Toplam 3 mesajın 1-3 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    izzetogretmen Avatarı

Gerçek Adı
    İzzet
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Hatay
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba arkadaşlar, sakatlık indirimini 5 yıllık dava süreci sonunda elde ettim.

http://www.engelliler.biz/forum/huku...ari-hukuk.html

Geriye yönelik ödenmesi için de Maliye Bakanlığı'na başvurdum. Maliye Bakanlığı rapor tarihinden itibaren yararlanabileceğimi belirtti.
    Ben de bu yazıyla beraber kurumuma (milli eğitime) başvurdum. Milli eğitim gerekli incelemeyi yaparak ödeme bordrosu hazırladı ve ödeme yazısını defterdarlığa gönderdi. Defterdarlık ödemem diyor. Gerekçesi ise ben vergi iadesinden (fiş toplama) yararlanmışım. Sakatlık indirimiyle vergi iadesi arasında (ve şimdiki asgari geçim indirimi arasında) bir ilgi var mı?

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    20:33
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

AGİ,sakatlık indirimi uygulandıktan sonra eğer yeterli matrah kalıyorsa hesaplanır, kalmayan matrahtan vergi muafiyeti söz konusu olmaz.Söylemek istedikleri bu olsa gerek brüt ücretinizi göz önüne alarak bunu en iyi siz bilirsiniz.

Üye
    LODOS DENiZCiSi Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    5

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Geriye dönük 5 yıllık ödeme değilde fiş toplayarak parasını almadığınız, dönemlere istinaden, rapor tarihi itibariyle geriye dönük ödeme alabilirsiniz.
    Örneğin fiş toplayarak bir yılın altı ayında tüm iadeyi aldınız.Fakat fişten dolayı gelir vergisi kesintisi yapılmayan yılın diğer altı ayında vergi iadesi almadınız.Bu almadığınız altı aylık döneme ilişkin sakatlık indiriminde doğan vergi iadesini almanız lazım.

Başlığın Etiketleri