TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Toplam 7 mesajın 1-7 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ErayKucuk Avatarı

Son Giriş
    29.01-2021
    Saat
    15:23
    Yaşadığı Yer
    Eskisehir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba,
    %40 surekli engelli raporum mevcut.Vergi indirimine basvuru yapacagim.Basvuru yaptiktan sonra islemler bitmeden is degisikligi yapilmasi durumunda yapilmasi gereken islemler nelerdir?
    Islemler bittikten sonra is yeri degisikligi yapilmasi durumunda yapilmasi gerekenler nelerdir?
    Yardimlariniz icin simdiden tesekkur ederim.

Üye
    benkım Avatarı

Gerçek Adı
    FATİH ORMAN
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:06
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    22
    Verilen Beğeniler
    12

Bende senın gıbı sordum cvp vermedıler bende muasebecıye sordum vergı ındırımı ne gerek yok yenılemene dedı bısey yapmana gerek yok sadece engellı raporunu ve evrakları tmmmla yetıyo ben ole yaptım

Üye
    Bilgi Hazinedir Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    162
    Verilen Beğeniler
    272

Merhaba, @ErayKucuk ve @benkım

Engelli vergi indirimine başvurduktan sonra evrak gelmeden veya evrak elinize ulaştıktan sonra işyerinizde değişiklik olması durumunda süre. her ikisindede aynıdır.Şöyle ki; siz engelli vergi indirimine başvuruyu yapıp sonuç gelinceye kadar beklemeye devam ederseniz.Başvuru sonucu geldikten sonra vergi dairesine yeniden başvurarak yeni işyeriniz ile ilgili çalışma belgeniz ile işleme alırlar ve 1 hafta içinde yeni işyerinize engelli vergi indirimi raporu ulaşır.Ne zaman işyerinizi değiştirirseniz değiştirin engelli eyvergi indirimi raporu başvuru işlemleri devam ederken müdahele etmeyin.

Evraklar Ankara(GIB merkez sağlık kurulu)'da iken herhangi bir değişiklik yapmak isterseniz başvurunuz gönderim tarihi ile aldığı sırayı değiştirerek yeni evrakınızın gönderim tarihi olarak güncelledikleri için başvuruyu bekleme sürecinde başa dönersiniz.O yüzden başvuru sonuçlanıp evraklar o an için eski işyerinize ulaşınca siz yeni işyerinizi çalışma belgesi ile vergi dairesine gidip 1 haftada yeni belgeyi alarak sorunu çözmüş olursunuz.Bu arada yeni işyeriniz ile il değiştirmenizin önemi yoktur.O zaman yeni işyerinizin vergi dairesi ve yeni ikametgahınız hangi ilde ise o ilin vergi dairesine yeni işyeri yazısı için başvurabilirsiniz.

Engelli vergi indirimi raporu 3 evraktan oluşur.1.si Ankara(GIB merkez sağlık Kurulu)'nın sizin haklarınızı yazdığı ve asıl olan rapor sonucu,2.si engeli sağlık kurulu raporunuzun fotokopisi üzeri GIB merkez sağlık kurulu doktorlarınca kaşe imzalı olarak rapora verdikleri oranın yazıldığı nüsha dır.Bu 2 belge sizin ihtiyacınız olan ve her zaman saklamanız gereken belgeledir.Bu belgeleri ne zaman iş değiştirdiğinizde vergi dairesine işyeri değişikliği için başvurduğunuzda fotokopilerini vermeniz gerekir(yeni sistemde artık bulabiliyorlarmış,bazı vergi daireleri istemeyebilir).3. evrak ise işyerine hitaben yazılan sizin durumunuzu özetleyen işyeri yazıdır.İş o yazı işyerini ilgilendirdiği için o evrakın her iş değişikliğinde vergi dairesi başvurusu ile yenilenebilirsiniz.

Saygılar.

Üye
    benkım Avatarı

Gerçek Adı
    FATİH ORMAN
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:06
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    22
    Verilen Beğeniler
    12

@Bilgi Hazinedir BEN DEDIKLERINIZI YAPMADIM OLE BISEY YOK BEN RAPORU ALDIGIMDA BOLE YASA YOKTUKI HEP YAZDIKLARINIZDAN SUNU ANLADIM YINEMI BASVURU YAPICAM NIYEKI BEN PARAMI ALIYORUM HEMDE VERGI PARAMI 150TL 2 GUNLUK CALISMA PARASINI VERIYORLAR VERGI PARASI EGER BILDIRMESSE BENDE MAHKEMEYE GIDERIM NE VAR BUNDA

Üye
    Bilgi Hazinedir Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    162
    Verilen Beğeniler
    272

Merhaba @benkım

Konu anlattığım gibidir.Yazımı dikkatli okursanız tüm işlemlere en baştan başlanmaz.İşlemler sonuçlanır ve artık engelli vergi indiriminiz yani GIB sağlık kurulu raporunuz vardır.İş yeri değiştirdiğinizde yeni işyerinizden aldığınız çalışma belgesi ile size en uygun olan vergi dairesine gidersiniz.İş yeri değişikliği başvurusu yaparsınız 1 hafta içinde yeni işyerinize ilgili yazı gönderilir.Hepsi Bu.

Lütfen yazımı baştan sonra tekrar okuyunuz.

İşyeri değişikliği işlemini 2-3 defa ve il değiştirerek gerçekleştirmiş bir insanım.İşlemlere başvurmanız ile beraber toplamda en fazla 1 hafta sürüyor.İlk yazımda elinizdeki önemli 2 belgenin (asıl raporların) neler olduğunu yazdım.Buradaki amaç işyeri yazısının muhattabını(işyerini) değiştirmektir.Zaten engelli vergi indirimi raporunuzun aslı Ankara(GIB merkez sağlık kurulu) dan geldikten sonra 1 hafta içinde başvurduğunuz vergi dairesi engellilik servisi işyerinize üst yazı yazarlar.Sizde yeni işe girdiğinizde tekrar 1 haftada yazılan üst yazının yeni işyerinize için yeniden yazdırılması için işlem başlatırsınız.Olayın özü bu

Aklıma gelince paylaşmak istedim.En son çalıştığım yeni işyerim benden GIB sağlık kurulu(Ankara) raporunun e-imzalı(karekod)'lu bir örneğini talep ederek vergi dairesinde 1 haftalık süren bu işlemi kendisi tamamladı ve beni yormadı.Bu şekilde olabildiğini bende bu olayla öğrendim.İşyerleri isterse bu belgenin yazışmalarını vergi dairesi ile kendi aralarında yapabiliyor ve çalışanına kolaylık sağlayabiliyor.

Saygılar. @ErayKucuk
    Konu Bilgi Hazinedir tarafından değiştirilmiştir (01.01-2021 Saat 18:56 ).

Üye
    ErayKucuk Avatarı

Son Giriş
    29.01-2021
    Saat
    15:23
    Yaşadığı Yer
    Eskisehir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    @Bilgi Hazinedir cok tesekkurler detayli aciklamaniz icin.

Üye
    Bilgi Hazinedir Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    162
    Verilen Beğeniler
    272

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @ErayKucuk

Rica ederim.

Saygılar.

Başlığın Etiketleri