TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Sayfa 4 / 4 İlkİlk 1234
Toplam 59 mesajın 46-59 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    L.kartal Avatarı

Son Giriş
    05.06-2020
    Saat
    14:23
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    12
    Verilen Beğeniler
    3

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @jack72
    iş yerinizin raporla ne işi var ki? raporunuz size iş yerinde vergi indirimi dışında ne sağlıyor? raporunuzun içeriği nedir? yeni raporda oranlarınız değişecek mi?

ben iş yerinin istirahat halleri ve bazı işlerde çalışamayacağınıza dair raporlar dışında raporlarla ilgilendiğini görmedim.

Üye
    jack72 Avatarı

Son Giriş
    03.05-2020
    Saat
    17:23
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0

İşyeri dediki bize sistemden uyarı geliyor dedi.senin raporun süresi bitiminde raporunu yenilet dedi.benim iki kulakta işitme kaybı ve kronik hepattit b taşıyıcısıyım. Eğer yeni alacağım rapor 40 üstünde olursa daha önceden almış olduğum süresiz vergi indirim belgemle SGK ya başvurduğumda emekli olabilir miyim ???? @L.kartal

eğer rapor oranı 40 ın altında olursa daha önceden almış olduğum süresiz vergi indirim belgemle SGK ya başvurduğumda emekli olabilir miyim ???? @L.kartal

Üye
    L.kartal Avatarı

Son Giriş
    05.06-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    12
    Verilen Beğeniler
    3

@jack72
    iş yeriniz neden bunu istiyor bilmiyorum. ilk kez duyuyorum. daha önce süresiz vergi indirimi aldığınız rapor oranı kaçtı? daha önce %40 aldıysanız, yeni raporunuzda % 40 ise sıkıntı çıkacağını sanmıyorum. rahatsızlıklarınızda değişiklik yoksa, yeni yönetmelikte rahatsızlıklarınız için verilen oranlarda da değişiklik yoksa yeni raporunuzda da aynı oranları almanız gerekir. bu durumda durumunuzda değişiklik olmaz.

yine de süreci siz yaşayıp göreceksiniz. biz burada ne dersek diyelim sonuçta yeni alacağınız raporun oranını bilemeyiz. iş yerinizin dediği gibi raporunuzu yenilemeniz gerekiyor mu ben bilmiyorum. dediğim gibi ilk kez sizden duydum.

Üye
    jack72 Avatarı

Son Giriş
    03.05-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0

İŞYERİNİN SİSTEMİNE İŞKURDAN MI SGK DAN MI UYARI GELİYORMUŞ RAPOR SÜRESİ BİTENLER İÇİN .Rapor oranım 52. diyelim rapor oranım 40 a düştü SGK BAŞVURUSUNDA daha önceden almış olduğum süresiz vergi indirim belgemle SGK ya başvurduğumda emekli olabilir miyim ??? @L.kartal

Üye
    L.kartal Avatarı

Son Giriş
    05.06-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    12
    Verilen Beğeniler
    3

bir de emeklilikte sigorta başlangıç tarihinize göre değişen koşullar var. mesala 2008 öncesi işe başlayanlar vergi indirimiyle emekli olurken, 2008 sonrası sigortası başlayanlar farklı yasayla sgk tarafından hastaneye sevk ile alacakları raporun sgk sağlık kıurulu tarafından onaylanamsıyla emekli oalbiliyorlar.

Üye
    jack72 Avatarı

Son Giriş
    03.05-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0

BENİM SİGORTA BAŞLANGICIM 2002 . İŞYERİNİN SİSTEMİNE İŞKURDAN MI SGK DAN MI UYARI GELİYORMUŞ RAPOR SÜRESİ BİTENLER İÇİN .Rapor oranım 52. diyelim rapor oranım 40 a düştü SGK BAŞVURUSUNDA daha önceden almış olduğum süresiz vergi indirim belgemle SGK ya başvurduğumda emekli olabilir miyim ??? @L.kartal

Üye
    L.kartal Avatarı

Son Giriş
    05.06-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    12
    Verilen Beğeniler
    3

@jack72

oranınız düşerse sgk sizi emekli etse bile ilk fırsatta kontrol muaynesi isteyebilir. böyle bir durumda yeni raporunuz %40 altındaysa emekliliğiniz kesinlikle iptal olur ama %40 ve üstüyse ama önceki raporunuzdan daha düşük bir orandaysa ne olur bilmiyorum.

malesef bu konuda net bir bilgim yok.

Üye
    jack72 Avatarı

Son Giriş
    03.05-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0

EMEKLİLİK İPTAL OLURSA NASIL YENİDEN NASIL EMEKLİ OLABİLİRİM ??? @L.kartal AMA SONUÇTA RAPOR ORANIM 40 A BİLE DÜŞSE ENGELLİ SAYILDIĞIM İÇİN BİR SORUN OLMAMASI LAZIM .

Üye
    Ufukalp Avatarı

Gerçek Adı
    Ufuk
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:05
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    1.099
    Verilen Beğeniler
    510

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    İşyerinin süreli raporu yeniletmenizi istemesinin sebebinin prim teşviki olduğunu düşünüyorum. İşverenin engelli prim teşvikinin devamı için süresi biten raporun yenilenmesi ve İşkur'dan vize denilen kayıt yenileme işleminin de yapılması gerekmektedir. Olayın bu olduğunu düşünüyorum.
    Sayfalarca hep aynı şeyi sormuşsunuz. Daha önce de belirttim, @L.kartal arkadaşımız da belirtmiş, şu anki uygulamada SGK'nın vergi dairesine rapor gönderme şeklinde bir şey yok.
    E-rapor sisteminden sonra nasıl bir uygulama oluşur şu anda meçhul.

Üye
    L.kartal Avatarı

Son Giriş
    05.06-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    12
    Verilen Beğeniler
    3

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: jack72 Mesajı Gör
    EMEKLİLİK İPTAL OLURSA NASIL YENİDEN NASIL EMEKLİ OLABİLİRİM ??? @L.kartal
    %40 ve üzeri rapor alacağınıza inanıyorsanız çalışırken vergi dairesine başvurup yeniden vergi indirimi sürecini başlatmanız gerekiyor. süreç sonuçlandığında tekrar vergi indirimine hak kazanırsanız sgk ya başvuru yapıp emekli olabilirsiniz.

Üye
    jack72 Avatarı

Son Giriş
    03.05-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0

Benim önceki rapor oranım 52 .benim iki kulakta işitme kaybı ve kronik hepattit b taşıyıcısıyım. Eğer yeni alacağım rapor 40 üstünde olursa daha önceden almış olduğum süresiz vergi indirim belgemle SGK ya başvurduğumda emekli olabilir miyim ???? @Ufukalp

Benim önceki rapor oranım 52 eğer rapor oranı 40 ın altında olursa daha önceden almış olduğum süresiz vergi indirim belgemle SGK ya başvurduğumda emekli olabilir miyim ???? @Ufukalp

Üye
    Ufukalp Avatarı

Gerçek Adı
    Ufuk
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    1.099
    Verilen Beğeniler
    510

@jack72
    Bu sorunun cevabı defalarca verildi.
    Şu anda alacağınız bir rapor siz vergi dairesine bildirmedikçe sürekli vergi indiriminizi etkilemez ve evet onunla emekli olursunuz.
    Şu anki durum bu, e-rapor sistemi ile birlikte bazı şeyler değişir mi, raporlar tüm kamu kurumlarının sistemiyle paylaşılır mı ve nasıl uygulamalar oluşabilir şu anda tahmin edilemez.

Üye
    jack72 Avatarı

Son Giriş
    03.05-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0

ufukabi merhaba,

netleştirmek için tekrar soruyorum kusura bakmayın tekrar sorduğum için çünkü anlama özürlüyüm biraz .

Benim önceki rapor oranım 52 eğer alacağım yeni raporun oranı 40 ın altında olursa daha önceden almış olduğum süresiz vergi indirim belgemle SGK ya başvurduğumda emekli olabilir miyim ???? @Ufukalp

Üye
    Ufukalp Avatarı

Gerçek Adı
    Ufuk
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    1.099
    Verilen Beğeniler
    510

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @jack72
    Olabilirsin... Olabilirsin... Olabilirsin...
    Ancak sonradan SGK sistemde düşük oranlı rapor görüp de kontrol ister mi orası da şansa kalmış.
    Olursan emekli olduktan sonra bir daha asla rapor işine girişme.
    Hatta emekliliğine çok kısa bir süre varsa işverenine diren, rapor alma, gerekirse normal kadroda çalış.

Sayfa 4 / 4 İlkİlk 1234