Toplam 11 mesajın 1-11 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ismailgfb39 Avatarı

Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    22:34
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba abiler.23 yaşındayım.1991 doğumluyum.bu hafta rapor aldım oranım yüzde 76 ve sürekli rapor olarak.ilk sigorta girişim Mayıs 2013.simdi biliyorum emeklilik icin cok var ama ben ilerde bi aksilik sıkıntı olmasın diye süreci simdiden baslatmak istiyorum.bilen abiler aydınlatırsa cok sevinirim veya yeni dönemde bisey yapmam gerekiyormu gerekmiyorda olabilir bilmiyorum size sormak istedim büyüklerime..simdiden değerli abilere cevapları icin teşekkür ediyorum.

Üye
    diabetus Avatarı

Son Giriş
    18.01-2017
    Saat
    14:18
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

istanbul vergi dairesine başvurunu yap vergi indiriminden ve diğer engelliler için tanınmış haklardan yararlan

Üye
    tsrahman Avatarı

Gerçek Adı
    Tayyip Rahm Saltoğlu
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    07:37
    Yaşadığı Yer
    Trabzon
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    1

BAĞLI BULUNDUĞUN VERGİ DAİRESİNE BAŞVURUYORSUN O SENİ HASTANEYE SEVK EDİYOR İŞLEM BÖYLE BAŞLIYOR. vergi indirimnden faydalanmak istiyorum diyorsun.

Üye
    tanerbudak Avatarı

Gerçek Adı
    Taner Budak
    Son Giriş
    08.12-2017
    Saat
    13:49
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    532
    Verilen Beğeniler
    289

2013 yılında ilk işe giriş olduğu için vergi indiriminin emeklilikte bir faydası olmaz.

http://www.engelliler.biz/forum/emek...i-olurlar.html

@ismailyuksel39 sen 15 yıl 3.960 gün doldurduğun zaman sgk ya başvurup emekli olacaksın. sgk seni tekrar hastaneye sevk edecek.

Üye
    ismailgfb39 Avatarı

Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@tanerbudak. Abi cevabın için teşekkürler.Yani emeklilik için almam gerek yok 2013 girişli olduğum için doğru anladım dimi.Birde abi 76 oranım var ama sgk beni tekrar niye hastaneye sevk ediyor rapor için onu anlamadm gerci dolmasına 10 sene var ama içimde kalmasın merak ettim.raporum sürekli ibaresi x işareti var zaten.bidaha neden aldırsın.

Üye
    BoranAlp Avatarı

Gerçek Adı
    Boran_ALP
    Son Giriş
    16.09-2015
    Saat
    22:05
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba İsmail,

Tekrar rapor almana gerek yok, mevcutta aldığın rapor zaten yeni elindeki raporla devam edelim,
    Bağlı olduğun vergi dairesine başvuru yapıcaksın vergi indirimi başvurusu,
    Çalıştığın iş yerinden örnek 01,02,2015 tarihinden itibaren işyerimizde çalışmaktadır diye bir yazı alacaksın,
    Kimlik fotokopinide ekledikten sonra vergi dairesinde matbu bir dilekçe var onu dolduracaksın,
    Almış olduğun rapor tekrar sağlık kurulunda değerlendirilip iş yerine muhtemelen 15 gün içinde 1 yazı gelecek,
    Örneğin 2. dereceden engelli vergi indiriminden yararlanır ibaresi olacak o yazı ile artık vergi indiriminden yararlana bilirsin,
    Bu indirim muhtemelen maaşına asgari olarak ortalama 27 tl gibi bir rakamı yansıtacaktır,
    Gelen evrakın aslınıda yanına al evde sağlam bir yerde sakla ilerleyen zamanlarda emekliliğin için bu evrakın çok büyük bir önemi var.
    Geçmiş olsun.

BoranALP
    Konu BoranAlp tarafından değiştirilmiştir (15.09-2015 Saat 15:53 ). Gerekçe: ÇİFT YAZIM HATASI

Üye
    ismailgfb39 Avatarı

Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@BoranAp teşekkürler abi cevap için.yani alıyım dimi bazıları 2013 girişli olduğum için gerek yok diyenler olduda sgk girişim 2 senelik.2015tete işte yeni rapor aldım
    aldım.o yüzden öğrenmek istedim ilerde prim dolunca sıkıntı yaşamıyım diye.birde bir sorum olcak abi almadan emekli olabilirmym mesela prim dolunca direk sgkya basvurarak.ikincisi isyerim sislide calısıyorum.şişli vergi dairesinemi basvurcam yoksa vatan caddeainde ki büyük iatanbul vergi dairesine başvurabilirmiyim.

Üye
    tanerbudak Avatarı

Gerçek Adı
    Taner Budak
    Son Giriş
    08.12-2017
    Saat
    13:49
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    532
    Verilen Beğeniler
    289

@ismailyuksel39 @BoranAp

vergi indirimi almanız maaşınıza bir miktar ilave katkı sağlar elbette. ancak emeklilikte sgk dikkate almaz vergi indirimini. 01.10.2008 den sonra işe başlayanlarda sgk vergi indirimi hakkı olup olmadığına bakmıyor. bu yüzden 15 yıl 3.960 günü doldurduğunuzda sgk ya başvuracaksınız emeklilik için. sgk sizi sevk edecek ve tekrardan rapor alacaksınız. uygulama bu.bu konu forum da defalarca açıklanmış. araştırın biraz.

Üye
    ismailgfb39 Avatarı

Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@tanerbudak abi işte 2008 önceaini anladımda yeni olduğum için bilmiyordum.27 lira ek para icin basvurmama gerwk ozaman vergi indirimi için.ben tek emeklilik için merak ediyorum.cevabın icin teşekkür ederim.ama kafama takılan prim dolduktan sonra sgk neden tekrar sevk istiyor raporum sürekli zaten.oranım 76 on sene sonra prim dolunca sevk iatese o oranı alamayabilirim 40ın altında bile olabilir ondan korkuyorum.o kafama takıldı tek.

Üye
    NETBUS Avatarı

Gerçek Adı
    Megalodon
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    02:08
    Yaşadığı Yer
    Karadeniz
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    0

agi 90 tl vergi 78 tl vergi indirimi ne kadar olur

vergi indiriminin onaylanması gerekir

Üye
    sedatgedik Avatarı

Gerçek Adı
    sedatgedik
    Son Giriş
    20.06-2017
    Saat
    00:24
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Eğer yerin istanbul ise Amasya-Fatih'e gidip Fatih emniyet müdürlüğün orda istanbul vergi dairesi var oradan kaydını yapabilirsin. ama istelinen evraklar var.

Engelli İndiriminden Yararlanma Hakkına Sahip Basit Usulde Vergilendirilen Özürlüler İçin:

-Müracaat formu –Dilekçe (Dilekçe örneği ekte yer almaktadır.)
    -Vergi kimlik numarasını gösteren belge, (Vergi levhasının fotokopisi)
    -Nüfus cüzdanı fotokopisi
    -İlgili yönetmeliğe uygun Sağlık Kurulu Raporu olanlar için rapor aslı yada noter tasdikli örneği
    -Engelliye ait 1 adet fotoğraf