Toplam 4 mesajın 1-4 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    geronimo Avatarı

Gerçek Adı
    Volkan
    Son Giriş
    10.10-2017
    Saat
    09:50
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    İyi günler

ben 2008 ağustosunda Ankaradan % 60 rapor aldım be bu raporla işe girdim ve Mayısın 15 inde İstanbul'da işe başladım. Bu seferde vergi indirimi için defterdarlıktan hastaneye sevk ettiler ve rapor oranım % 42' ye düştü.
    %40 Endokrin Hastalığımdan ( Hipopituitarizm) + 2' yi de sağ gözdeki görme bozukluğundan verdiler.

Ben yeni raporumdan ötürü 2. özür grubundayken 3. özür grubuna düştüm ve bu da benim vergi indiriminden 2 katı zarar etmem demek.
    Sizce yeni raporuma itiraz mı edeyim yoksa 6 ay sonrayı bekleyip yeni bir rapor mu çıkartayım?

Şunu da belirteyim ben de eski raporumun aslının aynıdır imzalı ve damgalı sureti vardı ama defterdarlık bunu Noter onaylı olursa kabul ederiz demişti ben de sorum olmaz herhalde deyip yenilensin dedim ve 42 yi aldım.
    Ben şimdi ne yapabilirim 60 lık raporumun zayi olmaması için?

Yeni yasa falan diyorlar ama onla ilgili olarak işe yararsa Sigorta başlangıcım 2006 Aralık.

yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:28
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    946
    Verilen Beğeniler
    1.237

%60 raporunuzu aldığınızda onu defterdarlığa sunup 2. dereceden vergi indirim hakkını kazanmış mıydınız?

Ve, şu anda yürürlükte olan işgücü kaybı cetveli'ne göre hangi oranda rapor alabileceğinize göre itiraz hakkınızı kullanıp kullanmayacağınıza karar vermelisiniz. Cetvel %60 ve üzeri işgücü kaybı öngörüyor mu?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    geronimo Avatarı

Gerçek Adı
    Volkan
    Son Giriş
    10.10-2017
    Saat
    09:50
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben % 60' lık raporu sundum ancak Noter Tasdiki istediler ben de eski raporu notere onaylatmak veya hastaneye sevk konusunda kararsız kaldım ve en sonunda hastaneye sevkimi istedim , notere onaylatsaydım % 60 'ı kabul edeceklerdi.

----------

Ben cetvelle ilgili hiçbir şey bilmiyorum bir de ben aslının aynıdır olan raporu Notere şimdi onaylatıp versem defterdarlık kabul eder mi?Teşekkürler.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:28
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    946
    Verilen Beğeniler
    1.237

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    %60 raporu ne zaman almıştınız? Güncel tarihliyse onu da sunabilirsiniz, ama kurum kesinlikle hakem hastanesine sevk eder... Başta hata etmişsiniz noter onaylı raporu vermemekle....

işgücü kaybı cetveli'ne göre %60 rapor alabilecekseniz, bence 6 ay sonra başka bir rapor alıp defterdarlığa sunun ve 3. dereceden 2. dereceye geçiş isteyin. Şimdi kurcalamaya değmez diye düşünüyorum
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Başlığın Etiketleri