Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 38 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    gursa Avatarı

Son Giriş
    22.05-2017
    Saat
    16:41
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    12 Ocak 2010 Güncel: Elimdeki raporu Maliye kabul etti (Bu sayfadaki 16 numaralı mesaj)

Bülent bey ve degerli arkadaslarım hepinize selam olsun.

beni mde %44 raporumu saglık kurulu %33 e dusurmüştü (http://www.engelliler.biz/forum/sagl...erirsiniz.html). hatta 2 tane rahatsızlığıma oran verilmediği halde.sizlerin yönlendirmenizle sağlık il müd.itiraz etmiştim.sevkle gittiğim kayseri üni.hastaneside %72 oran verdi.ben bu raporu maliyeye vereyimmi.yoksa beni hakem hastaneye gönderecekler onun sonucunu mu bekleyeyim.(bülent beyin dediği gibi bunu onaylayın onaylamazsanız hakem hastaneye sevk edin mi diyeyim.aksi takdirde yasal yollara basvuracagım desem mı acaba).

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    02:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Elindeki raporla defterdarlığa yeniden başvur gürsa. Sıfırdan, yeniden vergi iindirim başvurusu yani...
    Yanlış anımsamıyorsam başvurun reddedilmişti. Sen de kendi başına il sağlık müdürlüğüne gidip rapor itiraz etmiştin; redden sonra defterdarlığa hiç gitmemiştin?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    gursa Avatarı

Son Giriş
    22.05-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evet bülent bey aynen dediğin gibi .saglık mudurlugu benı hakem hastaneye sevk etmek ıstıyo.bende bu raporla tekrar basvurabılırmıyım acaba.hakem hastaneye gıtmeden.yoksa hakem hastaneyı de alıp oylemı gıdeyım.malıye acısından bır sakıncası varmı.hanı hakem hastanesının verdıgı kararı da kabul etmezlerse mahkemeye verme hakkım var ya.gercı bende unı.hastanesınden aldıgım %72 raporu %40 altına dusureceklerını sanmıyorum ama.sızlerınde cok degerlı tecrube ve fıkırlerınızıde almak ıstıyorum.hepınıze saygılar sevgıler.öpüldünüz canlar.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Elindeki raporla sıfırdan başvuru yapabilirsin.
    İl sağlık müdürlüğüne hiç itiraz etmemiş gibi varsay...

Maliye raporu düşürürse, o zaman bu sefer işgücü kaybı cetveli'ne uymadığı gerekçesiyle Maliye Sağlık Kurulu'na itiraz edeceksin. Ama bu sonraki aşama.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    gursa Avatarı

Son Giriş
    22.05-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bülent bey işten 1,5ay önce çıkış almıstım yeniden giriş yapmam gerekiyor deil mi?bide bülent bey ilk rapor tarihin30 nisan2009 ikinci rapor tarihim 16 ekim 2009 bir sorun olurmu?6 ayı tam doldurmuyor ankara maliyenin bilgisayarlarında gözükürmü.yani kabul ederler mi?

Üye
    duygusal464 Avatarı

Gerçek Adı
    cafer aksoy
    Son Giriş
    11.03-2016
    Saat
    18:13
    Yaşadığı Yer
    izmir/karşıyaka
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben belki on yıldır vergi indirimi alamak için uğraştım ben raporu alıyorum tamam oldu vergi indirimi gelir diyorum her defasındada oranı düşürüyorlar ama ben hiç yılmadım önlar oranı düşürdü ben tekrar tekrar baş vurdum izmirde belki rapor almadığım hastane kamadı valla ama on yılın sonunda galip gelen ben oldum ve %46 raporla vergi indirimini aldım zor oldu ama sonun da aldım raporu demek istediğim onlar oranı düşürür siz tekrar tekrar başvurun başvurularda kısıtlama yok istediğiniz kadar başvuru yapabilirsiniz itiraz ederseniz hakem hasteneye yönlendiriler hakem hastanesi ne diyorsa o olur tekrar başvuru imkanınız olmaz hakaem hastenin kararından sonra

Üye
    gursa Avatarı

Son Giriş
    22.05-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bülent bey maliye kayseri üni.hastanesinden aldığım raporu biz sevk etmediğimiz için kabul etmeyiz deyip kabul etmediler. Beni tekrar kırşehir devlet hastanesine gönderdiler.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Gelirler İdaresi Başkanlığı'nın görüşü çok net bu konuda (bkz):
    Özürlü vatandaşların başka kurumların sevki sonucunda kendi adlarına rapor almaları halinde nasıl başvuracaklardır?
    Özürlü vatandaşlar diğer kuruluşların (Sağlık İl Müdürlüğünce özürlü kimlik kartı almak için veya SSK. tarafından işe girişlerde) sevki sonucu aldıkları raporlarla (rapor aslı veya noter onaylı) ve gerekli diğer belgelerle birlikte ilgili Müdürlüklere başvurabileceklerdir.
    Yani bir kurum sevki ile alınmışsa rapor, defterdarlık bunu kabul etmek zorunda.
    Bence Defterdarlığa gitmeden önce GİB Hukuk Müşaviri Sayın Abdurrahman Tehtap'ı arayın (0312 415 34 99) ve konuyu anlatıp çözüm isteyin. Evet, başta "koca müşavir bu iş için aranır mı" diye düşünebilirsiniz, ama ben olsam hiç tereddüt etmeden arardım. Bürokratik aymazlıkla baş etmenin en doğru yolu, ilgilileri sorunlarla ilgili olarak sürekli ama sürekli "rahatsız etmektir".

Hatta, bu "sevkle alınma" durumu da hukuki değil! Hukuken böylesi bir sınırlama getiremez hiç bir kurum.
    Bu konuda Gelirler İdaresi Başkanlığı'na bir dilekçe yazdım geçenlerde. Yanıt bekliyorum: http://www.engelliler.biz/forum/cali...basvurmak.html

Üye
    Hasan DURMUŞ Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    31.01-2015
    Saat
    01:20
    Yaşadığı Yer
    Trabzon
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

aradaki oran farkı bir haylı fazla;
    maliye yinede bu raporunuzu dikkate almaz sizi tekrardan vergi muhafiyeti için bir hakem hastanesine sevk edecektir burda da bıranş doktorunun vereceği rapor çok önemli.ikinci kezki müracaatlarda hastalığının ilerlediğini beyan edeceksın zaten oranda onu gösteriyor.kolay gelsin.

Üye
    gursa Avatarı

Son Giriş
    22.05-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Herkese selam arkadaslar hakem hastane ye gıttik diyelim onlarda %40 ve altında verdı dıyelım artık ömür boyunca bi daha rapora basvuramıyormuyuz.burasını ben anlamadım .sıze zahmet bı anlatırmısınız.hadı ileride hastalıgımız arttı o zaman ne olacak.

----------

Bulent bey ben abdurahman beyi aradım ben bu konuda bır bılgım yok dedı benı baska bırıne yonlendırdı.bılgınız olsun.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Hastalığın ilerlediği iddiasıyla yeniden rapor için başvuru yapabilirsiniz. Buna kimse engel olamaz.

Yönlendirdiği kişi ne dedi konuyla ilgili olarak?

Üye
    gursa Avatarı

Son Giriş
    22.05-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bülent bey sen bana aps ile bir dilekçe gönder bende bir üst yazı ile onlardan isterim dedi.o zaman kabuledecekler dedi sağ olsun.bide raporun aslı sendemi dedi.bana üniversite hastanesinden bir nüsha vermişlerdi ama onuda benim ufaklık (3 yaşındaki oğlum) yırtı bende yapıştırdım onu kabul ederler mi yoksa bu raporu noterden aslının aynıdır diye onaylatıp gönderebilirmiyim.yada sağlık il müdürlüğünden raporun aslını alabilirmiyim.saygılar.yada ne yapabilirim.

Üye
    gursa Avatarı

Son Giriş
    22.05-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

degerli arkadaslarım ankara yüksek sağlık kurumuna aps ile dilekçe göndermiştim talimatlı yazı ile kırşehir deftarlıgından yenı raporumu istemişler.yarın raporu gönderecem.gelişmeleri size yazarım saygıalrımla hayırlı akşamlar hepinize.

Üye
    demir1 Avatarı

Gerçek Adı
    DEMİR
    Son Giriş
    25.01-2017
    Saat
    14:09
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

çok mantıksız bence;
    maliye ben gönderecem diyor
    shçek ben gönderecem diyor
    sgk ben gönderecem diyor
    hepsinin gönderdiği yerde aynı hastane sonuçta, bu sıkıntıy neden yaşatırlarki.
    Her yıl konferans , şura, semposyum yaparlar ha birde şöyle yukarıdaki saydığım olayları bir birlik olması nedeni ile bir genelge yayınlamazlar.
    veya rapor kullanım amacını ortadan kaldırsalar veya emeklilik, vergi ind. evde bakım. 2022 v.s. v.s. kullanabilir ibaresi koysalar . ne olurki sanki.
    bunu yapmadıklarından herkez hastenede bürokratik engellerle uğraşır durur ENGELLİLER.

Üye
    gursa Avatarı

Son Giriş
    22.05-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    cok haklısın demir cim hem bi engellileri yormazlar hem hastaneleri iş yogunlugundan kurtarırlar hemde devletin memurunu.

Sayfa 1 / 3 123 SonSon