Toplam 7 mesajın 1-7 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    yanlizkurt06 Avatarı

Son Giriş
    29.11-2017
    Saat
    20:59
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    4

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    vergi indirimi için vergi dairesinden sevkle hastaneye gittim heyetten sonra raporun bir nushasını vermediler 10 gün sonra vergi dairesinden alırsın dediler doğrumudur ne yapmam gerekli

Forum Moderatörü
    Life Avatarı

Gerçek Adı
    ---
    Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    21:31
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    87
    Verilen Beğeniler
    76

Vergi indirimi için vergi dairesinden sevk ile hastaneye gitmişsiniz, hastane size raporu vermez çünkü bu vergi indirim raporudur engelli sağlık raporu değildir. Hastane sizin raporunuzu vergi dairesine vergi dairesi de Ankara Merkez Sağlık Kuruluna gönderir. Kurul raporunuzu inceler onaylar ve müracaat ettiğiniz vergi dairesine gönderir. Vergi dairesi de sizi raporunuzun geldiğini bildirir ve aslının aynıdır onaylı bir nüshasını size verir aslı vergi dairesinde kalır. Vergi dairesi raporunuz geldikten sonra iş yerinize vergi indiriminden yararlanmanızın sağlanması için de bir yazı gönderir. İşlem bu şekilde tamamlanır.

Üye
    yakups Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    1

@Life Ben engelli öğretmen olarak atanmıştım.Atandığımda girişimi yapan memur beni direkt olarak 3.derece engelli indirimi alacak olarak gösterdi ve şu an vergi indirimden faydalanıyorum.Oysa ben maliyeye hiçbir şekilde başvurmadım.Ortada bir yanlışlık var gibi.İkerde nasıl bir sorunla karşılaşırım?

Forum Moderatörü
    Life Avatarı

Gerçek Adı
    ---
    Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    87
    Verilen Beğeniler
    76

@yakups Milli Eğitim'de çalışanların bir bölümü göreve başladıkları andan itibaren vergi indirimlerinden faydalandırıldıklarını söylerken bir bölümü de böyle bir imkandan yararlandırılmadığını vergi dairesi aracılığıyla sevk alarak vergi indirimi raporu için heyete girdiklerini belirtmekteler. Aynı kurum ama iki farklı uygulama bu biraz kendi içinde çelişen bir şey, böyle bir şey sistem tarafından rapor oranında otomatik olarak uygulanıyorsa diğerlerine neden uygulanmıyor bu da başka bir soru. Eğer bir başvuru yapmadığınız halde vergi indirimi alıyorsanız ve ilerde sorun çıkarsa yapılan yersiz ödemeleri sizden alacaklardır. Size önerim bulunduğunuz ilin vergi dairesine giderek vergi indiriminizi sorgulatmanız olacaktır. Eğer böyle bir sistem uygulanmaya geçmişse zaten tc kimlik numaranız da sistemde kayıtlı olduğu için vergi dairesi sorgulatmasında ortaya çıkacaktır.

Üye
    yakups Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    1

Bu devleti anlamak mümkün değil.Altı üstü 30 Lira para.Ben istemiyorum vermesinler.Bununla da mı ben uğraşacağım anlamıyorum.Neyse dediğinizi yapayım maliyeye söyleyeyim.Şimdi düşük bir para ama ilerde alırlarsa bayağı çok para olacak.

Üye
    yanlizkurt06 Avatarı

Son Giriş
    29.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    4

peki işyerine raporun bir nüshası gönderilmiyecekmi sadece vergi indirim belgesimi gönderilecek peki bana da vergi indirim belgesi verilecekmi?

Forum Moderatörü
    Life Avatarı

Gerçek Adı
    ---
    Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    87
    Verilen Beğeniler
    76

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @yanlizkurt06 Resmi kurumda çalışıyorsanız işyerinize resmi yazı ile vergi indiriminden faydalandırılmanızın sağlanması için bildirim yapılacak, size de aslının aynıdır onaylı bir örneğini verirler sizde o rapordan fotokopi çektirerek iş yerinize verirsiniz iş yeriniz de gerekli işlemleri yaparak raporu kişisel dosyanıza takar.