TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 26 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    umut2135 Avatarı

Gerçek Adı
    umut
    Son Giriş
    30.01-2021
    Saat
    00:03
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    1.035
    Verilen Beğeniler
    303
    Blog Mesajları
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar mevcut Vegi indirimi olupta mesela 3 cü dereceden 2.veya 1 derece ye yükselen ankara sağlık kurulu raporu onaylanan arkadaşlar bilgilerini buradan paylaşabilirmisiniz

Vergi indiriminden derece değiştirmek
    Emeklilik için daha az gün ve hizmet yılı açısından
    geri gidip avantajlı oluyor.

Üye
    scakmak81 Avatarı

Gerçek Adı
    sato
    Son Giriş
    02.05-2021
    Saat
    15:43
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    2000 yılında % 40 dı taki 2012 yılına kadar - gittim 2012 de %64 yaptım 2. derece oldum - son olarak 3 ay önce raporumu il sağlık müdürlüğüne itiraz ettim onlarda benim seçtiğim hakem hastaneye gönderdiler o hastanede %66 verdi ve geri il sağlık müdürlüğüne gönderdi - %64 le %66 arasında %2 lik fark oldugu ve kesin karar için il sağlık müdürlüğü kendilerinin seçtiği haken hastaneye gönderdiler ve geçen hafta raporumu yani kesin kararı aldım ve amacıma ulaştım %87 oldu şimdi gelirler vergi dairesine raporumu dilekçe ile verdim 1 ay sonra iş yerime yazı gelcek inşallah onaylanıp gelir 1. derece olurum çünkü emekli oluyorum

Üye
    umut2135 Avatarı

Gerçek Adı
    umut
    Son Giriş
    30.01-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    1.035
    Verilen Beğeniler
    303
    Blog Mesajları
    1

Scakmak81 arkadaşım verdiğin bilgiler için teşekür ederim benimde 2014 aldığım rapor %51 ile 3 derece vergi indirimi aldım ama yanlış bir hastane seçtim hekimler verilmesi gereken oranları vermediler yönetmeliğe göre en az baltazar hesabına göre %70 almam gerekirdi tekrar 2016 yeni bir rapor almayı düşünüyorum senin vergi indirimin onaylandığı takdirde buradan paylaşırmısın. Birde rahatsızlıklarını ve aldığın oranları burdan paylaşa. bilirmisin

Üye
    scakmak81 Avatarı

Gerçek Adı
    sato
    Son Giriş
    02.05-2021
    Saat
    15:43
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    0

@umut2135
    sinir sistemi %60
    üroloji %40
    deri %5
    onkoloji %10
    ama açıklaması şöyle : sinir sistemi - üroloji ve deri baltazara göre hesaplanıyomuş çıkan sonuç %77 ve onkolojinin %10 u direk üstüne ekleniyomuş yani %77 + %10 = %87 vergi indirimi sonucu gelince burdan tekrar cevap yazarım kolay gelsin ....

Üye
    umut2135 Avatarı

Gerçek Adı
    umut
    Son Giriş
    30.01-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    1.035
    Verilen Beğeniler
    303
    Blog Mesajları
    1

Cevabın için teşekür ederim umarım olumlu bir cevap alırsın.

Üye
    Sceliks Avatarı

Son Giriş
    15.06-2020
    Saat
    13:23
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba arkadaşlar geçirmiş olduğum iş kazası sonucu %48'lik bir engel Raporum vardı ve vergi indiriminden faydalandım sonrasında yaptırdıgım muayenelerde uyku apnemin oldugu ortaya cıktı ve raporuma ekletmem sonucunda raporumun derecesi %66 ya cıktı ancak yeni raporu gwlir idaresine gönderdim ve bana " Merkez sağlık kurulu kararınca yeniden değerlendirilebilmesi için kuruma başvurmanız gerekmektedir" şeklinde bir dilekce geldi bunu ben yeniden rapor çıkartmak olarak algılıyorum ve yeniden rapor cıkartmak istemiyorum çıkardıgım raporu zaten ağustos 2018 de elime aldım rapor süreci brni maddi manevi yönden fazlasıyla etkiliyor. Çıkartmış oldugum raopru kuruma kabul ettirebilmek için izlemem gereken yol nedir bilgi verirseniz cok sevinirim

Üye
    umut2135 Avatarı

Gerçek Adı
    umut
    Son Giriş
    30.01-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    1.035
    Verilen Beğeniler
    303
    Blog Mesajları
    1

@Sceliks mrb
    Merkez sağlık kurulu yeniden rapor istemez
    Zaten almış olduğunuz rapor yeni tarihli ancak durumunuzla ilgili hastaneden açıklama test istemiştir bu güzden eksik evrak diye geri dönmüştür raporunuz tedirgin olmanıza gerek yok baş vurduğunuz vergi dairedine giderek öğrenin bakalım sizden istedikleri nedir.

Üye
    yorumcu54 Avatarı

Gerçek Adı
    kadir
    Son Giriş
    10.03-2019
    Saat
    20:05
    Yaşadığı Yer
    sakarya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben gecirdigim is kazasi sonucu önce 24 daha sonra 27 oran aldım.daha sonra hakem heyete gittim 15 ay süreden sonra fabrikada yapılan mobingler pisikolojimi bozdu psikiyatrik ilaçlar kullanmaya başladım hakem heyet %49 oran verdi ancak psikiyatri olduğu için süreli verdi
    8 ay geçti kaza sırasında yere düşmeden dolayı omurda kirik olmuş yeni fark edildi platin takıldı uyku apneside eklenince tekrar heyete girdim.

simdi oran 56 surekli ben 49 dan vergi den muaf oldum
    ancak 56 surekli den muaf olmak istiyorum 2 yıl sonra tekrar heyete gitmek istemiyorum ne yapmam lazım

Üye
    umut2135 Avatarı

Gerçek Adı
    umut
    Son Giriş
    30.01-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    1.035
    Verilen Beğeniler
    303
    Blog Mesajları
    1

@yorumcu54 mrb geçmiş olsun
    Eğer emekli deilseniz %56 almış olduğunuz son raporu
    Vergi dairesine vere bilirsiniz rahatsızlığınızın arttığını
    Belirterek 2 yıl süreli raporunuzun bitiş tarihini beklemenize gerek yok.

Üye
    Mbz Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa
    Son Giriş
    11.01-2019
    Saat
    09:34
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

selam

benim 19.02 iş gücü kaybı oranım var iş kazasından ötürü fakat kazaya bağlı tranwa olarak anksitiye bozukluğu tedaviyle kısmen düzelen tanısı var ayrıca bunlardan bağımsız dizim kırıldı ameliyat olmuştum bunları bu iş gücü kaybına eklete bilmem için ne yapmam lazım bilgisi olan var mı

Üye
    hataylısabri Avatarı

Gerçek Adı
    sabri Atalay
    Son Giriş
    26.12-2018
    Saat
    08:43
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba %40 raporum var poliosekeli ve sürekli,vergi indirimi için 2010 tarihli istiyorlar en iyi hangi hastaneden alabilirim İSTANBULDA önerisi olan varmı çünkü hep düşük veriyorlar

Üye
    byby1986 Avatarı

Son Giriş
    01.12-2019
    Saat
    18:14
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba herkese

Basitce vergi indirimi basamak arttirim asamasi ,yeni rapor sunus nasil yapilir kismini soracagim.Benimkine benzer bir durum goremedim ,yardiminizi rica ederim.

Epilepsi hastasiyim , ilk nobet 30/10/17 arada.bir suru nobet ,bir suru eeg ,mri vs sonumda teshis 10/08/18 koyulabilri

GİB e vergi indirimi icin eylul 18 basvurdum ,hastane 40% olarak ,2 yil sureli verdi ve Ankara gönderildi .Su an hala gelisim bekliyorum . Hastalik ve nobet orani artti ve ayni devlet hastanesinden gecen hafta tekrar rapor başvurusu yaptim , kendi dr umdan da hastaligin gecici olmayacagi ve ekstra sonuclar aldim.Oradan su an da ocak 19 tarihli 70% ve surekli rapor verilecek gibi gozukuyor.Bunu Ankaraya guncelleme icin yollamak istiyorum ,izlemem gereken yol nasil olmali?

Aklima 3 yol geliyor

Once Ankara sonuc bekleme ,sonra sonuca gore ,eger surekli ve 40% onaylandiysa istanbul vergi dairesi uzerinden yeni raporun gönderilmesini istemek mi ?

Yine ilk adim gibi sonuc beklemek ,2 yil sureli onaylandiysa , bekleyerek yine Ocak 19 tarihli raporu gondermek mi? ki bu sefer tarih sorun olabilir gibime geliyor?

Yada sonucu beklemeden, istanbul vergi dairesi ile goruserek ,dosya guncellemeai talep ederek direk yeni raporu mu gondertmek mi?

Zamaniniz ickn cok tesekkur ederim

Üye
    yorumcu54 Avatarı

Gerçek Adı
    kadir
    Son Giriş
    10.03-2019
    Saat
    20:05
    Yaşadığı Yer
    sakarya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Raporu 56 olarak ankara'ya gonderdim sonucunu bekliyorum artı olarak �ş gücü kaybı içinde başvurmuştum O da şu an İstanbul'da sonucunu bekliyorum �ş kazası sonrası fabrikada mobing uyguladıklarını dolayı yaklaşık 2 senedir psikiyatri ilaç kullanıyorum iş kazası sonrası sol ayak iki parmağım diz kapağı menisküs yırtık ve akabinde belde omurga kırık söz konusu idi �zerine de psikiyatrik tedavi eklendi ve İstanbul'a gönderdik Umarım hayırlı sonuçlar gelir diye bekliyoruz

Üye
    delphinus Avatarı

Gerçek Adı
    yunus
    Son Giriş
    27.03-2019
    Saat
    13:12
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalar. %76 ağır engelli sürekli raporumla vergi indiriminden yararlanmaya hak kazandım. Derece yükseltmek için yeniden heyete girdiğimde %81 ağır engelli değil 3 yil geçerli şeklinde geldi. Bu durumda yeni raporumdaki veriler derece yükseltmemi sağlar mı. 80 ve üzeri olmasi yetiyor derece yükselmesi icin. Fakat sürekli ibaresinin olmaması ve ağır engelli yazmaması kafamı karıştırdı. Bilgisi olan paylaşırsa sevinirim. Saygılar

Üye
    Ufukalp Avatarı

Gerçek Adı
    Ufuk
    Son Giriş
    31.03-2021
    Saat
    01:39
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    1.200
    Verilen Beğeniler
    542

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @delphinus
    Ağır engelli ibaresinin vergi indirimi ile herhangi bir ilgisi yoktur.
    Süreli olması ise vergi indiriminin de süreli olarak onaylanmasına sebep olabilir.

Sayfa 1 / 2 12 SonSon