Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 20 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    abdullah_yucel Avatarı

Son Giriş
    26.01-2010
    Saat
    19:11
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba. Aslında vergi indirimine başvurmak için aktif sigortalı olmak şartının olduğunu biliyorum. yalnız benim durumum biraz karışık. bir yerde çalışır görünüyordum. sigortamı kendim ödüyordum. bu bir kaç ay önceydi. ve o esnada vergi indirimi için deftarlığa başvurdum hastaneyede gittim. bütün polikilinikleride dolaştım. sadece son heyet kararı kaldı. bana sana %39 verilir dedikleri için son heyet mührünü vurdutmadım rapor bende duruyor. ve iştende çıktım. sigortayı dışardan ödememek için böyle yaptım.
    şimdi yine de bir denemek için o raporu heyete onaylatıp göndermek istiyorum. fakat şu anda sigortalı değilim. ama 16 senelik ödenmiş primimde var. fazlasıyla primimde var sonuçta.
    şimdi sizce ne yapmalıyım? tekrar işe girmem şart mı? bu raporun ankaraya gidipte kararın gelmesine kadar olan süreçte yani sigortalı mı olmak zorundayım?

Üye
    Raman72 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:39
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Konuya iki açıdan bakabiliriz.
    1)Sağlık kurulu raporuna başvururken,çalıştığınız İşyerinden çalışır belgesi almışsanız,ikinci bir defa işbaşı yapmanıza gerek yoktur.Çünkü onaylanan rapor daha önce çalıştığınız işyerine gelecektir.
    2)Sağlık kurulu raporonuzda eksik varsa,örneğin işveren belgenizi onaylamamışsa,yeniden bir işyerine başvurup,çalıştığınızı ispat etmek zorundasınız.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    23:04
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    968
    Verilen Beğeniler
    1.256

Hiç bir sorun olmaz... Sonuç o zamanki işyerinize, olası aksaklıklar ise verdiyseniz ev adresinize gönderilir.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    Raman72 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:39
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Vergi indirmli rapor onaylandıktan sonra vergi dairesine gelir.Vergi dairesi çalıştığı kurumu bilgilendirmek için,raporu çalışanın işyerine gönderir.Rapor eve gitmez.

Üye
    abdullah_yucel Avatarı

Son Giriş
    26.01-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

peki o zaman şöyle yapabiliriz değil mi? bir işte çalışır görünüp maliyeye vergi indirimi için başvurup hastane sevki alsak. ondan sonra işten çıkış gosterebiliz. çünkü dışardan sigorta parası ödemek istemiyorum. hastane işleri süresince ve karar açıklanana kadar eğer prim ödeme şartı yoksa boşuna ödemeyelim.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    968
    Verilen Beğeniler
    1.256

Başvuru için çalıştığın işyerine dair bilgiyi verdin mi, gerisi önemli değil. Sonra ister işten çık istersen atıl... Yalnız, unutmayın ki vergi indirim başvurusunun sonucu işyerine bildirilir. O sonucu sorunsuzca takip etmek lazım. İşyeri belgeyi çöpe atmasın...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    abdullah_yucel Avatarı

Son Giriş
    26.01-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Aslında benim sorunum şöyle: ikamet ettiğim ilden vergi indirimi için başvurdum. hastaneye gittim son heyet kaşeleri hariç herşeyide yaptırdım. ama heyete girmedim çünkü sakatlığımla ilgilenen doktorlar dediler ki senin alacağın puan 39. bende bir akrabamızın olduğu ile gidip aynı işlemleri orada yaptırdım. belki daha yüksek veriliyordur diye. hatta o hastanedeki başhekim yardımcısına 39 puandan bahsedince yok öyle çıkmaz hassas terazimi bu dedi. ama bir baktım onlar 39 verdi resmen birde raporun aslınıda alamadım. o sonuç ankaraya gitti. aradan 3 ay geçti. tabi ben çoktan ikamet ettiğim ile döndüm. akrabamın ordaki işyeri sahibi belki sonucu atmıştır. aradım gelmedi dedi. ama zaten baştan kaybetmişim 39 almakla. şimdi merak ettiğim istediğim zaman bir daha denemek için başvurabilirmiyim. bunda bir sınır varmı. yoksa bu puanlama yönetmeliğinin değişmesini mi beklemek gerek, yada insanın puan getirici bir sakatlığının mı çıkması lazım.

Yasaklı Üye
    Makri Avatarı

Son Giriş
    02.08-2013
    Saat
    01:02
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

1- Vergi indirime müracaat için aktif sigrtalı olmak zorundasın.
    2- Vergi indirim sonucu geliyceye kadar çalışmak zorunda değilsin. Çünkü bu iş yasasının özüne ters.
    3- Sonuç Vergi indirimine müracaatındaki işyerine olumlu/olumsuz gelecektir.

Üye
    abdullah_yucel Avatarı

Son Giriş
    26.01-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

cevaplarınız için teşekkürler. şimdi öğrenmek istediğim istediğimiz zaman tekrardan bu vergi indirimine başvurabiliyormuyuz. süre kıstlaması falan varmı. 3 ay önce başvurdum. zaten rapor 39 olarak gitti. 40 olma imkanı da yoktur sanırım. o yüzden bir daha denemek istiyorum. yani tekrar denemek için belli bir süre beklemelimiyim. yoksa kişi istediği kadar rapor gonderebiliyormu.

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    09:19
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Maliye rapor oranlarını indirebildigi gibi yükseltebiliyorda bence bekleyin derim sonucu alın ondan sonra birdaha müracat edin

Üye
    çelik Avatarı

Son Giriş
    21.12-2013
    Saat
    17:41
    Yaşadığı Yer
    bozüyük
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

raporun yüzdesine itiraz etme hakkınız var tekrar değerlendirme için daha başka bir hakem hastaneye sevk ederler bence deneyin.. işbul raporunuz varmı yani daha önce yüzdeniz kaçtı?

Üye
    CİVAN Avatarı

Son Giriş
    09.07-2010
    Saat
    10:13
    Yaşadığı Yer
    istanbul/
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben de senin gibi aynı sorunları yaşadım arkadaşım,iş bulma sevkiyle hastaneye gidip heyete girdim çalışamaz raporu almak için,heyet bana söyledigi şu oldu,çalışa bilirsin, ben de altı ay sonra geçmesi gerekiyormuş ikinci heyet için,bekleyip tekrar girdim amaası var yani bazı maddiyatlar sergilemk sorundasın bu ülkede,ikinci heyette istedigimi aldım arkadaşım,ne demek istedigimi umarım anlamışsındır.

Üye
    abdullah_yucel Avatarı

Son Giriş
    26.01-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

daha önce bir rapor almadım. 39 luk olanı ankaraya gitti. yalnız sonucun geleceği iş yeri sahibinede çok güvenmiyorum. ben istanbuldayım raporun gittiği şehir ise başka bir şehir. daha önce bundan bahsetmiştim. merak ettiğim şimdi o işyeri sahibi ankaradan gelecek karar kağıdını atsa, ben sonucu nereden öğrenebilirim. illa işyerine mi geliyor bu sonuç. birde şöyle bir sorunum var. istanbuldan da rapor için 5 ay önce başvurmuştum defterdarlığa. hastaneyede başvurdum 39 verecez sakatlığına dediklerinde bende heyete girmedim. rapor elimde ama geçerli değil. son kaşelerini vurdutmadım. istanbuldan başka bir hastaneye başvurmak istesem nasıl yapmalıyım. defterdarlık demez mi şu hastaneye sevkedilmişin ama sonuç gelmedi. veya daha önce başvurmuşssun zaten vs... derler mi bu konuda bir problem çıkar mı yani. bu arada civan arkadaşım dediğini çok iyi anladım. ama biraz çekiniyorum nasıl yapsam diye şimdi bana en ters adamlar denk gelir. yoksa 39 u 40 yaptırabilmek için bende razıyım biraz maddiyat fedekarlığında bulunmaya.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    968
    Verilen Beğeniler
    1.256

Vergi indirim hakkı elde edersen, bu hakediş defterdarlıkta dosyaya eklenir. Velev ki işveren gelen evrağı kaybederse, defterdarlığa gidip vergi indirimini hak ettiğine dair belgeyi alabilirsin.
    Ama yok, vergi indirim başvurun reddedilirse, o zaman bu karar sadece işyerine bildirilir. Red kararının doyaya ekleneceğine ihtimal vermem. Eklense bile, daha sonra başvuru yapmana engel olmaz bu durum...

Üye
    abdullah_yucel Avatarı

Son Giriş
    26.01-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    rapor için vergi dairesine başvurmuştum. onlar hastaneye sevketti. dediler ki karar il vergi dairesi başkanlığına oradan da ankaraya gider. gerçi karar 40'ın altında olursa gider mi diye sormadım. Ankara da bir tanıdık bakmış kayda geçmiş karar işyerine gönderildi demişler. işyeri sahibide bana bir şey gelmedi diyor. aslında bencede zaten rapor 39 sa baştan kaybettiğimiz için ankaraya gitmesine gerek yok. zaten o rapordan umudum da yok açıkçası. kafamı kucalayan şu ki daha önce belirttiğim gibi o rapodan 5 ay önce istanbul defterdarlığına başvurdum. dosyada açtılar bana. sevkedildiğim hastaneye de gittim. ama son heyet kaşeleri hariç her işlemi yaptırdım. ama rapor elimde heyette onayı eksik. istanbuldan bana 1-2 puan takviye yapabilecek bir hastane araştırmak istiyorum. diyelim buldum sizce ne yapmalıyım. daha önceden bir başvurum sanırım bilgisayarda çıkar. neden heyete girmedin vs... bir şeyler diyebilirler. yada olmaz illa o ilk sevkedildiğin hastaneye gideceksin diye bir şeyler diyebilirler. yada ben kendi isteğimle bir devlet hastanesine başvursam işime yarayabilecek bir rapor alabilirsem. gidip elden defterdarlığa verebilirmiyim.

Sayfa 1 / 2 12 SonSon