Toplam 7 mesajın 1-7 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    mehmetreis Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:55
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Selamlar 2006 tarihindealınmış %40 raporuma istinaden vergi indirimine başvurdum %19 oran verip talebim ret edildi acaba daha sonra vergi indirimi için yeniden başvurabilirmiyim

Üye
    AsTeRuNyA Avatarı

Gerçek Adı
    EMRAH
    Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    16:44
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL/sultangazi
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    0

başvurabilirsin kardeşim işte böyle bir sistem var türkiyede

Üye
    mehmetreis Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

sağol
    Bu sağlık yönetmeliğini çıkaranlar inşallah bir gün engelli olurlarda halimizi ozaman anlarlar

Üye
    mehmetreis Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

ilginize teşekkürler
    raporu 2006 da almıştım vergi indirimi için başvurmamsa 20.02.2009 yılı olmuş 31.03.2009 tarihli raporlada %19 luk oran verdiler ve resmi yazı bu gün iş yerime geldi ben sağlam olarak devlet nmemurluğu kadrosuna yeni çıkan yasadan önce(01.10.2008 öncesi)atanmıştım sakatlığın doğuştan olduğu için yeni çıkan yasaya göre 15 yılda emekli olmak istiyordum aslında elimde 28.02.2006 tarihli %40 oranlı raporum mevcut (askerliktende muafım)acaba bu yönetmelik değişirmi %19 luk raporda aslında ben 2 doktorun çekişmesinin kurbanı oldum kardiyoloji uzmanı %40 kalp yetmezliği + %10 pulmoner hipertansiyon verdi ,kalp cerrahı kalp yetmezliği %19l uk oran verdi ve sonuçta oran %19 oldu. Gerek işlerimin yoğunluğu gereksede o ayda düğün yapmamdan dolayı itiraz edecek fırsatı bulamadım bana ne önerirsiniz acaba devlet memurlarındada yeni rapor istiyorlarmı emekli olacağım vakit yoksa elimdeki %40 lık rapor iş görürmü?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:17
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    953
    Verilen Beğeniler
    1.244

Eğer memuriyetten önce alınmış ve %40 sakat olunduğunu gösteren bir sağlık kurulu raporu varsa, 15 yıl hizmet süresi ile emekli olunabilir.
    Eğer bu mümkün olamıyorsa, o zaman erken emekli olabilmek için emeklilik zamanı geldiğinde %40 ve üzerinde rapor almak şart. Aksi halde mümkün değil.

a) %60 ve üzeri ise en az 5400
    b) %50 ilâ % 59 arasında olduğu anlaşılan sigortalılar, en az 5760,
    c) % 40 ilâ % 49 arasında olduğu anlaşılan sigortalılar, en az 6480,
    gün hizmet süresi ile emekliliği hak ederler
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    mehmetreis Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

evet elimde memuriyete girmeden almış olduğum rapor var acaba bu geçerli olurmu ?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:17
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    953
    Verilen Beğeniler
    1.244

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Evet, elinizdeki rapor memuriyetten önce %40 ve üzerinde sakat olduğunuzu belgeliyorsa, 5400 gün hizmet süresi ile emeklilik hakkınız var.
    ES Yönetim kurulu Kararı: http://www.engelliler.biz/forum/emek...tml#post191440
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...