Toplam 6 mesajın 1-6 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    derya85 Avatarı

Son Giriş
    12.07-2017
    Saat
    15:09
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhabalar,
    Ben 25 Kasımda engelli vergi indirimi için başvurdum ve % 82 engel oranm çıktı.
    İzmrdeki vergi idaresi başkanlığına evraklarımı teslim ettim ve olumlu sonuçlandı ve yararlanma sürem sürekli.
    Yalnız çalıştığım şirketin merkezi İstanbul'da olduğu için evraklarımı maliye bakanlığı çalıştığım şirketin vergi dairesine göndermiş.
    Bundan sonraki prosedür nasıl işleyecek. vergi dairesi benimle ve çalıştığım şirketle nasıl irtibata geçecek?
    Birde yararlandığım tarihten bugüne kadar olan vergi indirimdeki bakiyeyi nereden alacağım?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:23
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    458
    Verilen Beğeniler
    717

@derya85

Vergi dairesi evrakları istanbul'daki işyerine gönderecek, onlar da size gönderir (ya da kendi bünyesinde tutar belgeyi).
    Şirket muhasebesi İstanbul'da tutuluyorsa, giden evrakta yazan "bu kişi şu tarih itibarı ile vergi indiriminden yararlanır" ibaresine istinaden hemen maaşa bunu uygular. Geçmiş döneme ait hak edişleri de maaşa aktarır. Aktarmazsa, talep edersiniz...

Üye
    derya85 Avatarı

Son Giriş
    12.07-2017
    Saat
    15:09
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@OturanBoğa Açıklama için çok teşekkürler. Birkaç sorum daha olacak. Ben evraklarımın gittiği vergi dairesini aradım. Geçen hafta ayın 6 'sında ulaşmış evraklar kendilerine. Telefona çıkan kişiye sordum yararlanmaya başladığım tarihten bu zamana kadar olan kesintiyi nasıl alacağım dedim. Telefondaki kişi başından savar gibi dilekçe vermeniz gerekiyor dedi. Doğru mu bu? Doğruysa ben nasıl İstanbul'a gideceğim? Haketmişim ben artık vergi indirimini. Daha ne dilekçesi istiyorlar anlamadım ki?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:23
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    458
    Verilen Beğeniler
    717

Üye
    bipolar23 Avatarı

Son Giriş
    04.07-2017
    Saat
    10:36
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Oturan boğa bende emniyette sivil memur olarak çalışıyorum % 40 engelli raporum var vergi indirimi için 04.03.2016 başvuru yaptim sisteme baktım onaylanmış 08.06.2016 işyerine gönderildi diyor sistemde.şimdi yapıcam ve ne zaman yansir.ayrıca her ay maaşa ne kadar yansir ben şimdi 2850 alıyorum.

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    19.04-2017
    Saat
    02:07
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @bipolar23
    Vergi indirimi yazısı kurumunuza ulaştığında ilk aybaşından itibaren uygulamaya başlanır.
    Maaşınıza yansıyacak tutarın maaş miktarınızla ilgisi yoktur, 3.derece vergi indirimi olarak standarttır, 210 tl gelir vergisi matrahınızdan düşülür ve bunun size getirisi de %15 lik ilk vergi diliminden 31,5 tl olur.