Sayfa 2 / 6 İlkİlk 123456 SonSon
Toplam 82 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    WebCODER Avatarı

Son Giriş
    04.11-2015
    Saat
    12:03
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @toprak1453

Psikiyatrinin yazmış olduğu yazı olduğu gibi aşağıdadır. Tedavi başka bir hastanede devam ediyor.

Yaklaşık 1 yıldır deprasif şikayetler tarifleyen hasta 7 aydır düzenli Essitalopram ve Trazodon kullanıyor. Şikayetleri kısmen eksilmiş. Tedavisi sürmekte, kontrolleri devam ediyor.

doktor ile görüşüp kontrolleri devam ediyor yazısını sildirebilirmiyiz.

Üye
    toprak1453 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    1

@WebCODER

Son kez cevap veriyorum;

Öncelikle önemli olan tedavinin başka hastahanede devam etmesi değildir. Rapor almak için doktorları dolaştırdığın bir heyet muayene kağıdı vardır. O kağıdın üzerinde psikiyatri alanında doktorun bu bahsettiğin tespiti yazıyorsa=

Psikiyatrinin bu tanımına göre %100 dahi rapor alsan bu "süreli engelli raporu" olacaktır. Peki bunu nasıl çözeceğiz? Şöyle;
    Hiç psikiyatrik sorunun yokmuş gibi bunu tamamen heyet raporu kağıdından sildireceksin.Silme işlemi silgi ile olmayacağına göre psikiyatri doktoru üzerine çizik atıp paraflayacak. Eğerki bunu yapmazsan %99 raporun süreli olacaktır. Bu konu hakkında başkasının fikrini sormana gerek yok.Ben sana tecrübeye dayalı teknik bir bilgi aktarıyorum. Tekrar tekrar sormanın anlamı var mı? Allah (cc) yardım etsin.

Üye
    fatih6868 Avatarı

Gerçek Adı
    FATİH
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    8

@Mr.No dava açmak için emsal teşkil eden kararı nerden ve nasıl bulabiliriz yardımcı olursan sevinirim

Üye
    Mr.No Avatarı

Gerçek Adı
    Erol Taş
    Son Giriş
    17.11-2017
    Saat
    10:05
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Bu site içerisinde var; Diğer kardeşler dava örnekleri koymuşlardı, araştırmak lazım..

Üye
    fatih6868 Avatarı

Gerçek Adı
    FATİH
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    8

@Mr.No ben çok uğraştım ama bulamadım davanın emsal olduğu söyleniyor ama dava ile ilgili hiç bir bilgi ve belge gözükmüyor bununla ilgili belge ve bilgisi olan lütfen paylaşsın

Üye
    Mr.No Avatarı

Gerçek Adı
    Erol Taş
    Son Giriş
    17.11-2017
    Saat
    10:05
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

uygun zamanda bakarım: şimdilik zamanım yok: cumaya kadar yazamazsam özelime mesaj at..

ÖZÜRLÜLÜK ÖLÇÜTÜ, SINIFLANDIRMASI VE ÖZÜRLÜLERE VERİLECEK SAĞLIK KURULURAPORLARI HAKKINDA YÖNETMELİK

MADDE 10 (2) Özürlü sağlık kurulu raporlarının farklı olması durumunda, SağlıkBakanlığınca belirlenmiş olan hakem hastanelerden, kişinin ikamet ettiği yereen yakın bir hakem hastaneye, kişi yeniden muayene edilmesi ve özürlü sağlıkkurulu raporu tanzim edilmesi amacıyla yine il sağlık müdürlüğü kanalıylagönderilir. Hakem hastanenin özürlü sağlık kurulunca verilen kararı kesindir.

Üye
    fatih6868 Avatarı

Gerçek Adı
    FATİH
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    8

tamamdır

Üye
    WebCODER Avatarı

Son Giriş
    04.11-2015
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@toprak1453; değerli yorumların için tesekkur ederim. Psikiyatri doktoruna rica ettim fakat değişiklik yapamayacağını bunun kararını sağlık kurulunun vereceğini söyledi. İnşallah hic dikkate almayıp raporumun suresi ile oynamazlar.

Üye
    toprak1453 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    1

@WebCODER

Ben heyete girdim ve %50 2 yıl süreli rapor çıktı. Bu rapor neden süreli çıktı diye sordumğumda baştabibe, bana, göz doktoruna muayene olduğunda geçici katarakt teşhisi koymuş ve 2 yıl süreli ibaresini eklettirmiş dedi. Göz doktorunun yanına gittim ve bu teşhisten dolayı raporumun süreli olduğunu, benim sorunumun gözden değil bağırsaklarımdan olduğunu yineledim. Gerekirse ben yine katarakt tedavisine gelirim ama şuan bu durum çok can sıkıcı, düzeltirmisiniz dedim. O da evet düzeltirim dedi ve üzerini çizip paraf attı olay çözüldü. İsteseydi değişikliği yapardı ama istememiş mesele bu. Hakkında hayırlısı diyelim.Neticeyi buraya yazarsın.

Üye
    WebCODER Avatarı

Son Giriş
    04.11-2015
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@toprak1453; haklisin bakalim nasip boyleymis diyelim 05 haziran 2015 e randevu verdiler kurul için. Sonuçlandığında burada paylaşacağım.

Üye
    emre5555 Avatarı

Son Giriş
    08.07-2015
    Saat
    15:30
    Yaşadığı Yer
    tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende gözümden %45 rapor aldım ankaraya gitti vergi indirimi için ankara%22 ye düşürmüş sonra il sağlık müdürlüğüne itiraz ettim ve yaklaşık biray sonra yazı geldi başka hastaneye orayada gittim ordaki heyette pek karar veremediler seni hakem hastanesine gönderek kesin sonuç ordan çıkar dediler siz bundan sonra il sağlık kurulunun yazısını bekleyin dediler hakem hastanesi %45 raporumu onaylarsa ankara gelir idaresi bozabilirmi?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    19:45
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    968
    Verilen Beğeniler
    1.255

@emre5555

Teorik olarak son karar mercii maliye sağlık kurulu'dur. Ama hakem hastane kararına uymaları muhtemeldir...

Not: bir gözün görmemesi halinde %32 oran verilir. Eğer göz tümör nedeniyle alınmışsa, bu durumda %40 olur.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    malcolmx Avatarı

Gerçek Adı
    ömer duran
    Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    11:26
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar bende 2010 yılından bu yana uğraşıyorum vergi indirimi için en son marmaradan eah. almış olduğum hakem hastane raporunu maliye düşürdü hastne yüzde 46 verdi maliye /34 de düşürdü ilsağlığa müd başvurdum yapıcak birşey yok tek yol mahkeme kaldı dediler
    vergi mahkesine dava açtım bir kaç dilekçeden sonra mahkeme beni yeniden hakem hastanesine yolladı çıkan engelli rapor mahkemeye gitti mahkeme raporun fotokopisini yeni gönderdi yüzde 45 vermiş hastane haydarpaşa numune has.sonuç ne olur acaba yardımcı olabilirmisiniz

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    19:45
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    968
    Verilen Beğeniler
    1.255

@malcolmx
    Mahkeme kendi sevki ile alınan rapora uyacaktır ve emekliliğinizin gerçekleşmesi kararı verecektir.

Üye
    apprentice Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    23.07-2017
    Saat
    22:11
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Valla bende kalpten yüzde yüz rapor almıştım. Vergi indirimine başvurdum raporu kabul etmedi hakem hasteneye sevk etti. Hastanede raporu yüzde 60a düşerdi.

Sayfa 2 / 6 İlkİlk 123456 SonSon