TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Toplam 2 mesajın 1-2 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    HanımAğa Avatarı

Gerçek Adı
    Cevahir
    Son Giriş
    09.10-2020
    Saat
    21:50
    Yaşadığı Yer
    Kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhabalar,

Foruma yeni katıldım. Bilgili üyelerin yardımına ihtiyacım var.

2 ay önce ekpss ile bir devlet kurumuna yerleştim. Engelli raporum var %43 ve 1 ay sonra raporumun süresi bitiyor. Asaletim tasdiklenmedi henüz. Ben bu rapor ile vergi indirimi için başvuru yapmak istiyorum. Daha sonrasında raporumu yenileyeceğim.

1-)Sizce vergi dairesi rapor tazeleme mi isteyebilirler mi? Tazelendiğinde başvuru yaptığım oran düşerse asaletim tastik olması konusundan sıkıntı yaşar mıyım?

2-)İşçi kadrosundayım ve aydan aya vergi oranları değişiyormuş. Aylık ne kadarlık bir vergi indirimi maaşıma yansır? Süreç nasıl? Sonuçlanması ne kadar sürer? E-devletten başvuru yapabilir miyim?

3-)Erken emeklilik başvurusu için çok mu erken?

Teşekkürler. İyi forumlar.

Üye
    kallmann35 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    11:15
    Yaşadığı Yer
    Izmir
    Alınan Beğeniler
    14
    Verilen Beğeniler
    10

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @HanımAğa

Merhaba,
    1-Rapor yenileme isteyebilir ya da 1 yıl süreli vergi indirimi onaylayabilir. Asalet ile raporunuzun hiç alakası yok.
    2-Sizin oranınız için aylık 52,5 TL maaşınıza ek gelir. Maaşınızı tam bilmiyorum ama son aylar vergi dilimine girmeniz söz konusu ile, vergi indiriminiz varken girmezsiniz.
    3-Yetersiz bilgi veriyorsunuz. Daha öncesinde çalışmanız var mıydı? İlk defa mı sigortalı oldunuz? İlk defa sigortalı olduysanız emekliliği 18 sene kadar unutun

Bir de bişeyi analayamadım. İşçi kadrosundayım diyorsunuz ama asalet ile ilgili soru soruyorsunuz? Asalet bildiğim kadarıyla kadrolu memurları ilgilendiren bir mesele.