TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Toplam 4 mesajın 1-4 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Göksal Sazak Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    19:10
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba
    Ben soruma cevap bulamadım
    1.3.2019 yılında engelli raporu için hastaneye başvurdum işitme engelliyim ve bebeklikte menenjit hastalığın dan dolayı 2 hafta bacaklarım felç vurmuş sonra düzelmiş fakat kalça kemiklerinde ters kanamadan dolayı her iki ayafım içe basarak yürüyorum heyet raporum %8 ortopedi %36 işitme ben bu raporu alırken ötv muafiyeti hiç aklıma gelmedi daha sonra araştırdım ortopedi engeli olanlar ötv'siz araç alabiliyor diye başka hastanede sürücü olur özel tertibatlı araç kullanması için komisyona sevki uygun yazısı aldım sonra komisyona girip 78 102 geri görüş kör nokta ve araç içi ikaz kodları yazılı engelli b sınıfı ehliyet raporu aldım ehliyeti yenildikten sonra araç almak için bayi ye gittiğimde vergi dairesi olumsuz karşılamış sebebini ögremk için vergi daireaine nakil vasıtalar gittim bana bu raporla veremeyiz 20.2.2019 daki mevzuat değişmiş özel aksamda değişiklik özel tertibatlı araç kullanabilir yazısı yazması lazım dedi ve alamadım sonraaı vergi indirimine başvurdum emeklilik için ve raporum aynı şekilde onaylanmış
    1) yeni rapor çıkartırmam ve olası oran düşmesin de vergi indirimi yanar mı
    2) ötv muafiyeti için yeni rapor çıkartırmam eski raporumu etkiler mi
    2) sadece ötv muafiyeti için mi rapor çıkartırmam gerekiyor

Üye
    Göksal Sazak Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

güncel?

Üye
    Göksal Sazak Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@Ufukalp

%41 sürekli engelli raporum var %8 ortopedi %36 işitme bu raporu alırken maksadım engelli kadrosunda işe girmekti raporum 1.3.2019 tarihli vergi indirimi için başvurdum onay verildi
    Raporum da ötv ile ilgili birşey yazmıyor
    Daha sonra araştırdım ortopedi rahatsızlığı olan ötv'siz araç alabiliyor bende b sınıfı ehliyetimi engelli b ehliyeti için başvurdum nöroloji komisyon sevk uygun özel tertibatlı araç için yazdı il sağlık müdürlüğü kurulundan 78 102 kör nokta uyarı geri görüş ve arç içi ikaz kodları aldım ehliyetimi b engelli yaptım
    Araç bayi evraklar ile gittim evraklarını vergi dairesi sordular alamz demişler sebebi ise 20 02 2019 da değişen mevzuata uygun olarak %41 raporum düzenlenmemiş yeni mevzuat da açıklama kısmında özel hareket aksamında tertibatlı araç kullanabilir yazması lazım mış
    1- yeni rapor çıkartırmam vergi indirimi etkiler mi
    2- yeni raporu bu yazıyı yazdırmak için ötv için mi demem lazım
    3- ötv için başvurdum rapor oran düşük gelirse ilk raporumu etkiler mi

HUAWEI RIO-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üye
    Ufukalp Avatarı

Gerçek Adı
    Ufuk
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:58
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    1.158
    Verilen Beğeniler
    535

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @Göksal Sazak
    Evet doğru 20 Şubat tarihinden itibaren alınan raporlar ile ÖTV istisnası işlemi tesis edilebilmesi için açıklama kısmında "sadece hareket ettirici aksamda özel tertibatlı araç kullanması gerekir" ibaresinin yazması şarttır. Ortopedik engeliniz ne bilmiyorum, ortopedik engeliniz ile ilgili sadece otomatik vites kodu yazılmış, gerisi işitme engeliniz için.
    Üzerinde oran bulunan her rapor bir öncekini hükümsüz kılar, evet raporunuz etkilenir.
    Ama yeni rapor ile vergi dairesine başvuru olmadıktan sonra vergi indiriminiz devam eder.
    Fakat artık raporlar dijital ortamda paylaşılıyor, sistemde görünüyor, yine de vergi dairesinin yeni rapora dayanarak işlem yapıp yapmayacağı konusunda emin değilim.