Toplam 5 mesajın 1-5 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    redeye Avatarı

Son Giriş
    15.11-2017
    Saat
    22:10
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    18
    Verilen Beğeniler
    2

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhaba değerli arkadaşlar yüzde 49 ve 2 yıl süreli raporum ile vergi indirimi için başvuruda bulundum bugün internetten sonuçlandığını ve onaylandığını öğrendim açıklama kısmına herhangi bir şey yazılmamış çalışma gücü kaybı yüzde 49 ve işverene bilgi verildi yazıyor.... telefonla vergi dairesini aradım ve bu indirimin hakkın ömür boyu geçerli olup olmadığını sordum ömür boyu geçerli yenilemeniz gerekmiyor denildi yani belli bir süre yok yenilemem vs gerekmeyecek değil mi diye ısrarla sordum evet yenilemeye gerek yok denildi.... emekli olurken tekrar rapor vermem gerekecek mi diye sorduğumda hayır ssk ya gideceksiniz onlar bizden bilgi ister yeni rapor çıkarmanız gerekmez denildi.... ama benim kafam rahatlamamış durumda ömür boyu geçerlimidir bu vergi indirimi 2008 yılında ssk başlangıcım var ne zaman emekli olabilirim ve emekli olmak istediğimde yeni rapor vs vs istenir mi kafam karmakarışık cevaplar için çok çok teşekkür ederim...

Üye
    yigit16 Avatarı

Gerçek Adı
    ali
    Son Giriş
    03.01-2016
    Saat
    20:36
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kardesim redeye maliye sana dogru soylemis buraya kadar dogru ama senin ssk baslangicin 2008 dolayi ile sen vergi indiri ile emekli olmucaksin ssk seni hastaneye sevk edecek ve alacagin raporla emekli olacaksin

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:00
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    197
    Verilen Beğeniler
    87

1 Ekim 2008'den önce ise sigorta başlangıcınız, vergi indiriminiz yeterli olur. Bu tarihten sonra ise vergi indiriminin önemi yok, emekli olurken kurum sevkiyle alacağınız rapor oranına göre emekli edilirsiniz.

Üye
    redeye Avatarı

Son Giriş
    15.11-2017
    Saat
    22:10
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    18
    Verilen Beğeniler
    2

cevaplar için çok teşekkür ederim 1.04.2008 sigortalılık başlangıcım, vergi indirimim sürekli verildi 20 yıl ve 4400 gün sanırım emeklilik şartım var yani 13 yıl sonra hak kazanmış olacağım.... burada en çok merak ettiğim konu şu 13 yıl sonra ben emekli olmak istiyorum dediğimde vergi indirimim sürekli olduğu için benden yeni rapor rapor yenileme vs isteyecekler mi yoksa artık ben şartsız koşulsuz 13 yıl sonra emeklilik hakkını kazandım mı çok önemli bir konu benim için...... bilgi verenlere çok teşekkür ederim...

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:00
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    197
    Verilen Beğeniler
    87

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    İşte 1 Ekim 2008'den önce olduğu için istemeyecekler.