Toplam 9 mesajın 1-9 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ahmet2055 Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet
    Son Giriş
    05.12-2014
    Saat
    16:21
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Beylikdüzü
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    MERHABA ARKADAŞLAR

01.04.1974 doğumluyum. 01.06.1998'den bu yana çalışıyorum. çocuk felci geçirmişim, sol ayağımda sakatlık kalmış. bu yüzden askerlikden muaf tuttular.

sakatlık indiriminden yararlanmak için 2004 de rapor aldım %40 ama bugüne kadar başvuruda bulunmadım.
    2004 aldığım rapor geçerli mi yoksa yenisini mi almam gerekiyor?

Bir de nasıl nereye müracaat etmem lazım? ben istanbul'da ikamet ediyorum.

yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:57
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

İşyerinizden çalıştıgınıza dair alacagınız bir belge ile bulundugunuz ilin maliye sine (mükellef hizmetler birimine) müracatınız yapmalısınız...
    Büyük ihtimalle elinizdeki raporu kabul etmezler ve yatkili hastane ye sevk edilirsiniz...

http://www.engelliler.biz/forum/cali...-evraklar.html

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:21
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    948
    Verilen Beğeniler
    1.237

Yeni rapor almanız şart. İlker'in yazdığı gibi, defterdarlığa başvuracaksınız, sizi hastaneye sevk edecekler...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    ahmet2055 Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet
    Son Giriş
    05.12-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Beylikdüzü
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

eski raporumu vermeme gerek yokmu demek istiyorsunuz. evrakların arasına hastaneden aldığım ve askeri hastaneden aldığım raporu koymayı düşünüyordum. birde arkadaşlar %40 alamazsın şimdi işler zorlaştı diyorlar. benim durumumda iyileşme yok aksine kötüye gidiyor. neden %40 vermezlermiş bir bilginiz varmı. yadımcı olduğunuz için ayrıca teşekkür ederim.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    948
    Verilen Beğeniler
    1.237

2004 yılındaki raporu da askerlik zamanındaki raporu da vermenize gerek yok. Hiç bir anlam ifade etmez o raporlar kurum açısından.

Hangi sakatlığın/hastalığın hangi oranda işgücü kaybına yol açtığı işgücü kaybı cetveli'ne göre belirlenir. O cetvele göre %40 ve üzerinde rapor alırsanız ve Maliye de bu raporu onaylarsa (ki cetvel onları da bağlar) o zaman vergi indirim hakkı elde etmiş olursunuz.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    centirmen Avatarı

Gerçek Adı
    Cavit Ceyhan
    Son Giriş
    02.09-2016
    Saat
    10:52
    Yaşadığı Yer
    Çorum/Merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Defterdarlıkdakı memurlar zaten eski tarihli raporlarınıza derecesine bile bakmıyor kardesım siz koysanız bile size geri iade edecekeler. Sanırım sitede en yakın zamanda ben aldım vergi indirimi için raporu ve benimde elimde eski raporlarım vardı bakmadılar kabul etmedıler tekrar sevk hastaneye heyet felan hersey enbastan. İnş. umdun degerde beklediğin degerde raporun gelir.

Üye
    ahmet2055 Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet
    Son Giriş
    05.12-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Beylikdüzü
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

verdiğiniz cevaplar için teşekkür ederim.zaman ayırdığınız içinde ayrıca teşekkürler.hayatınız başarılar dilerim sağlıcakla kalın

Üye
    ahmet2055 Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet
    Son Giriş
    05.12-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Beylikdüzü
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba arkadaşlar
    2004 yılında almış olduğum %40 özürlü devamli raporum var, ortopedik özürlü (poliosekeli) vergi indiriminden faydalanmak için mürecaat ettim raporum %9 a düştüğünü hastaneden öğrendim. bu durumda ne yapmam lazım. bilgi verirseniz memnun olurum. sonuç henüz elime geçmedi.

Tüm Arkdaşların Kurban Bayramı mübarek olsun. Sağlıcakla....

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    948
    Verilen Beğeniler
    1.237

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bu konuda yapılabilecek tek şey, konuyu hukuki sürece taşımak ve şansınızı denemek: http://www.engelliler.biz/forum/huku...ler-hukuk.html