Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 20 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    HALISGUNAYDIN Avatarı

Gerçek Adı
    halis
    Son Giriş
    27.02-2017
    Saat
    21:56
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba;
    15/06/2016 çarşamba günü sağlık kuruluna gireceğim.(benim hesabıma göre baltazardan sonra %62 gibi bir oranım var ve emeklilik için pirim günü ve sigorta başlangıç tarihim tutuyor.)kuruldan sonra ne tür işlemler bana düşüyor.(ilk kurula başvurduğumda kurul sonrası elden takip edeceğim demiştim daha hızlı ilerleyeceğimi düşünerek) emeklilik için nerelere ve hangi sıra ile başvuracağım konu hakkında bilgisi olan paylaşırsa sevinirim.teşekkürler

Üye
    jackal75 Avatarı

Son Giriş
    20.06-2017
    Saat
    16:24
    Yaşadığı Yer
    tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@HALISGUNAYDIN

Öncelilke çalısıyor olmanız gerekiyor iş yerinden iş bası bildirgesi almalısınız ayrıca raporu noter den aslı gibidir yaptırmanız gerekli 1 fotograf ve kimlik fotokopisi ile baglı bulundugunuz vergi dairesine basvurmanız yeterli vergi dairesinden alacagınız 2 form dılekce ornegı var bunlardan bırını ıs yerınız dolduracak dıgerını sız dolduracaksınız tum ıslemler bu kadar ortlama 2,5 3 ay kadar suruyor ıslemlerın sonuclanması

umarım yeterlı bılgıyı vermısımdır saygılarımla

Üye
    HALISGUNAYDIN Avatarı

Gerçek Adı
    halis
    Son Giriş
    27.02-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bilgilendirme için teşekkürler...bana sözlü olarak verilen bir bilgide ; defterdarlığa gidiyorsun orada işlemler yapıldıktan sonra defterdarlık maliyeye gönderiyor gibi bir bilgi daha verilmişti.bu yanlış mı... ayrıca SGK ya gitmeye gerek varmı?

Üye
    apomek Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    18:59
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    15
    Verilen Beğeniler
    9

hastane sahlik kurulu 1 adet orjinal ve 3 veya 4 tane asli gibidiri veriyor zaten.isyerinden alacaginiz calisiyor belgesi ile isyerinin bulundugu vergi dairesine gidip tedlim ediyorsunuz.dilekceyi orda yazip teslim ediyorsunuz.sgk lik isiniz yok..

Üye
    Başgedikli Avatarı

Son Giriş
    17.07-2017
    Saat
    13:42
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

@HALISGUNAYDIN Yukarıda arkadaşların yazdığı gibi,önce aldığınız sağlık kurulu raporuna istinaden,vergi indirim hakkı kazanacaksınız.Vergi indirimini hakettiğinizde,işyerinize gerekli evrak vergi dairesi tarafından yollanacaktır.Buraya kadar Sgk lık bir işiniz yok.Vergi indirim yazınız işyerine ulaştıktan sonra ise,emeklilik işlemi için Sgk ya giderek,yada İnternetten E-Devlet portalı üzerinden emeklilik işlemini başlatacaksınız.

Üye
    HALISGUNAYDIN Avatarı

Gerçek Adı
    halis
    Son Giriş
    27.02-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bilgiler için çok teşekkür ederim.

Sağlık kurulunda dün %61 ile raporum onaylandı.EMEKLİLİK (diğer kriterler tutuyor) için bundan sonraki süreç nedir? ve tahmini ne kadar sürer.

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    19.04-2017
    Saat
    02:07
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    0

@HALISGUNAYDIN
    Aslında yukarıda açıklanmış.
    İşyerinize gelen vergi indirimi belgesini alıp sgk ya başvurarak vergi indiriminize istinaden yaşlılık aylığı tahsis talebinde bulunacaksınız hepsi o kadar.

Üye
    serdargoodman58 Avatarı

Gerçek Adı
    serdar
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:00
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

4 mayısta vergi dairesine bireysel olarak aldigim raporu verdim.15 haziranda ankara merkez saglik kurulunu aradigimda raporum aynen %44 surekli olarak onaylanmış.bugün 30 haziran vergi dairesini arıyorum vergi indirimim ellerine geçmemiş.tam 6 ay oldu hastane rapor heyet vergi indirimi uğraşıyorum.gerçekten ülkemiz cag atliyor arkadaşlar.yıllarca çalış cabala ömrünü ver.emeklilik hakkı elde ettigimizdede binbir sorunla mücadele et.bundada bir hayır vardır demekten başka birşey gelmiyor elimden malesef.

Üye
    HALISGUNAYDIN Avatarı

Gerçek Adı
    halis
    Son Giriş
    27.02-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba arkadaşlar;

engelli sağlık kurulu raporumu dün aldım.sağlık kurulu raporumu süresiz %62 ile onaylamış...rapor ile defterdarlığa elden başvuru yapabilir miyim...raporun aslını aldım...(10 adet çoğaltıp aslı gibidir diye kaşelettim)...ben vergiden muaf olmak ve devamında emekli olmak için çaba gösteriyorum...bu aldığım %62 başka bir yerde (vergi dairesi vb.) düşürülebilir mi?
    bilgisi olanlar cevap verirse sevinirim.şimdiden teşekkürler

Üye
    umut2135 Avatarı

Gerçek Adı
    umut
    Son Giriş
    11.07-2017
    Saat
    20:45
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    5
    Blog Mesajları
    1

Aldığınız rapor ile elden tabi başvuru yapabilirsiniz yanlız raporun aslı veya noterden aslı gibidir istiyorlar birde çalıştığınıza dair iş yerinde yazı ve imza sürgüsü ve kimlik fotokopisini de yanınızda bulundurun aldığınız rapor ýönetmenliğe uygun verilmiş ise oranınız düşmez @HALISGUNAYDIN

Üye
    yuksel77 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:33
    Yaşadığı Yer
    Yalova
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

@HALISGUNAYDIN
    Vergi indirimi için bir işte çalışıyor olmalısınız. Çalışıyorsanız vergi dairesinden başvuru belgelerini almalısınız. Sonra engelli belgesi aslı veya aslı gibidir fotokopisi + size ait doldurmanız gereken kağıt + iş yerinin doldurması gereken kağıdı doldurtup vergi dairesine vermeniz gerekmektedir. Yani ben de bu ay başvurdum bu şekilde yaptım.

Oran düşürme olayını duydum. Şöyle ki araştırma ve üniversite hastanelerinden alanların oranları düşürülmüyor ama devlet hastanesinden raporu alanların oranı düşürülme olanağı var diye duydum. Ben üniversite hastanesinden aldım. Yaklaşık 2 ile 4 ay içinde iş yerine yollanıyormuş belgeler. Ama internet üzerinden takip edilir mi bilmiyorun.

Üye
    ozgurluk Avatarı

Son Giriş
    19.07-2017
    Saat
    21:21
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    2

@yuksel77 internet üzerinden bu adres sanırım takip için :: İSTANBUL VERGİ DAİRESİ BAŞKANLIĞI ::

@umut2135 raporun alındığı hastaneden aslı gibidir kaşeliside olur raporun başhekimin imzası ile

Üye
    yuksel77 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:33
    Yaşadığı Yer
    Yalova
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

@ozgurluk
    Teşekkür ederim ama ben yalova'daki vergi dairesinden yolladım. Şuan verdiğiniz linkten baktım ve tekrar aynı sorgulama sayfasına yönlendiriyor. Belki o link sadece istanbul'dan başvuranlar için sorgulama yapılır.

Üye
    umut2135 Avatarı

Gerçek Adı
    umut
    Son Giriş
    11.07-2017
    Saat
    20:45
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    5
    Blog Mesajları
    1

@ozgurluk malesef kabul edilmiyor başvuruyu alırken raporun aslı veya noterden aslı gibidir onaylı vergi dairesi kubul ediliyor emin olmadığınız bilgilerle kişileri yanıtmayalım lütfen

Üye
    ozgurluk Avatarı

Son Giriş
    19.07-2017
    Saat
    21:21
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    2

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @yuksel77 kusura bakma nerde olduğuna bakmadan istanbul sandım
    @umut2135 ben raporu aldığım başhekimlikten fotokopisini onaylatıyorum aslı gibidir diye ve her yerde kabul ediliyor, vergi dairesine de vermiştim. isterseniz bir araştırın. bu tür belgelerde bu şekildir. veren kurum verebilir aslı gibidir birde noter tastikli olur

Sayfa 1 / 2 12 SonSon

Başlığın Etiketleri