Toplam 2 mesajın 1-2 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    yalcinekmekci Avatarı

Son Giriş
    17.03-2017
    Saat
    16:23
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Herkese Günaydın Üstadlar,
    Sizden bir konuda yardım istiyorum. benim 27/01/1999 tarihli %40 (Sürekli) olmak kaydıyla İşe girmek için devlet hastanesinden verilmiş raporum var. 1999 dan beri sigortalıyım, ama vergi indirimine başvurmamıştım(bu konuları çok iyi bilmediğimden dolayı)
    Şimdi bu raporla vergi indirimine başvurabilir miyim? şimdiki kanuna göre tekrar çıkartmam gerekiyor mu? Eski raporu verebilmem için usul erkan nedir nasıl hareket etmem lazım?
    bu emeklilik için olan 15 yıl süreci ben vergi indirimine başvurduğunda mı başlayacak yoksa sigortalı olduğum tarihten itibaren mi başlar?

konu ile ilgili yardımlarınızı bekliyorum bu konuda aydınlatırsanız sevinirim.

Teşekkürler

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:34
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Maalesef eski raporunuz işinize yaramaz. Defterdarlığa başvurmanız, hastaneye sevk olmanız, ve süreç sonunda maliye'den vergi indirim hakkı elde etmeniz gerek.
    Ya da hukuki süreçte şansınızı deneyeceksiniz: http://www.engelliler.biz/forum/huku...ler-hukuk.html

İlk sigortalı olduğunuz tarih ve tüm primler emeklilik için geçerlidir.
    %40-60 arası rapor ve beraberinde 3. dereceden vergi indirim hakkı elde ederseniz, (1999 +) 19 yıl sigortalılık süresi ve 4240 gün primle emekli olacaksınız.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...