Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
Toplam 50 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    blackman34 Avatarı

Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    23:16
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    ok kardes ilgilendigin için tskler, paztesi bu konuyu halletmeye calısacagım, bakalım ne olacak

Üye
    blackman34 Avatarı

Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

şimdi konustum, ben sözleşmeyi net maas üzerinden imzaladıgım için maasıma yansımazmıs

Üye
    blackman34 Avatarı

Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bo konu hakkında hakkında bilgisi olan yokmu arkadaslar...aldıgım maas net oldugu için maasıma yansımaması gibi birşey söz konusu olabilirmi?

birde bu durumda erken emeklilik sakatlık indiriminden yararlandıgımı nasıl kanıtlayabilirim

Üye
    LODOS DENiZCiSi Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    5

Bu işte bir terslik var. net ücret üzerinden anlaştık diye size vergi indirimini vermemesi bence kanunsuz bir davranış. O zaman sizde ben sakatlık indiriminden yararlanmıyorum,istemiyorum dediğiniz zaman bu vergiyi devlete mecburen ödeyecek.Ya bu adam bu uygulamayı bilmiyor ya da size sahte bordro verip aradaki farkı cebemi indiriyorlar demek istemiyorum.

Üye
    gungor Avatarı

Gerçek Adı
    ...
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ...
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: blackman34 Mesajı Gör
    şimdi konustum, ben sözleşmeyi net maas üzerinden imzaladıgım için maasıma yansımazmıs
    blackman34 brüt maaş üzerinden anlaşmış olsaydın vergi indirimden yararlanabilirdin. Net üzerinden anlaştığın için yararlanamıyorsun. Brüt maaşın ne kadar yüksek olursa gelir vergisi kesintisi o kadar artar. Yıl içerisinde maaşında düşüş olur. Kümülatif oranın yükselmesi senin maaşının düşmesine neden olur. Net üzerinden anlaştıgın için yıl içerisinde maaşında bir bir değişiklik olmaz. Kaybın olmaması gerekiyor. Ama şöyle bir şey olabilir. İşyerinden rica edip zam zamanında işyerinin yararlandıgı bu vergi indirimini dikkate alarak zam yaparken maaşına artı bir şeyler ekleyebilirler ama yinede şirketin insiyatifine kalmış bir şey bu.

Üye
    blackman34 Avatarı

Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

güngör bu konuyu biraz daha acarsan sevinirim...bana diyorlar ki; sakatlık indirimini bordrona yansıtacagız, ancak aldıgın para degişmeyecek...ama bir sorun daha var, sakatlık indirimini bordroya uygulayamıyorlar insan kaynakları, mali işlere ,mali işler insan kaynaklarına gönderiyorlar...onlar diyorlar biz uygulamayı yapmıyoruz, onlar diyorbiz yapmıyoruz,ne yapacagımı bende sasırdım...bu arada vergi indirimi raporunun fotokopisini aldım...

Üye
    blackman34 Avatarı

Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaslar bu konu önemli bir konu, 24 tl az bir para belki ama hakkımız olan bir paraysa neden hakkımızı savunmayayım...zaten herkes susuyor diye, miktar az diye sesini cıkarmıyor, o yüzden de istenilen hersey yapılmıyor mu?bizim önemsemedigimiz miktarı işveren önemsiyorsa eger demekki bu az bir miktar olmuyor...evet emeklilik daha önemli,ama bence bu da önemlidir, hakkımsa bu benim hakkımı savunmalıyım...şimdi soruyorum size hakkım mı bu benim? bu konu hakkında cok iyi bilgisi olan söylesin arkadaslar...

güngörün dedigine göre net maas üzerinden oldugu için maasım yararlanamıyorum, ancak lodosa göre yararlanmam gerekiyor?ve işverenin dedigi sakatlık indirimini bordrona yansıtacagız ama maasına yansımayacak?bu parayı bana işverenmi veriyor, yoksa devlet mi?

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:05
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

Net maaş üzerinden sözleşme bahane edilerek vergi indirimi uygulanmaması(aslında uygulanıp sa çalışana yansıtılmaması) yasal bir uygulama değildir.
    Bu indirim engelli çalışanlara devletin bir kolaylığıdır ve devlet bu muafiyeti işverene uygulamaktadır.İşverenin bunu çalışanına yansıtmaması suçtur,hırsızlıktır.

Üye
    blackman34 Avatarı

Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaslar bu parayı bana devlet veriyor degilmi? işveren cebinden vermiyor?

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:05
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

Kesinlikle devlet veriyor.
    Devlet engellinin gelir vergisi matrahından indirim derecesine göre (3.derece 160 tl) düşürmekte kalan matrah üzerinden vergi kesmektedir.
    Yani işvereniniz o tutarı devlete ödeyeceği gelir verginizden zaten düşüyor,ama size vermeyerek kendi cebine atma yolunu seçiyor.

Üye
    LODOS DENiZCiSi Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    5

Zaten bordroda bu bölümün görünmemesi bordronun sahte bir bordro olduğunu gösteriyor. Net üzerinden anlaşsa bile bu bordroda sakatlık vergi indirimi hesaplanıp gösterilmesi lazım. Ayrıca madem net üzerinden anlaştın diye eksik ödeme yapıyor, bordroda bu eksik ödemeye ait kesintiyi göstermesi lazım.Keza bordroda böyle bir bölüm açmak mümkün.

Üye
    blackman34 Avatarı

Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaslar ssk nın sitesinden hizmet dökümüne baktıgımda en son 95,67 TL iken gecen ay 62,18 TL olarak primim yatmıs, yani 30 küsur TL lik bir az yatmış, bu neden olabilir, vergi indiriminden dolayımı acaba böyle oldu?

Üye
    LODOS DENiZCiSi Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    5

Vergi indirimi ile alakalı bir durum değil.Geçen ay maaşında fazla mesai varsa yüksek yatmıştır. Bahsettiğin ayda mesaiye filan kalmadığın için yoktur.

Üye
    blackman34 Avatarı

Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben işe basladıgımdan beri hep aynı yatıyordu ve hiç mesai diye birsey olmadı, hep aynı saatimde cıktım...ama son ay 30 tl düşük yattı, vergi indirimi alakalı degilse neden olabilir bu?

Üye
    yengec18 Avatarı

Son Giriş
    05.03-2012
    Saat
    16:14
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Şu ana kadar aldığın brüt maaş tutarın 8700 (sekizmilyaryediyüzbin) üzerine çıkmış olabilirsin o zaman da vergi oranı %15 den %20 ye çıkar bundan dolayı 30 tl düşük almış olabilirsin.

Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon