Toplam 8 mesajın 1-8 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Aşkın huzi Avatarı

Gerçek Adı
    Aşkın HUZİ
    Son Giriş
    21.11-2009
    Saat
    09:53
    Yaşadığı Yer
    ESKİŞEHİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaşlar

ben temmuz emekli olmam gerekiyor fakat vergi muafiyeti raporu almam gerekırmıs. ben de aldım.
    sağ ayagımda polio sekeli var ve ozur derecem %40. fakat vergi muafıyet raporunda %19 vermısler. ınanamadım buna.
    nasıl ıtıraz edecegım ne gıbı yasal ıslem yapmam gerek?
    arkadaslar lutfen bana yol gosterın. % 40 ozurumuz var %19 verıyorlar. ne bıcım mantıktır bu anlamadım.

Üye
    Raman72 Avatarı

Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    13:53
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Rapora itiraz edip,Hakem Hastaneye sevkinizi sağlayacaksınız.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:24
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

Hastane %40 verdi ve Maliye düşürdü, öyle mi?
    Peki, ilgili cetvele bakar mısınız lütfen; cetvele göre %40 mı verilmeli işgücü kaybı oranınız?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    Aşkın huzi Avatarı

Gerçek Adı
    Aşkın HUZİ
    Son Giriş
    21.11-2009
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ESKİŞEHİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar
    ozur derecem %40 ortapedik sağ ayakta polio sekeli var 3600 gun ile emeklı olmam gerektıgını bılıyordum 2006 da cıkan yasa ıle bır sene uzadı bu sene temmuzda olmam gerekıyordu kı vergı muafıyet raporu karsıma cıktı aldım ve bana verılmıs ½19 luk bır rapor ıle karsı karsıya kaldım anlamadıgım konu su ben bu oran ıle emeklı olamıyormuyum illa ½ 40 olması gerekıyormu bu orana sahıp olmama ragmen nasıl bır kıstastır kı ½ 19 gibi bır rapor verıyor vergı ve gelirler mudurlugu bu konuya ıtırazımı nereye yapmam gerekmekte ve nasıl bır yol ızlemem gerekıyor...

not: arkadasımızın bırı yardımcı olması bakımından bır taplolar lıstesı yayınlamıs fakat bu taplolardan bır sey anlayamadım ve rapor elımde degıl aslını yada suretını alabılırmıyım bu raporun ıtıraz ıcın

Üye
    hakanarslan Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan
    Son Giriş
    29.08-2014
    Saat
    14:31
    Yaşadığı Yer
    Denizli/merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

şimdı arkadasım konuyu bıraz daha acarsan daha ıyı anlasılır.daha once sakatlık ındırımın varmıydı.? eger var ıse tekrardan heyete gırmene gerek yok elındekı ndırım yazısı ıle ssk ya basvurdugunda onlar vasıtasıs ısler genel mudurulugunden bu ındırımın olup olmadıgını sorup ustune emeklıye sevkedıyorlar. Eger daha once ındırımın yoksa ve şuan dırek heyete gırıp elındekı % 40 alacagını dusundugun raporla emeklı olmak ıstıyorsan ne yazıkkı bu olmaz. 2006 / 06 ayında cıkan ozurluluk olcutlerı ıle ılgılı yenı yasada bu tur ozur gurubu % 19 - % 25 özürlü grubuna gırdı. Yanı yenı yasada polıo sekelıler artık ozurlu degıl. Eger % 15 baska bır yerınden rahatsızlıgın yoksa bunu % 40 a tamamlıyamazsan emeklı olamazsın. ama durumunu daha ayrıntılı yazarsan sevınırım. belkı yardımcı olabılırız.

Üye
    Aşkın huzi Avatarı

Gerçek Adı
    Aşkın HUZİ
    Son Giriş
    21.11-2009
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ESKİŞEHİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sevgili kardeşim

Anlayamadığım engel oranım yüzde 40 2008 de vergi muafiyetinden yararlanmak için baş vurdum yüzde 19 olarak geldi
    işe giriş tarihi :01/07/1993
    4800 ü geçik günüm ve 16 yılı bilfiil doldurmuş iş gücüm bulunmakta

o kadar yıl çalıştım ve çalışmaya devam etmekteyim.
    Ortepedik engelliyim hastane 40 veriyor nasıl bir matıktır ki engelli kadrolarında görev alıyorum ve işkurda bu 40 lık oranım var maliye masa başından hastanenin raporunu 19 veriyor
    nasıl bir yol izleyeceğim arkadaşım inan çıldıracağım ...

ya ben hakkımı elde ettim fazlasıyla günüm yılım var şimdi bana sen engelli değilsin diyorlar bu nasıl bir işleyiştir.....

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:24
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

işgücü kaybı cetveli herkesi bağlar. Hastane işgücü kaybı cetveli'ne göre %40 veriyorsa ve/fakat maliye bu oranı düşürüyorsa, Maliye hukuk dışı iş yapıyor demektir. Bu durumda Maliye'ye, "işgücü kaybı cetveli herkesi bağlar" diyerek dava açmalısınız.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    adnaneren1977 Avatarı

Son Giriş
    24.12-2014
    Saat
    16:32
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    maliyeden gelen raporda hastane %40 sa maliye düşürmüşşe oranı itaraz edebilirsin ama önce başka bir sebebten aldığın raporun %40 sa hiç bişey yapamassın