Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 27 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    buzluçay Avatarı

Son Giriş
    25.04-2016
    Saat
    23:03
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaşlar

ben de 18.10.2009 tarihinde heyete girdim vergi indirimi için
    sorunum sol göz görme sıfır, sag 10 da 8
    ileri derecede bel fıtıgım var
    bir de sag kulakta az bir oranda duyma kaybı var

ama heyette kulak dr herhangi birşey yok ben buraya birşey yazmıyorum gerekli şeyi ankara yazsın dedi. drlara sordum heyette puanlamayı ankara belirliyor biz sadece gerekli şeyleri buraya yazıp gönderiyoruz dediler
    akabinde defterdarlıgı aradım dosyamın 22.10.2009 tarihinde ankaraya gittini söylediler
    bu durumda ben %40 rapor alabilir miyim? normalde oranı girdim heyet drları belirlemiyorlar mıydı?
    bir de sonuç ne zaman gelir

sabırsızlıkla bekliyorum bu konularda yardımcı olursanız sevinirim.

şimdıden teşekkür ederim.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:29
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Aslında hata yapıyor sağlık kurullları. Zira maluliyetin tespiti için verilen raporlarda evet, oran yazmamalrı gerekitiği belirtiliyor Çalışma Gücü ve Meslekte Kazanma Gücü Kaybı Oranı Tespit İşlemleri Yönetmeliği'nde (madde 6 / 1-g), ama işgücü kaybı oranının tespitine dayanak oluşturan Özürlülük Ölçütü, Sınıflandırması ve Özürlülere Verilecek Sağlık Kurulu Raporları Hakkında Yönetmelik'te oranın yazılacağı Madde 8'de açıkça belirtilmiştir.
    Sağlık kurulları bu iki yönetmelik arasındaki farkı bilmedikleri için raporlara oran yazmamaya başladı. Ama yanlış yapıyorlar.

Bu yanlışın Maliye sağlık kurulu'nda nasıl karşılık bulacağını bilemiyorum. Ama geçenlerde benzer durumda karşılaşan bir üyemiz, Maliye'nin raporda oran olmamasına rağmen vergi indirimini onayladığını yazmıştı...

İşgücü kaybına neden olan rahatsızlıklarınız raporda net olarak belirtildiyse, Ankara'da sorun yaşanmaz diye umuyorum...
    ,
    Rapordan sonra 2 ay içinde sonuç işyerinize bildirilecek.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    buzluçay Avatarı

Son Giriş
    25.04-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

alırsam ozurlu kımlik kartını nerden çıkartırım? ne gibi faydaları olur bu raporu alınca?
    şuan işten ayrıldım çalışmıyorum işkura özürlü işçi statüsünde kayıt yaptırabilir miyim? daha önce özürlü statüsünde çalısmıyordum ilk defa rapor alıyorum özürlü maaşı için kayıt yaptırabilir miyim

bu durumda 01.05.1998 sigorta girişim 3442 (18 aylık askerlik dahil) gün toplam ödenmiş primim var
    01.10.1976 dogumluyum. sigorta girişim askerlikten sonra oldugu için askerligimide borçlandım ve ödedim. bu durumda sigorta girişimide 18 ay öne alacagının hesabınıda yaparak ne zaman emekli olurum?

bu konularda bilgisi olan kader arkadaslarımda buyuklerimden küçüklerimden cevaplar bekliyorum

herkese şimdiden teşekkür ederim iyigünler dilerim

Üye
    buzluçay Avatarı

Son Giriş
    25.04-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

cevabın için sagol bülent abi bu durumda sizin bildiginize göre %40 rapor alabilirmiyim birde diger sorumada cevap verirseniz çok sevinirim

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

işgücü kaybı cetveli ne diyorsa o... Sana %40 ve üzeri verilir mi bilemiyorum inan.

%40 ve üzeri raporla işkur'a kayıt yaptırabilirsin tabii.

01.05.1998 sigorta başlangıcın. 18 ay askerlik düşünce -yanlış hesap etmiyorsam- 01.11.1996.
    06.08.2003 tarihi itibariyle sigortalılık süren 6 yıldan fazla 9 yıldan az bulunduğuna göre, sakatlığın da 3. dereceden onaylanırsa, (01.11.1996 +) 17 yıl sigortalılık süresi ve 3920 gün primle emekli olacaksın.

Özürlü kimlik kartı ayrı bir konu. %40 ve üzeri bir raporlar sosyal hizmetler müdürlüğüne başvuru yapman gerek.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    buzluçay Avatarı

Son Giriş
    25.04-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

sagol bülent abi gelişmeleri sizinle paylaşacam sabırsızlıkla bekliyorum

Üye
    buzluçay Avatarı

Son Giriş
    25.04-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

sonuç hüsran %29 geldı bulent abi bu durumda ne yapacam bana yardımcı olursan sevinirim

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Taner, işgücü kaybı cetveli'nde senin sakatlığın için hangi oranda işgücü kaybı verilmesi gerektiği yazıyor?

Üye
    gursa Avatarı

Son Giriş
    22.05-2017
    Saat
    16:41
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

taner kardesım belfıtıgı ameliyatı oldun mu.odu ısen sonucu ne .ayaklarına his kaybı varmı.bunlara bakıyorlar.buna da nöroloji dr. yazdır.beyin cerrahları sadece bel fıtıgı amelıyatı olmustur dıyolar.bıde hıpertansıyonu n falan varsa onları da yazdır.yanı anlayacagın baska hastalıklarını da yazdır.oranı yükselmeye bak.

Üye
    buzluçay Avatarı

Son Giriş
    25.04-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar bugün heyete girdim işkura özürlü raporu alıp kayıt yaptırmak için ama malesef ankaraya sevk ettiler.
    ankarada ben istedigim herhangi bi hastaneye mi gidecem yoksa hastaneyi onlar mı belirliyorlar
    ankarada en rahat kolay rapor alacam hastane hangisi tecrübesi olanlar yardımcı olursa sevinirim

daha önce vergi indirimi için müracat etmiştim yaklaşık 7 ay önce ankara merkez saglık kurulu %29 vermişti
    sorun sol göz görme sıfır sag göz 10da8 ileri derecede bel fıtıgım var bu durumda işkura özürlü olarak kayıt için saglık raporu alabilir miyim yoksa hiç ugraşmayım mı yani masraf etmeyim mi

ankara dışında oturuyorum git gel yol parası falan epey bi masraf yani yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

arkadaşlar bir iki günden ankaraya gidecem yardımlarınızı ve önerilerinizi bekliyorum

Üye
    valeciraptor Avatarı

Son Giriş
    17.01-2012
    Saat
    15:03
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşım sen hangi şehirdesin ki seni ankaraya sevk ettiler üyelik bilgilerinde istanbul yazıyor

Üye
    buzluçay Avatarı

Son Giriş
    25.04-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

bu siteye kayıt yaptırdımda istanbuldaydım ama şuan amasyadayım

Üye
    valeciraptor Avatarı

Son Giriş
    17.01-2012
    Saat
    15:03
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşım eğer işkur sevkiyle rapor alacaksan istediğin bir hastaneye sevk ederler keza vergi indirim belgesi için başvurduğunda da senin istediğin bir hastahaneye sevk ediyorlar pek zorluk çıkarmıyorlar benim için böyleydi.

Üye
    buzluçay Avatarı

Son Giriş
    25.04-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

işkur için müracat ettim hastaneye sevk ettiler doktorları dolaştım kurula getirdim dosyayı verdim bugün için heyete gireceksin dediler bugün heyete girdim heyetteki doktorlar seni ankaraya sevk ediyoruz dediler bende tamam dedim saglık kurulundaki memur yarın gel sana raporun bi nüsnasını verelim onunla ankaraya git dedi bende ttamam dedim oradan ayrıldım olay bu arkadasım ben 7 ay önce vergi indirimi için girdim yukardada belirttim %29 vermişti ankara merkez saglık kurulu

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    sakatlık oranı cetveli'ne göre karar verir her yer. Bu cetvele göre alabileceğini düşünüyorsan ne ala, aksi halde uğraştığına değmez.

Sayfa 1 / 2 12 SonSon