Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 18 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    centirmen Avatarı

Gerçek Adı
    Cavit Ceyhan
    Son Giriş
    02.09-2016
    Saat
    10:52
    Yaşadığı Yer
    Çorum/Merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Değerli arkadaşlar,

Ben vergi indirimi için Çorum defderdarlığına başvurdum. Çorum devlet hastanesine sevk ettiler, heyete girdim. rapor bugün geldi. raporda "%40 sakatlık oranından 3. derece sakatlar için uygulanan sakatlık indiriminden faydalanması gerekmektedir" deniyor.

soru 1) Burada rapor derecesini hastanemi belirliyor maliye mi onaylıyor yoksa hastane raporu yolluyor maliye mi dereceyi belirliyor?

soru 2 ) Eğer hastane belirliyorsa benim aynı hastanenin aynı sağlık kurulundan başka işler işin aldım heyet raporu %80’di. şu anki gelen değer %40! hastane belirliyorsa neden bu kadar düşüyor aradaki fark, o zaman ki sağlık durumumla şu anki sağlık durumum aynı her hangi bi değişiklik yok. konulan tanılar teşhisler bile aynı. buna itiraz edebilir miyim?

soru 3) Ve ilerde emekliliğim için şu anki aldım vergi indirimi raporum kale alınıyor mu? Yoksa tekrar bir hastaneye havale edilip tekrar mı rapor çıkartacağım?

Gösterdiğiniz ilgi ve alaka için şimdiden teşekkür ederim.

Üye
    adnaneren1977 Avatarı

Son Giriş
    24.12-2014
    Saat
    16:32
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

maliye belirliyor .emeklilik için geçerli özet yaptım

Üye
    vahiterhan Avatarı

Son Giriş
    11.04-2011
    Saat
    22:30
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

emelilik için hiç uğrşma dostum raporun ömürboyu geçerli emekli olabnilirsin.
    darısı başıma % 37 de kaldım

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:21
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    948
    Verilen Beğeniler
    1.237

Hastane raporunu inceleyen Ankara'daki kurul son kararı verir. Ve karar başvuru yapılan defterdarlık aracılığıyla işverene posta ile bildirilir.

Hastane de Ankara'daki kurul da işgücü kaybı cetveli'ne göre değerlendirme yapmak zorunda. Eğer hastanenn verdiği oran işgücü kaybı cetveli'ne göre hatalıysa, il sağlık müdürlüğü'ne gidip rapora itiraz etme hakkınız var. Sizi başka hastaneye sevk ederler...

Maliye Bakanlığı'ndan bir kez vergi indirim hakkı elde ettiğinizde, emeklilik zamanı geldiğinde yeniden sizden rapor talep edilmeyecek. Ancak sizin her zaman "benim sakatlık oranım artı" diyerek yeniden rapor alma ve defterdarlığa beyan etme hakkınız da var. 3. dereceden vergi indirim hakkı elde eden biri mesela %60 ve üzeri rapor alarak, "benim vergi indirimimi 2. dereceden yapın" diyebilir.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    vahiterhan Avatarı

Son Giriş
    11.04-2011
    Saat
    22:30
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

maliyenin görevi oranları düşürmek midir! yükselttiği görülmemiş midir acaba bilen duyan var mı yükseldiğini?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    948
    Verilen Beğeniler
    1.237

Birkaç üyemiz oranlarının yükseltildiğini yazmıştı!
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    centirmen Avatarı

Gerçek Adı
    Cavit Ceyhan
    Son Giriş
    02.09-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Çorum/Merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Her iki kurumda Devlet hastaneside Ankaradaki maliye heyetide işgücü kaybı cetveli'ne göre degerlendirme yaptıgına göre maliyeden gelen rapor oranım neden düşüyor?
    maliyeden gelen rapora itiraz edebilir miyim?
    Edebiliyorsam nereye edecem?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    948
    Verilen Beğeniler
    1.237

Üye
    centirmen Avatarı

Gerçek Adı
    Cavit Ceyhan
    Son Giriş
    02.09-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Çorum/Merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben maliyeden ilk defa alıyorum raporu. Önceki aldım raporlar devlet hastanesinden ama iki kurumda sizin dediğiniz gibi işgücü kaybı cetveli'ne göre veriyorlarsa aradakı fark %40 olurmu

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    948
    Verilen Beğeniler
    1.237

Olmaz. Cetvel ne diyorsa o. Aykırı karar veren kuruma itiraz edin.

Üye
    centirmen Avatarı

Gerçek Adı
    Cavit Ceyhan
    Son Giriş
    02.09-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Çorum/Merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Buzamana kadar devlet hastanemızden bircok rapor aldım hepside %80 geldi bu durumda maliyenin verdi rapor hastanenin kine göre çok düşük.
    Bu durumda maliyeye itiraz edecem defderdarlagamı gidecem bu itiraz konusundada yardımcı olursanız çok sevinirim bülent bey.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    948
    Verilen Beğeniler
    1.237

Defterdarlığa yazıp vereceksiniz dilekçeyi.

Üye
    centirmen Avatarı

Gerçek Adı
    Cavit Ceyhan
    Son Giriş
    02.09-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Çorum/Merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Öncelilke çok çok teşekkür ederim ayırdıgınız vakit ve verdiğiniz cevaplar için.

Birşey daha... benim sorunum raporda yazan teşhis: Sol diz altı ampute, sağ düşük ayak,sağ diz 90 derece flexion aktif pasif deniyor.
    ama ampute diz alti degıl yanlıs mı yazılmıs yada ben mi yanlıs biliyorum ampute olan yer tam diz kapagından eklemden dizin ne üstünden ne altından, sağ ayagımda da sınır kaybı sınır kopuklukları var parmaklaraımı ayak bılegımı oyantamıyorum hatta bilegımden yukarısı hissetmıyorum.
    bu duruma göre verilmesi gereken rapor ne kadar olmalı?

Sizin yolladıgınız cetvele baktım anladım buldugum kadar sadece ampute kısmı %40 dıyor.

Üye
    faruk34 Avatarı

Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    22:08
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    3

Benim tek ayak bileği düşük, hastane /33 verdi ankara /27, sizin öteki ayak ampute olduğuna göre en az /60 olması lazım.Bu duruma isyan edenlerden biride benim, insana fotokopi ceker gibi bakıyor sağlık kurulundakiler, adam gibi ilgilenseler /5 e razıyım.adamın gücüne gidiyor.Eminim rapordaki hata düzeltilir.

Daha dur 3 cocuk yapacağız ,yukardan emir geldi yaşam standartı yerlerlerde sürünüyor, inşanlah düzelir bu sistem, ne diyelim..hayırlısı olsun.

Üye
    centirmen Avatarı

Gerçek Adı
    Cavit Ceyhan
    Son Giriş
    02.09-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Çorum/Merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Çok tesekkürler gösterdiğiniz alakaya.
    Hakkımız olanı istiyoruz fazlasını degil inşallah düzelir faruk34 kardeşim.

Sayfa 1 / 2 12 SonSon