor.

Siz daha çnce sakatlık indirimi için defterdarlığa başvurdunuz ve şuna benzer bir yazı ile bu hakkı elde ettinmiz mi?

vergindirimraporu - Daha önce vergi indirim hakkı elde ettim, şimdi işyeri değiştirirken yeniden rapor..?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    celik Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet KAVCU
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Beyoğlu
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    vergi indirim raporu almanıza gerek yok. bende il iş hayatına 08-06-2005 taihinde başladım. vergi indirimi raporumda ankaradan aralık 2005 te gelmişti. 29-05-2009 tarihinde vergi indirim başvurusu yapıp, ilk iş adresime gelen raporu şimdi ki çalıştığım iş yerine verdim ve hiç bir sorun ile karşılaşmadım.

hatta buna benzer bir konu da ben açmıştım. ne işkur ne de iş yeri benden istememişti ama bilgim olsun diye ben arkadaşlara sorduğumu hatrılıyorum.

teşekkürler...