Toplam 7 mesajın 1-7 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ercan_06 Avatarı

Gerçek Adı
    ercan
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhaba arkadaşlar
    benim 1991 ssk girişim, %40 özürlü raporum ve 3600 pirim gün sayım var
    özel bir şirkette çalışmaktayım. benim merak ettigim, vergi indirim hakkı elde edip etmedigim?
    maaş bodrosunda sakatlık durumu 3 derece yazıyor. ben bu durumda vergi indirim hakkı elde etmiş oluyor muyum yoksa vergi indirim hakkını nasıl alabilirim? raporu Ankara Eğtim ve Araştıma hastahanesinden aldım. raporun kullanım amacı :sakat kontenjanından işe girebilmesi için
    cevaplarınız için tşklr

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    08:44
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

%40 raporla 3.derece Vergi ind.hakkınız olursa 15 yıl 3600 gün ile erken emekli olabilirsiniz...

Üye
    centirmen Avatarı

Gerçek Adı
    Cavit Ceyhan
    Son Giriş
    02.09-2016
    Saat
    10:52
    Yaşadığı Yer
    Çorum/Merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Siz o %40 özürlü raporunu nerden ne amaçla aldınız? Hangı kurum yolluyarak aldınız?

Üye
    maslan Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet
    Son Giriş
    04.01-2010
    Saat
    20:45
    Yaşadığı Yer
    BURSA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

maaş bodronda 3. sakallık yazıyosa zaten vergi indiriminden yararlanıyorsun demektir.
    indirim 160tl nin %15i alınmıyor senden 24 tl yani indirim.
    emekli olabilmemn için 18 sene ve 4000 gün prim ödemen grekiyor.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:53
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

Bugüne dek şahsen defterdarlığa başvurup vergi indirim hakkı elde etmemişseniz, işyeriniz vergi indirimi uyguluyor olsa dahi esasen vergi indirim hakkı elde etmiş olamazsınız!
    Aslına bakarsanız işyeriniz yasal olmayan bir uygulama içindedir. Çoğu muhasebeci sakat statüsünde çalışmakla vergi indirim hakkı elde etmek arasındaki farkı bilmiyor ve sakat statüsünde işe giren herkesin bordrosunda vergi indirimi uyguluyor. Oysa dediğim gibi, vergi indirim hakkı elde etmek için çalışanın şahsen defterdarlığa başvurup bu hakkı elde etmiş olması gerek (http://www.engelliler.biz/forum/cali...-evraklar.html).

Ve, defterdarlıktan vergi indirim hakkı elde etmeden erken emekli olunamaz.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    ercan_06 Avatarı

Gerçek Adı
    ercan
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

01/05/2002 tarihinde ankara eğitim ve araştırma hastahanesinde göz ameliyetı oldum ve bu hastahaneden bana %40 rapor verdiler raporun kullanım amacı sakat kontenjanından işe girebilmesi için yazıyor şu an özel bir şirkette özürlü olarak çalışmaktayım şu an ben vergi indirim hakkı elde etmiş oluyor muyum?

1991yılında ssk girişim var. 2620 ödenmiş pirimim var 1996 askerligimi yaptım askerlik borçlanması yapabilir miyim?
    bir yıl daha çalışıp 3600 pirim günüm ile emekli olabilir miyim?

ilginizden dolayı şimdiden teşekkür ederim.

Üye
    Raman72 Avatarı

Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    13:53
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Vergi indiriminden faydalanabilmeniz için vergi dairesine başvuruda bulunmanız ve vergi dairesinin sizi hastaneye sevk etmesi gerekmektedir.Raporonuzun %40 ve üzeri bir derece ile onanması durumunda,raporonuz vergi dairesine gelecek ve ordanda Ankara merkeze gönderilecektir.Merkezin olumlu görüş bildirmesinden sonra vergi indiriminden faydalanabilirsiniz.Sizin yazdığınız şekilde vergi indiriminden faydalanmanız mümkün değildir.