Toplam 12 mesajın 1-12 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    tarboy Avatarı

Son Giriş
    23.03-2017
    Saat
    12:06
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar yaklaşık 4 ay 0nce vergi indirimi için sevkli 0larak hastaneye başvurdum.%52 rapor aldım ankara onayladı vergi indirim evrağım geldi ama içinde rapor yok o raporu nerden alıcam vergi dairesindenmi yoksa hastanedenmi bilgisi olan arkadaş var mı?teşekkürler

Üye
    tanerbudak Avatarı

Gerçek Adı
    Taner Budak
    Son Giriş
    28.02-2017
    Saat
    20:27
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

hastaneden alacaksınız. aslı verilmezse aslı gibidir yaptırın hastaneye

Üye
    tarboy Avatarı

Son Giriş
    23.03-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    1

tüm cevaplar ve yardımlar için teşekkürler

Üye
    yuksel77 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    20:40
    Yaşadığı Yer
    Yalova
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

@tarboy Ankara'dan gelen belgelerin iş yerine mi geldi? Bende evraklarımı Ankara'ya yolladım ama daha bana gelmedi.
    @tanerbudak Raporu zaten vergi indirimi için Ankara'ya yollanmış. Hastane tekrar raporu vermez ki. Ankara'dan gelen engelli raporu geçirli diye biliyorum ben.

Üye
    tarboy Avatarı

Son Giriş
    23.03-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    1

@yuksel77
    evet iş yerine geldi ama ben gondermedim vergi dairesi gonderdi

ankaradanda sadece vergi indirim yazısı geldi rapor yok

Üye
    imdatusta Avatarı

Gerçek Adı
    imdat
    Son Giriş
    13.03-2017
    Saat
    22:36
    Yaşadığı Yer
    sanliurfa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar vergi indirimi bende aldım biri maliyete biride iş yerime geldi normalde iş yerinin aslını bana vermesi gerekmezmi rapor ankaradamı kalıyor

Üye
    dostum37 Avatarı

Son Giriş
    17.11-2016
    Saat
    01:10
    Yaşadığı Yer
    kastamonu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar aynı sıkıntı beldede oldu indirim belgem geldi raporum gelmedi nereye müracat etmemiz gerekir bilgisi olanlar yazsın lütfen

Üye
    tanerbudak Avatarı

Gerçek Adı
    Taner Budak
    Son Giriş
    28.02-2017
    Saat
    20:27
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

rapor aldığınız hastaneden alacaksınız. uzatmanın anlamı yok.
    @yuksel77 hastane raporu 3-4 nüsha düzenler ve 1 nüshası kendinde kalır. gidip başhekim onaylı suretini hastaneden alabilirsiniz. maliyeden rapor falan gelmez. sadece vergi indirim belgesi gelir ve aslı da işyerinizde kalır.

Üye
    tarboy Avatarı

Son Giriş
    23.03-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    1

son bilgi:ben bu gün vergi indirim belgemi aldım raporu almak için hastaneye gittim.sağlık kuruluna gittim dialog aynen şöyle raporumu almaya geldim kimliğinizi verin verdim bilgisayardan baktı cevabı siz sevkli gelmişiniz size vergi dairesi vericek dedi benden hemen cebimden vergi indirim kağıdını çıkardım ve ben zaten ordan geliyorum onlar vermiyormuş siz vericekmişiniz dedim o da tamam ozaman dedi benim dosyayı buldu raporu çıkardı kimliğiniz kalsın gidin fotokopi çektirin aslı gibi yapıcam dedi 10 tane çektirdim sağolsun aslı gibidir yaptı aslını verdim kimliği aldım.sosyal hizmetlere gittim engelli kartı çıkarmak istiyorum dedim 1 rapor,2 fotoğraf,nifus fotokopisiyle o işi de hallettik onlarda 1 hafta sonra gel al dediler

Üye
    ahmetkartal63 Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    19:53
    Yaşadığı Yer
    şanlıurfa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Selam arkadaşlar maliyeye gittim Maliye yeni rapor için hastaneye sevk etti heyete girmek için ama 2 ay sonraya randevu verdiler bu normal mi bu durum

Üye
    masterzek Avatarı

Gerçek Adı
    Zekai
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:00
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    70
    Verilen Beğeniler
    134

Herkese selamlar

Bende mart/16'da vergi dairesinden hastaneye sağlık kurulu raporu için sevkle başlayan engelli vergi indirim belgesi alma, bunun ardından SGK'ya emeklilik başvurusu aşamalarını geçtim şimdi SGK'dan emeklilikle ilgili dönüş bekliyorum.

Başımdan geçenleri uzun bir mesaj ile ve konu hakkında benimde zamanında cevaplarını aradığım birçok soruyu soranlara yardımcı olmak için paylaşacağım.Emekli olmayı bekliyorum.Zaman ve aşamaları uzun uzun yazacağım.

Bu konudaki mesajlara gözattım.Öncelikle bir önceki mesajdaki soruya kendi deneyimimle ilgili cevap vereyim.Hastanede muayene için randevu tarihi normal ya da normalden biraz daha uzun.Bu işlem anladığım kadarıyla bulunduğun il, başvurduğun hastaneye göre değişiyor.Ben istanbul hasekiye sevkedildim.Hastane ilgilisi kurul raporu muayenelerine başlayabilmem için 35 gün sonraya randevu vererek bana ilk şoku yaşatmıştı Neyse bu konuları uzun uzun yazacağım.

Raporun elimize ulaşması konusunda benim vergi indirimi yazısı ve rapor orijinali işyerime beraber ulaştı ve yazı kopyası ve rapor orijinalini eski işyerimden alarak SGK'ya sahsen başvuru yaptım.Raporun orijinalini SGK'nın alacağını düşünerek, başka yerlerde kullanabilmek için elimin altında olsun diye bir tane aslı gibidir kaşeli noter tasdikli suret hazırlattım.Bunun ardından bir de SGK görevlisi dökümanın raporun fotokopilerini alıp orijinalleri bana geri verince olan notere verdiğim paraya oldu dedim

Hastaneden rapor alınabiliyor olması çok güzel.Bunu bilmem iyi oldu.Çünkü hastane süreci bitip raporun ankaraya gönderilmesi aşamasında hastanedeki görevlilerle konuştuğumda rapor için hastaneye boşuna gelmememi, elden rapor verilmeyeceğini özellikle belirtmişlerdi.

Hastaneden rapor sureti almayı başaran arkadaşlar bu işlem için herhangi bir ücret ödediniz mi?

Üye
    tarboy Avatarı

Son Giriş
    23.03-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    ben hastaneden aslı gibidir olarak 10 fotokopi aldım sadece 5 tl fotokopi parası verdim