TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Sayfa 8 / 13 İlkİlk ... 456789101112 ... SonSon
Toplam 194 mesajın 106-120 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    istanbul40 Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet
    Son Giriş
    25.03-2020
    Saat
    01:16
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    126
    Verilen Beğeniler
    96

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    E. TELİGAT VE E. BELGE SİSTEMİ İLE İŞLER 1 HAFTADA SONUÇLANIR...HALA NEDEN POSTA YOLUYLA İŞLER YAPILIYOR....
    Acaba bizmi engelliyiz....yoksa bizim gibi düşünmeyen sistemmi......

Üye
    Erdogan Er Avatarı

Gerçek Adı
    Erdoğan
    Son Giriş
    13.10-2020
    Saat
    11:42
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    328
    Verilen Beğeniler
    3.509

Raporumu 20 Kasım 2017'de hastaneden çıkarttım. Hastane 23 Kasım'da İVDB'na postaladı. Ankara Maliye'ye gitti, onaylandı, İVDB'na geri geldi ve nihayetinde İVDB işyerime 05 Mart 2018 tarihinde e-tebligatla (ve normal postayla) geri gönderdi. Ben de işyerimdeki İK'dan 16 Mart 2018'de hem soft copy hem de hard copy şeklinde evraklarımı teslim aldım. Yaklaşık 5 ay sürdü. İstanbul'dan yapılan başvurular için tipik bir süre bu, zaten İVDB bana ilk başvurum sırasında 6 ay sürer demişti, demek biraz temkinli konuşmuşlar

Raporumu 20 Kasım 2017'de hastaneden çıkarttım. Hastane 23 Kasım'da İVDB'na postaladı. Ankara Maliye'ye gitti, onaylandı, İVDB'na geri geldi ve nihayetinde İVDB işyerime 05 Mart 2018 tarihinde e-tebligatla (ve normal postayla) geri gönderdi. Ben de işyerimdeki İK'dan 16 Mart 2018'de hem soft copy hem de hard copy şeklinde evraklarımı teslim aldım. Yaklaşık 5 ay sürdü. İstanbul'dan yapılan başvurular için tipik bir süre bu, zaten İVDB bana ilk başvurum sırasında 6 ay sürer demişti, demek biraz temkinli konuşmuşlar
    @istanbul40

Mehmet bey, hem e-tebligat yapılıyor hem de evrakların aslı normal postayla işyerine gönderiliyor. Raporunuzun "Maliye Bakanlığı Onaylı" aslı da işyerinize geliyor. Ve size teslim ediyorlar.

Yani biri diğerinin alternatifi değil, ikisinin de yeri ayrı.

Üye
    istanbul40 Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet
    Son Giriş
    25.03-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    126
    Verilen Beğeniler
    96

Haklısınız ancak esas rapor elinize geçmeden bir işlem yapamıyorsunuz..e tebliğat göndermesininde bir anlamı yok...yani eskiden bütün evrakları işyerinize gönderiyorlardı.şimdi e tebliğatı gönderip arkasından evrakları gönderiyorlar..

sizce bu zaman çok uzun değilmi....

çözüm kolay bulunduğuz ilde bir hastane verği dairesine çalışır sorun çözülür...çözüm bu kadar kolay iken işler neden zorlaştırılır...

başvurduğunuz verği dairesi hastaneden çıkan sonucu direk ankara verği dairesini göndermesini isteyebilir......aradaki gidiş gelişler biter.

şimdi emeklilik için sgk başvurdunuz diyelim sgk yine verği dairesine yazı yazıyor...buda mantıksız....elinizdeki verği yazısını dikkate almıyor...

Üye
    cefe Avatarı

Gerçek Adı
    coşkun
    Son Giriş
    15.02-2019
    Saat
    10:20
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar müracaat işyerinin bulunduğu yerdeki vergi dairesinemi yoksa herhangi bir vergi dairesinemi yapılır.

Üye
    istanbul40 Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet
    Son Giriş
    25.03-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    126
    Verilen Beğeniler
    96

İSTANBUL VERGİ DAİRESİ BAŞKANLIĞI - ENGELLİ VERGİ İNDİRİMİ SORGULAMA SERVİSİ

Akşemsettin Mah. Adnan Menderes Blv. Vatan Cad. 56 Maliye Kompleksi Fatih, İstanbul
    0212 453 82 00
    istanbuldaysanız çogunlukla burasıdır....
    başvuru için işyerinizen alcağınız yazı ve başvuru dilekçesi örnekleri internet verği dairesi sayfasından çıkarıp .işyerine onaylatıp gidiniz...aradaki zaman kaybını azaltır....

Üye
    Erdogan Er Avatarı

Gerçek Adı
    Erdoğan
    Son Giriş
    13.10-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    328
    Verilen Beğeniler
    3.509

Zaten Değerlendirdiniz! 2
    @istanbul40

Mehmet bey, bugün yaptıklarımı size anlatayım. E-tebligatla gelen 2 adet üst yazı ve Maliye Bakanlığının onayladığı %76 oranlı Engelli raporumla Unkapıdaki SGK müdürlüğüne gittim. Herkes gibi 12 nolu oda için sıra numarası aldım. Sıra bana gelince, oradaki memura elimdeki 2 üst yazıyı ve onaylı engelli raporumu verdim. Yalnız burada dikkatinizi çekmek istediğim bir şey var: Verdiğim belgeler e-tebligatla gelen bilgisayar çıktıları. Normal şartlarda resmi değeri yok. Ben renkli çıktı olarak aldım, tek fark bu.

Memur belgeleri inceledi ve sisteme bilgileri girdi. Sonra bana bir form verdi, doldurdum. Git bu belgelerin birer fotokopisini çekip gel bana dedi. Ben de bunlar zaten fotokopi, önemli değil sizde kalabilir dedim. Ama bu rapor renkli, orjinal bu dedi. Ben de yok değil, ben renkli çıktı aldım dedim. Neyse, evraklarımı ve doldurduğum formu aldı, sonra biraz bekleyin sizi çağıracaklar dedi. 15 dk kadar bekledim. 12 nolu odadan bir bayan çıktı, bana 2 evrak bir de el yazısıyla üstüne adım-soyadım-tarih ve dosya numarası yazılı bir kart verdi. Genç bayan, "Bu evraklar emekliliği hak ettiğinize dair resmi yazı, bunu iş yerinize verip emeklilik işlemlerinize başlayabilirsiniz" dedi. "Bu kartı da 1 kat aşağıdaki arşive indirin, dosyanıza işlensin bu evrak" dedi. Ve bekleme süresi de dahil tüm işlemlerim toplam 30 dk'da bitti Mehmet bey.

Yani dediğiniz gibi elimizdeki yazıyı dikkate almıyor filan değiller. Basbayağı dikkate aldılar. SGK'nın sistemine raporumu işlediler. O sistemde artık %76 engellilik oranı ve ikinci dereceden vergi indirimiyle "....... ya da "506 sK. geçici 87/D" maddesine göre şu an itibarı ile emekliliğe hak kazandınız" yazıyor. Biliyorum çünkü o sisteme ait ekran çıktısını da üst yazının yanında verdiler.

Eğer Allah bana hususi ayrıca bir yardım ve lütufda bulunmadıysa, düşündüğünüz kadar zor değil demekki bu işlemler artık

Darısı sizlerin başına inşallah

Erdoğan
    Konu Erdogan Er tarafından değiştirilmiştir (20.03-2018 Saat 18:13 ). Gerekçe: ekleme-düzeltme

Üye
    istanbul40 Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet
    Son Giriş
    25.03-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    126
    Verilen Beğeniler
    96

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    Bilği için teşekkür ederim. 5 yıldır bu raporlarla ugraşıyorum .her gün birşey değişiyor..2 yıl süreli ilk raporum ikincisi 2 yıl süreli..artık gına geldi....
    eskiden sgk maliyeye yazı yazıyordu şimdi demekki e tebligatı kabul ediyor..
    Benim e tebligat geldi ancak ONAYLI rapor ve bakanlık yazısı postada bekliyoruz...
    şimdi emeklilik için sgk ya vereceğimiz evraklar
    1.maliye yazısı
    2.vergi dairesi yazısı
    3. onaylı saglık raporu ile sgk başvuruyoruz...
    ve aynı gün emekli olur yazısını alıyoruz...
    Demekki elimize geçecek evraklarla hiç beklemeden emekli olur yazısı alacağız...ugraşmayacağız...buğünün en iyi haberi..yeniden teşekkürler..
    Konu istanbul40 tarafından değiştirilmiştir (21.03-2018 Saat 23:03 ). Gerekçe: TEŞEKKÜR EDERİM..

Üye
    Erdogan Er Avatarı

Gerçek Adı
    Erdoğan
    Son Giriş
    13.10-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    328
    Verilen Beğeniler
    3.509

@istanbul40

Yardımcı olabildiğime sevindim.

Mehmet bey, onaylı rapor zaten e-tebligatın ekinde var. Size verirler e-tebligatla birlikte çıktı şeklinde. Bu yeterli sizin için. Eğer vermedilerse, e-tebligatın en altındaki PIN numarası ile vergi dairesinin e-belge doğrulama sitesine girin, gerekli bilgilerle giriş yapın, size hem 2 üst yazıyı hem de onaylı engelli raporunuzu pdf şeklinde veriyor. İndirin bu belgeleri bilgisayarınıza, alın çıktılarını güzelce, doğruca Unkapanı SGK'ya gidin, hepsi bu işte.

E-belge doğrulama sitesinin linki:
    https://intvrg.gib.gov.tr/intvrg_sid...7098396c74a6f7
    Konu Erdogan Er tarafından değiştirilmiştir (22.03-2018 Saat 11:44 ). Gerekçe: ekleme-düzeltme

Üye
    ahura1mazda Avatarı

Gerçek Adı
    uğur
    Son Giriş
    20.08-2020
    Saat
    09:36
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    3

@Erdogan Er

Erdoğan bey merhaba öncelikle hayırlı olsun,

bende vergi indirim sonucunu bekliyorum.Eğer onay gelir, Ankara’dan.e/tebligat yapılır ise belgelerle birlikte Unkapanı’na mı başvurucam yoksa bağlı bulunduğum Güneşli Sgk’ ya mı?

Üye
    Erdogan Er Avatarı

Gerçek Adı
    Erdoğan
    Son Giriş
    13.10-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    328
    Verilen Beğeniler
    3.509

@ahura1mazda

Merhaba Uğur bey, teşekkür ederim.

Unkapanı SGK yaklaşık 5 şubenin emeklilik, sigorta kolu-prim-gün birleştirme-emeklilik hak ediş yazısı gibi işlerine bakıyor. Zemin kattaki duyuruda bu 5 şubenin adı yazıyordu, maalesef Güneşli bunlardan birimi değil mi hatırlamıyorum. Olmama ihtimali yüksek.

Siz en iyisi bu bilgiyi aşağıda verdiğim telefon ya da e-posta adresinden sorarak teyit alın. Boşu boşuna Unkapanı'na gitmeyin.

Unkapanı Sosyal Güvenlik Merkezi
    Merkez Müdürü Mustafa MANDIRALI
    Telefon (212)534 69 30
    Faks (212)635 08 25
    Adres UNKAPANI SOSYAL GÜVENLİK MERKEZİ ATATÜRK BULVARI NO: 21 ZEYREK FATİH İSTANBUL
    E-posta unkapanisgm@sgk.gov.tr

Üye
    istanbul40 Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet
    Son Giriş
    25.03-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    126
    Verilen Beğeniler
    96

Sayın erdogan bey buğün çıktıları işyerinden aldım..Ancak orjinal sağlık raporunu daha sonramı yani postaylamı geldi....bu çıktıları direk kullanabiliyoruz değilmi....başka birşey istemiyorlar....

Gerçekten bu işe yeni başlayanlar için zor....yapacakları işleri bilmedikleri için ...kimseye soruda sorulmuyor..

Üye
    Erdogan Er Avatarı

Gerçek Adı
    Erdoğan
    Son Giriş
    13.10-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    328
    Verilen Beğeniler
    3.509

@istanbul40

Merhaba Mehmet bey, yukarıdaki mesajımda da belirttiğim gibi ben e-tebligat çıktılarıyla gittim ve kabul ettiler. Ben MB onaylı raporumun aslını da almıştım işyerimden ama lazım olmadı. Raporumun aslı işyerime e-tebligattan ne kadar sonra geldi bilemiyorum.

Kolay gelsin size, inşaallah hayırlısı ile hallolur işleriniz.

Üye
    Erdogan Er Avatarı

Gerçek Adı
    Erdoğan
    Son Giriş
    13.10-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    328
    Verilen Beğeniler
    3.509

@istanbul40

Mehmet bey, ne yaptınız? başvurdunuz mu SGK'ya?

Üye
    istanbul40 Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet
    Son Giriş
    25.03-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    126
    Verilen Beğeniler
    96

Hayır başvurmadım haziran ayını bekleyeceğim ..bütün işleri ozaman bitireceğim.

Üye
    ahura1mazda Avatarı

Gerçek Adı
    uğur
    Son Giriş
    20.08-2020
    Saat
    09:36
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    3

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @ozgurmeric74

Merhaba,

Biraz önce Ankara’yla görüştüm. Çok şükür Raporum aynen gittiği gibi süresiz onaylanmış ve 15 gün içinde vergi dairesine bildirilecekmiş. Bundan sonra emeklilik işlemleri için nasıl bir yol izlicem? E tebligat mı beklemem gerekiyor?

Sayfa 8 / 13 İlkİlk ... 456789101112 ... SonSon

Başlığın Etiketleri