Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 23 mesajın 16-23 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:51
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: azizaziz
    ufuk bey benim anlamadığım konu vergi idirimi ile hastane raporu arasındaki bağ vergi indirimim sürekliymiş hastane raporum süreli emekliliğe baş vurdum sgk kontrol serhi koymasa bile raporum süresi bitince otomatik emekliliğimde sonlanmıyormu yeni rapor almam şartmı vergi indirimim sürekli olduğuna göre yeni alacağım hastane raporunu tekrarmı vergi indirimidiye çıkarttırıp maliyeye gönderecem lütfen bi cevap
    Özel mesajınıza cevaben:
    Vergi indiriminiz sürekli ve sgk da herhangi bir kontrol şerhi koymadan emekliliğinizi onaylarsa hayır rapor süresi bitiminde emekliliğiniz sonlanmaz siz süresiz emekli edilmiş olursunuz.

Üye
    azizaziz Avatarı

Gerçek Adı
    adem
    Son Giriş
    04.12-2015
    Saat
    00:24
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ufuk bey engelli kimlik kartı çıkartmaya gittim benden hastane raporumu istediler 2 yıl süreli olduğu için kimlik kartımda iki yıl geçerliymiş bende çıkartmadım hastane raporumda kullanım amacı engelli kimliği /vergi indirimi için yazıyor maliyeden gelen ise vergi indirimim sürekli bu ne demek peki

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:52
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

@azizaziz

Vergi indirimi sürekli ise raporun süreli olmasının vergi indirimi açısından hiç bir önemi yok.

Üye
    azizaziz Avatarı

Gerçek Adı
    adem
    Son Giriş
    04.12-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bülent bey maliyeden gelen yazıyı ve de raporu büyük mükellefler vergi dairesindeki engelliler bölümündeki arkadaşlara gösterdim bana süre olsa kendilerinin gönderdiği üst yazıda süre olurdu demekki seninki süresiz dediler ok iş yeri engelller birimi muhasibim inceledi oda aynı şeyi söyledi iş yeri muhasibim hastane raporunun 2 yıllık olmasına şaşırdı bu konuda bilgisi olmadığını söyledi biz genede 31 07 de emeklilik dilekçemizi verdik emeklilik işlemi tahsisis no dan takibimde 31 07 tahsize hazırlık 1 03 08 de v.d.engellilik indirim yazısı şeklinde devam ediyor sonuç ne olur ne zaman sonuçlanır sonuçlanmazmı bilemem hayırlısı inşallah. benim sorum iett kartı ve vergi indirim kartı çıkarmaya gittiğimde bana hastane raporunun süresi kadar belge veriyorlar bu haklar vergi indirimiyle alakalı değilmi o zaman benim vergi indirimimdemi süreli bana yanlışmı bilgi veriyorlar not raporumun kullanım amacında vergi indirimi ve vergi kimlik kartı yazıyor hep böylemi yazar 2 yıl sonra iett gibi haklardan faydalanmak için hastane raporunu ne adı altında çıkarmak için nasıl baş vurmam gerekiyor

Üye
    piano Avatarı

Son Giriş
    08.09-2017
    Saat
    23:38
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@azizaziz arkadaşımın sorduğu soruyu bende çok merak ediyorum engelli kartımı ve iett kartımı süreli verdiler banada vergi indirimim süresiz ama işyeride 2 yıl sonra rapor alman gerekebilir diyor arkadaşım emeklilik olayın çözülünce bilgi verebilirsen çok memnun olurum hayırlısı olur inşallah senin için

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

@azizaziz
    Ben de yazdım, OturanBoğa'da yazmış vergi indiriminiz süreklidir ve ömür boyu geçerlidir.
    Rapor Ankara merkez sağlık kurulu tarafından incelenir ona göre karar verilir. Sizin raporunuz süreli olsa da merkez sağlık kurulu rahatsızlıklarınızın pek iyileşebilecek durumda olmadığına kanaat getirip sürekli verebilir ve vermiş de, bunda tereddüt edecek en ufak bir durum yok.
    Ancak emeklilikte sgk nın her zaman için kontrol isteme hakkı saklıdır, bu şekilde süreli rapora ve sürekli vergi indirime sahip başvurularda kontrol konabiliyor da konmayabiliyor da, ama genel uygulama vergi indirimi sürekliyse konmuyor.
    Başvuru durumunuz; 03.08 2015 de vergi indiriminizin teyidi için vergi dairesine yazı yazılmış. Oradan cevap geldiğinde işlemlerinize devam edilecek.

Üye
    azizaziz Avatarı

Gerçek Adı
    adem
    Son Giriş
    04.12-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

teşekkür ederim süreç 2 3 ay kadar devam ediyormuş neticelenince paylaşırım inşallah hayırlısı.

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    İnşaallah hiçbir kontrol konmadan sonuçlanır.

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12