Toplam 12 mesajın 1-12 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    goksel25
    Misafir Üye
    goksel25 Avatarı

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhaba,
    17.01.2007 yılında özel bir şirkette işe başladım. (engelli kadrosunda) doğustan sol kol dirsekten yok. Bu nedenle hastneden heyet raporu aldım (%56 oranında)
    o yıl aldıgım raporun fotokopisini iş yerine aslı ise bende kaldı.
    Vergi indiriminden o yılda haberim yoktu. Henuz daha yeni haberim oldu. Fakat bana verilen belgeyi kaybettim. Vergi indirimden faydalanabilmem için tekirdağ hastanesine tekrar gittim. Aslı gibidir raporu aldım. vergi dairesi bunu kabul etmedi. noter tasdikli getireyim dedim onu da kabul etmiyor.
    Hastaneden sürekli raporu alındıgı ıcın tekrar heyetede giremiyorum ve yenisinide vermiyorlar.
    Bu durumda vergi indiriminden nasıl faydalanacagım. Acaba buradaki memurlarmı bılmıyorlar? Noter tasdikli kabul ediliyor mu? Bana yardımcı olabilir misiniz?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:34
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

Halt etmiş memurlar! Aslı gibidir onaylı rapor da noter onaylı rapor da geçerlidir. Bu konuda Gelir İdaresi Başkanlığı'nın çok net bir yazısı var:
    Özürlü vatandaşların başka kurumların sevki sonucunda kendi adlarına rapor almaları halinde nasıl başvuracaklardır?
    Özürlü vatandaşlar diğer kuruluşların (Sağlık İl Müdürlüğünce özürlü kimlik kartı almak için veya SSK. tarafından işe girişlerde) sevki sonucu aldıkları raporlarla (rapor aslı veya noter onaylı) ve gerekli diğer belgelerle birlikte ilgili Müdürlüklere başvurabileceklerdir.

Bu yazının (linkle birlikte) bir çıktısını alıp vergi dairesine başvurun. Kabul etmemeleri söz konusu olamaz. Kabul etmezlerse Başbakanlık kanalıyla Gelirler İdaresi Başkanlığı'na görevi ihmal gerekçeli dilekçe verirsin...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    BaY_Cin Avatarı

Gerçek Adı
    DeVRim
    Son Giriş
    08.03-2015
    Saat
    19:33
    Yaşadığı Yer
    Buralardan
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

aynı olmasada buna benzer bi problemde benim başıma gelmişti. O Vergi Dairesindeki memurlar yata yata kanunu maddeyi unutmuşlar hiç bir kanunuda takip ettiklerini sanmıyorum . .

Oturanboğa'nın verdiği linkteki çıktıda işe yaramazsa ;
    BİMER DOĞRUDAN BAŞBAKANLIK
    gir bu adrese (Hir Bir Bilgini Yazmaktan Çekinme) şikayetini yaz gör bak nasıl çözüm buluyorlar . .

goksel25
    Misafir Üye
    goksel25 Avatarı

cevaplarınız için çok teşşekkür ederim. bugun noterden tasdiklettirdim raporu. inş kabul ederler. birde hiç yoktan notere 36 tl ödedim

Forum Moderatörü
    mac72 Avatarı

Gerçek Adı
    Ercihan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    11:33
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    52
    Verilen Beğeniler
    56
    Blog Mesajları
    10

goksel25 o vergi dairesindeki memurun işgüzarlığı o aslıgibidir kaşeli raporu kabul etmek zorunda ....İşe girene kadar girmedikleri kılık kalmıyor işegirdikten sonrada kendilerini birşey zannediyorlar...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:34
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

Gelişmeleri buraya da yazar mısın Göksel
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

goksel25
    Misafir Üye
    goksel25 Avatarı

dün tarihi itibariyle çorlu vergi dairesine noter tasdikli raporu verdim.memur kabul etti.fakat bence bunu bakanlık kabul etmez gibi konustu.İçimede korku düştü ya kabul edilmezse ne yapıcam..?

bu arada mesajıma cevap verdiğiniz için ve yardımlarınız için çok teşşekkür ederim. sayın bülent bey sizede ayrıca teşşekkürler.

Forum Moderatörü
    mac72 Avatarı

Gerçek Adı
    Ercihan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    11:33
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    52
    Verilen Beğeniler
    56
    Blog Mesajları
    10

Memur kabul ettiyse(en zor kısmı) maliye konusunda endişelenme onlar kabul edecektir...

goksel25
    Misafir Üye
    goksel25 Avatarı

merhaba arkadaşlar ilk önce ilgilendiğiniz için teşşekkürler. bugun cevap gelmiş kabul edilmiş belgemiz.
    şu anda verg indiriminden faydalanamaktayız. % 45 olarak vergi indiriminden faydalanmaktayım.
    buna göre malulen emekli olabiliri miyim. eğer olursam, kaç iş gununu doldurmam gerekiyor.

Üye
    celik Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet KAVCU
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Beyoğlu
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

hadi gözünaydın. hayırlı uğurlu olsun..

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    08:44
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

goksel25;

Malulen emekli olamazsın ama erken emekli olabilirsin
    ilk işe giriş ve dogum tarihi bilgilerini verirsen tam hesap yapalım..

goksel25
    Misafir Üye
    goksel25 Avatarı

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    2006/6 ayı ilk işe griş tarihi toplam şu anda 1132 iş gunum var. halen çalışmaktayım. ilgi ve alakanıza teşşekkürler.