Sayfa 2 / 7 İlkİlk 123456 ... SonSon
Toplam 91 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    g.kh.n Avatarı

Gerçek Adı
    Gökhan YILDIRIM
    Son Giriş
    15.07-2017
    Saat
    15:32
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    sağolun ali bey çokk teşekkür ediyorum. Raporun aslı gibidir olanı kabul görür mü sizce ? Çünkü ( olursa ) alacağımız vergi indirimi 30 lirayı geçmeyecek raporu noterde onaylatmaya 40 50 lira verirsek yandık

Merhaba arkadaşlar ilgili yönetmelikte şöyle bir yazı gördüm.

14.01.2012 tarih ve 28173 sayılı Resmi Gazete'de yayınlanan Özürlülük Verilecek Sağlık Kurulu Raporları Hakkında Yönetmeliğin eki formuna uygun düzenlenmiş '' Sağlık Kurulu raporunun aslı gibidir örneğinin veya noter tasdikli suretinin gönderilmesi... Bu yönetmeliğe göre aslı gibidir örneği yeterli gibi görünüyor ne dersiniz ?

Bu konuda muallakta kalmış sıkıntı yaşayan ben ve arkadaşlara yardımcı olmak adına konuyu açtım. Özellikle 3.dereceden vergi indirimi almış yada alabilecek kişiler için aylık katkı 30 lira iken noter onayı için 20-30-40 lira vermek biraz sıkıntılı olur

Forum Moderatörü
    sarasota Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    34
    Verilen Beğeniler
    13

raporunu al git verdi dairesine sor eğer raporun eski değilse kabul ederler

Üye
    g.kh.n Avatarı

Gerçek Adı
    Gökhan YILDIRIM
    Son Giriş
    15.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Sedat bey teşekkürler. Raporum şubat 2015 tarihli işe girdim yeni gidip başvuracağım komplikasyon göstermiş şeker hastalığından dolayı sürekli %40 rapor aldım. sizce bu şartlarda vergi dairesinden verirler mi erken emeklilik ve vergi indirimi ? Birde kadıköy vergi dairesine başvursam olur mu ?

Üye
    g.kh.n Avatarı

Gerçek Adı
    Gökhan YILDIRIM
    Son Giriş
    15.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar tip I şekerden %40 bireysel rapor alıp daha sonra vergi dairesine başvurup erken emeklilik hakkı kazananlar var mı aramızda ?

Üye
    GoXEl Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşım, Raporun yeni tarihli ise ve yönetmliğe uygun bir şekilde düzenlenmişse, sağlık raporu vermeye yetkili devlet hastanesinden alınmışsa ve tanı/teşhis, tahlil sonuçları, rontgen vs varsa elinde ver hepsini kabul ederler...

Üye
    seranko Avatarı

Son Giriş
    22.06-2017
    Saat
    20:13
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: g.kh.n Mesajı Gör
    Arkadaşlar tip I şekerden %40 bireysel rapor alıp daha sonra vergi dairesine başvurup erken emeklilik hakkı kazananlar var mı aramızda ?
    Merhaba
    Eğer tetkik ve tahlillerin (Peptit-c testi vs.) TİP I olduğunu ispatlıyorsa ve sürekli insülin kullanıyorsan,ilaç kullanım raporun da varsa,şahsın da yaver giderse inşallah Ankara Merkez Sağlık kurulu raporunu aynen onaylar ve sürekli vergi indirimine ve YAŞ'ı beklemeden emekliliğe hak kazanmış olursun. Ben de diyabetim. Çok uzun bir hikayem var. Ne tıp fakültesi ne de gittiğim onlarca hastane bir türlü teşhis koyamıyor. Ne Tip I sin ne de Tip II sin diyorlar.. İkisi arasında olanlara lada deniyor... Bunun da özürlü cetvelinde yeri ve oranı yok. Aslına bakarsan özürlülük ölçüt ve sınıflandırması yönetmeliği ve oran cetveli baştan aşağıya revize edilmeli.. Ben insülin ve hap kullanıyorum. Başka rahatsızlıklarım da var ama komplikasyonum yok çok sükür.. 5 yıldır her yıl aynı hastaneye aynı doktorlara gidiyorum teşhisler ve oranlar noktasına kadar aynı. İlk 2 yılki raporum sürekli ömür boyu geçerliydi. Son 3 yıldır 1 yıllık süreli veriyor hastane.. Doktorlara diyorum ne farkı var bunların noktasına kadar aynı herşey diyorum.. Kafa sallıyorlar... Bu konuda tek ve yetkili (Yetkisi olmayan) patron Ankara merkez sağlık kurulu.. O ne derse o oluyor.. Yargıtay o kurula sen bu raporlara karışamazsın diyor karar veriyor ama dinlemiyor ve uygulamıyorlar.. Allah yardımcın olsun.. Sana tavsiyem en rahat rapor alabileceğin bir hastaneye git. Çevrende sor soruştur. Çünkü Ankara'da senin gittiğin hastaneye göre işlem yapıyor bazen.. Yani işini sağlama al bence. Ben 2011 yılında emekli oldum.. Her yıl kontrol muayenesi adı altında yeni rapor istiyor ankara merkez sağlık kurulu ve sgk.. Veremezsem maaşım iptal olur.. Böyle de bir durum var.. Saygılarımla

Üye
    g.kh.n Avatarı

Gerçek Adı
    Gökhan YILDIRIM
    Son Giriş
    15.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Öncelikle Allah yardımcınız olsun umarım en kısa sürede bu aksilikler bir çözüme ulaşır. Ben şubat 2015 tarihinde bireysel başvuru ile Pendik Marmara Üniversitesi Eğitim Araştırma Hastahanesinden %40 rapor aldım ve bu rapor ile vergi indirimine başvuracağım. Raporda Tip I diyabet belirtiliyor ve tanımlanamamış komplikasyonlarla beraber diye yazıyor. Başvuru için herhangi bir vergi dairesine gidip başvurmam yeterli olur mu ( Kadıköy vergi dairesi ).

Üye
    voicee Avatarı

Gerçek Adı
    İlhan
    Son Giriş
    23.09-2015
    Saat
    10:10
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bende Şahsi başvuru ile Pendik Marmara Üniversitesi Eğitim Araştırma Hastahanesinden rapor aldım ve vatan Caddesinde ki İstanbul Vergi Dairesi Başkanlığına Başvurdum.

ayrıca; İstanbul Vergi Dairesi Başkanlığı bilgiler işinize yarayabilir.

Üye
    g.kh.n Avatarı

Gerçek Adı
    Gökhan YILDIRIM
    Son Giriş
    15.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

voicee geçmiş olsun sonuçlandı mı başvurun ?

Üye
    GoXEl Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

şahsi başvuru en güzeli çünkü rapor direkt elinize veriliyor ve görebilme şansınız oluyor. Sevkle giderseniz raporu göremiyorsunuz ve kurbanlık koyun gibi bekliyorsunuz...

Üye
    msteriousxyz Avatarı

Gerçek Adı
    Merve
    Son Giriş
    10.11-2017
    Saat
    11:48
    Yaşadığı Yer
    --
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Sorularınızdan ayrı olarak vergi indirimiyle ilgili bir şey söylemek istiyorum. Burada birçok konu gördüm vergi indirimiyle ilgili. Hepsinde de rapor ve iş yerinden alınan yazıyla şahsi başvuru yapılması yönündeydi. Fakat böyle bir şey yok. Ben hiçbir şey yapmadım. Kurumum halletti her şeyi. Hatta personel şefi başvuru yapılacak ve muhasebe de başvuru yaptık demelerine rağmen pek emin olamadım açıkçası. Hep bireysel başvuru yapmam gerekiyor sanıyordum. Ama öyle değilmiş. Belge 18 Martta geldi. Evrak kayıtta olduğum için gördüm hemen, hatta kendime fotokopisini aldım. 12 Ocaktan itibaren vergiden(başvurdukları tarih) yararlandırılması gerekiyor diye yazıyor. 5 Ocakta işe başlamıştım. Diyeceğim o ki, yeni başvuru yapacaklar önce muhasebeye gitsin. Eğer olmasaydı benim kurum halledemezdi. Diğer tuhafıma giden ise oran oldu. Çoğu kişi düşer diye korktuğu için ben de öyle sanıyordum ama oranım yükselmiş! Gerçi çok az bir şey ama. %62 den %64 yapmışlar.

Üye
    voicee Avatarı

Gerçek Adı
    İlhan
    Son Giriş
    23.09-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@g.kh.n

Resmi olarak değil( Yalnız Ankara Sağlık Kurulundan Telefon İle Öğrendim %72 Olarak Onaylanmış Ayrıca İstanbul Vergi Dairesi Raporumun geldiğini onayladı ve yazının yazılacağını ve biraz uzun süreceğini söyledi. Bakalım bekliyorum.
    Bu arada Ben evrakları verirken raporun Hastanenin Aslı Gibidir onaylı nüshasını verdim vergi dairesine hatta ben vermedim oradaki memur aslı gibidir in yeteli olduğunu söyleyerek kendisi istedi.

Ben evrakları 4 Şubatta verdim 24 şubatta Ankara ya gitti 9 Martta onaylanmış ve İstanbula gönderilmiş.

Üye
    g.kh.n Avatarı

Gerçek Adı
    Gökhan YILDIRIM
    Son Giriş
    15.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

@voicee

Resmi olmasa da şimdiden hayırlı uğurlu olsun tüm yardımların için teşekkürler. Gönderdiğin rapor da %72 miydi yoksa artış-azalış oldu mu ?

Üye
    voicee Avatarı

Gerçek Adı
    İlhan
    Son Giriş
    23.09-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@g.kh.n

Teşekkürler.. evet %72 olarak gitmişti. olduğu gibi onaylandı. forumda okuduğum kadarı ile ve yakın zamanda engelli vergi indirimi alarak emekli olan 2 arkadaşımdan da biliyorum yeni tarihli raporlarda çok fazla düşürme olmuyor. İnşallah seninde istediğin gibi gönlüne göre olur.

Üye
    g.kh.n Avatarı

Gerçek Adı
    Gökhan YILDIRIM
    Son Giriş
    15.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @voicee

Bakalım inşallah bende de düşme olmaz zaten %40 bir düşme olursa gümleriz

Sayfa 2 / 7 İlkİlk 123456 ... SonSon