Toplam 10 mesajın 1-10 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    radikal52 Avatarı

Gerçek Adı
    Fahri
    Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    14:12
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaşlar ben istanbul maltepe de çalışmaktayım.özür oranım % 90. ben vergi indiriminden faydalanmam için ne yapmam lazım?bu işi 1 günde halledebilir miyim? sonucu ne zaman açıklanır? bir de başvurduğum zamandan itibaren vergi indirimi geçerli mi yoksa sonuçlandığı günden itibaren mi geçerli?

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:48
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Bulundugunuz ilin vergi dairesine veya ilçenin mal müdürlügüne 1 dilekçe ile müracatınızı yapabilirsiniz elinizdeki rapor yeni yönetmelige göre düzenlenmişse 5 dakka da işiniz biter
    eski yönetmenlige göre ise vergi dairesi sizi yeniden rapor almanız için yetkili hastaneye sevk eder..

ben 2 şubat ta müracat ettim nisan 25 sonuç işyerime bildiril di.
    gittigi gibi onaylanmış %52 (işitme)

Üye
    radikal52 Avatarı

Gerçek Adı
    Fahri
    Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

eski yönetmelik mi yeni yönetmelik mi olduğunu nasıl anlıyoruz ben 2005 kasım ayında almıştım

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:08
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Yeni yönetmelik 16 Temmuz 2006 tarihinde yürürlüğe girdi.
    Defterdarlığa başvurun kısacık bir sürede hallolur. Ama sevk edileceğin hastanede işler uzun sürer. Sağlık kuruluna gireceksin...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    radikal52 Avatarı

Gerçek Adı
    Fahri
    Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

bir günde olması için heyet gününe mi denk düşmek lazım

Üye
    exof Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    22:03
    Yaşadığı Yer
    dünya
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    1

birgun demişsiniz ancak mınumum iki ay diyorum ...
    çok sacma bır duzenleme aslında rapor al şunu yap bunu yap
    hatta daha ılerıye gıderek ilerı bır sağlık merkezıne yonlendırılıyor kımı kez benım yaşadığım durum ıbı il merkezindekı devlethastanesınden kabul etmedıler fakulteli bir hastaneye sevk edeceklerini ifade ettiler ankaradakı heyet sözüm ona yolsuzluğu onunu kesecekler yolsuzluk boyle kesilmez yolsuzluk i...
    sozum ona sonda muhabeti 6 aydır sonda alamadım neymış raporum ankaraya ıbraz olunması gerekliymiş bunu yapacağına her ilgili kurumda bır makına ıkmal sıstemı ikide memur atsan başına ne medıklacı kazıklar senı nede soyar rapor mevzusuna gelince ne kadar sacma ben iş görmezlik ödeneği alıyorum bır kere ssk nın en yetkili brirmi bana sen sürekli iş görmezlik dılımınde özrümle igili bellı bır oran vermış başvurduğum zaman deftardarlık sgk sıstemınden benım durumu öğrenemezmı tabıkı öğrenır ama iş bilmezlikmidir artık ne dersen o artık bu ssk olayından nefret ettim
    yanı işin açıkçası devlet kurumları etkın olmak ıstemıyor nıye malıyete katlanacaksn vatandaşınıda aynı malıyete sokacaksın nedır yanı bir kurumun verdiği raporu diğer bır kurum kabul etmıyor ne kadar sacma yoksa bu doktorların okudukları tıp fakultesınde okudukları ders kıtablarımı farklı
    tamam kabul ediyorum suistimal eden afedersiniz kendını bılmez densızler üç kağıtçılar yok değil ama gerekten bu durumda olan ınsanlar boş yere hem para hemde malıyet yonunden madur ediliyor ...
    ümit varım bu e-devlet projesınden ve şuan pilot boluda uygulanan kimlik projesı uygulamasından belkı vatadaşın kımlığınde bır verı tabanı oluşturulur ve bu sacma sapan uygulamalar değişir artık

konu nerden nereye geldi
    ,sn radikal bırgun demişsiniz ) bir gunde almak 100 metreyı 3 sanıyede kşmak gıbı bişey olsa gerek şuankı halı hazır uygulamalar için

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

en az 2 ay sürer bu rapor işlemleri kardeş sen kendini ona göre ayarla

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Kesinlikle bir günde halledilemez...
    De, ben halletmiştim! Bir gün bile değil, yarım günde Kurul başkanı insan evladı çıkmıştı ve odasına gidip konuştuğumda işleri bi çırpıda halletmişti. Anlamsız yere zorluk çıkartan birkaç doktora (omurilik felci ile ilgisi olmadığı halde raporu imzalamakta bıdı-bıdı ediyorlardı) bi fırça atmıştı kurulda; evlere şenlik!
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Abi be didigin insan evladı herzaman denk gelmiyor valla...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Her zaman ne kelime; ben bir daha karşılaşma ihtimali görmüyorum bile O bi mucizeydi

Bu anekdotu yazmamın nedeni, kurul isterse bu işin ne kadar kolayca halledilebileceğinin altını çizmektir. En azından sakatlığı/hastalığı konusunda en küçük bir şüpheye yer olmayan kişilerin gerçekten de kolayca rapor almaları mümkün olabilmeli...