Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 30 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    uğuracar Avatarı

Son Giriş
    06.11-2017
    Saat
    13:15
    Yaşadığı Yer
    kocaeli/gebze
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Teşekkürler Mr.No

Üye
    Volkan Poyraz Avatarı

Son Giriş
    26.01-2016
    Saat
    18:43
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: earibagi Mesajı Gör
    16 aralık 2010 dan sonraki raporları kabul ediyorlar.
    ben ilk 6 ay diye biliyordum benım bilgi yanlış mi ?

Forum Moderatörü
    BuTcHeR Avatarı

Gerçek Adı
    Eyüp
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    07:30
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    62
    Verilen Beğeniler
    0

16 Aralık 2010 dan itibaren kabul ediyolar hocam

Üye
    Volkan Poyraz Avatarı

Son Giriş
    26.01-2016
    Saat
    18:43
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: earibagi Mesajı Gör
    16 Aralık 2010 dan itibaren kabul ediyolar hocam
    Eve gider gitmez bakacam . Sırf tekrar hastaneye yollacaklar diye gitmiyorum vergi dairesine .

Bir yerde yazıyor mu ? 16 Aralık 2010 diye. Rapor sürekli birde

Üye
    hakanmemik Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan
    Son Giriş
    27.11-2017
    Saat
    16:40
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    13

Memur66 özür oranın neyden kaynaklı? vergi dairesine gitmeden önce diğer insanların fikirlerini bir al bakalım belki istediğin bir sonuç gelebilir. Oranlar vs.. değişti burada biraz araştırıp bilgi edin.

Üye
    Baran Adanalı Avatarı

Gerçek Adı
    resül
    Son Giriş
    07.04-2015
    Saat
    23:49
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben Şahsi Başvuruda Bulunmuştum Yani Kendim Gittim 15 Sene tedavi Gördüğüm Adana Balcalı Hastanesi Nöroloji Bölümüne dilekçe verdim özür yüzdemin bildirilmesi içinhalen cevap yok , Olay Bu Erol Bey

Üye
    GoXEl Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Dilekçe niye veriyorsun ki Herhastane de Sağlık kurulu diye bir birim var, git oraya başvur.

Üye
    Baran Adanalı Avatarı

Gerçek Adı
    resül
    Son Giriş
    07.04-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Göksel Kardeş sağlık kurulunun maktu dilekçesini kullanmadım (o dilekçe tek talep içeriyor yani kıfayetsiz) çünkü taleplerimin tamamını kapsamıyordu, anladınmı_? onların verdiği dilekçe kendilerini rahat ettiren bizlere hak tespit etmeye çoğunlukla yaramayan sadece bir hususu karara bağlayan dilekçeydi, eksik talep dilekçesidir yani mtv ötv vergi indirimi ilgili yasadan faydalanma durumunu hep birlikte bildirilmesini istedim forum yönetmeni bülent beyde bu hususları değişik başlıklarda bildirmişti ama yine kendi bildiklerine göre iş yaptılar ceberrutlar ... Halbuki yasa açık tüm unsurları içeren tek rapordiyor ama kanunu gösteriyorum Abi sen onu geç ya diyor onu geçersem neye takilim diyorum sıfatı eşkiyor rapor çıksın ben onları sevecem :-) Umarım nedenini anlatabilmişimdir.

Üye
    GoXEl Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

tamam çözüm çok basit. ben hastaneye gittim, sağlık kuruluna şunu söyledim; Ben yeni yönetmeliğe göre Özür Oranı'mı gösteren ve süreklidir ibareli rapor istiyorum. Sonuç olarak özür oranı sabittir, raporun ne için istendiğinin önemi yoktur.

Üye
    Baran Adanalı Avatarı

Gerçek Adı
    resül
    Son Giriş
    07.04-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Göksel Bey Raporun İstanbuldaki Uygulamanın ne olduğunu bilmemekteyiz lakin adana çukurova universtesi sağlık kurulu bölümü ve hasta hakları bölümü bizlere diyorki Özür Oranı ve Gelir Vergisi Muhafiyeti İçin Ayrı bir maktu dilekçe vede h sınıfı ehliyet için ayrı bir dilekçemiz var , artı olarak özürlü kimlik kartı için ayrı bir dilekçemiz var ve davamında bunların hepsinin değerlendirilmesini istiyorum zamanım dar beyfendi diyorsun hayır diyor sonradan öğreniyorumki bu üç hakkın tesciline ilşkin her bir rapor için ayrı ayrı taleplerle ayrı ayrı zamanlarda her biri için ayrı 300 tl bedel yatırmamız gerekiyormuş , yani dillerinin altında başhekimliğin emrine uygun finans sağlamak yatıyor hadi biraz gerçekçi olalım gasp ediliyoruz çünkü yukarıdada belirttiğim gibi tek raporda tüm taleplerin karşılanması ve ücret alınmaması gerekiyor kanun bunu söylüyor beyler ben demiyorum kanun diyor ama dediğim gibi kanun ne abi ya sen boşver onu bana ayrı ayrı 300 er tl yatır diyor rapor çıksın üm birimleri ile ayrı ayrı şahsi şikayette bulunacam :-) onların istediği gibi , ben söz dinleyen bir hukukçuyum :-) adli yargıda bunu tazminata çevirecem avukat arkdaşlarımla ve bimere ayrı ayrı hem kurumu hem doktoru hemde kurum çalışanlarının o umursamaz vurdurmduymaz hareket ve davranışlarından dolayı şikayette bulunacam zamanım var yani SARACAM bunu yapma sebebim ben ayaktayım beyler düşmedim peki ya düşen biri olsaydım çok acil muhtaçlığım söz konusu olsaydı işte o zaman ölürdüm ölür herkeze saygı ve selamlarımla :-)

Üye
    GoXEl Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Ne diyeyim kardeşim... ayakların baş olduğu bir yönetimden aksini beklemek ahmaklık olurdu zaten... Takip ediyoruz, gelişmeleri paylaşırsın umarım

Üye
    Baran Adanalı Avatarı

Gerçek Adı
    resül
    Son Giriş
    07.04-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Beyfendiler Bakın ben şunu anlatma meramındayım 1-) Bizimle yani vücüt özürü olup engerlli olan TÜM Bireylerle İnsan Gibi Davranış Biçimleri ile muhatap olunması 2-) Gerekli hakların tamamının ivedi olarak tescil ve teslim edilmesi 3-) Madden Faydaların Sosyal Hayata girerken İnsanların İşlerinin kolaylaştırılması , Yani bakın engelli bireyimiz gelir vergisi muhafiyeti için başvuru yapıyor aylık faydası 26-56-120 tl çivarında sen adamdan 300 tl para alıyorsun ya bu hangi anlayışa uygundur hani özürlü hakları hani kanun hani sosyal devlet anlayışı nerede diye düşünmeden edemiyor insan, vede hadi sen hadi o farkında bunların hakkını ÇOK UZUN Mücadelelerle alabiliyor yeri geliyor eziliyor yeri geliyor sinir oluyor ama kişilşilinden ödün vermiyor eeee ya cahil okumamış saf gerçekten çok şiddetli hak sahibleri ne yapsın EL İNSAF ya adam burda yazıyor sol el yok ehliyetime el kondu has.... yok ya eee bu adamı götürün öldürün ya canlı canlı doğrayın evden çıkmasın sosyal haytta yeri olmasınmı beyler OLAÇAK Öyle yada böyle OLAÇAK İnşallah , Arabada alacak maaşda alacak en MTV - ÖTV - HATTA KDV Bile ödemeyecek inşallah :-)

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: GoXEl Mesajı Gör
    Ne diyeyim kardeşim... ayakların baş olduğu bir yönetimden aksini beklemek ahmaklık olurdu zaten... Takip ediyoruz, gelişmeleri paylaşırsın umarım
    Evet Ben Bu İşlere Geçen Ay Askerlikten Çürük Verdiler Diye başladım aaa böylede bir şey varmış bi baklam dedim bu siteyi buldum okudum okudum okudum ezberlercesine araştırmalar yaptım deli gibi çalışıyorum :-) bu işe yeni girdim çok ilginç unsurlar olaçaktır hepsini ayrı ayrı paylaşacam bu durumla ilgili ne olay olursa yazacam inşallah :-) Maksat bir damla faydam olurmu maksat bizlerin bir umudu daha realist olarak artarmı umut göksel bey umut yoksa nasıl yaşanır :-)

Üye
    Havva3 Avatarı

Son Giriş
    16.12-2015
    Saat
    20:47
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben bu yıl %63 tedavi gördüğüm hastaneden rapor aldım ve 2015 tarihli beni bu gün telefonla aradılar ve başka hastaneye kendileri sevk edeceğini söylediler bu durumda yılın önemi yok bu bu anlama gelmiyor mu ?

Forum Moderatörü
    BuTcHeR Avatarı

Gerçek Adı
    Eyüp
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    07:30
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    62
    Verilen Beğeniler
    0

Raporunuz yeni ise itiraz edin,o raporu kabul etmek zorundalar.

Üye
    Havva3 Avatarı

Son Giriş
    16.12-2015
    Saat
    20:47
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @earibagi

Dün telefonda bana yeni hastane sevki diye söyledi telefona çıkan bayan . Bu gün gittiğimde raporu veren hastaneden emg volumlu spinometrik solunum testi ve tablo çizelgesi doktor tarafından doldurulması olduğunu öğrendim ve onları yaptırmaya başladım işlem bitince bütün istenilenleri yaptırıp heyete verecekmişim ve heyet posta yoluyla gönderecekmiş gönderildikten sonra 3 ay daha bekliyecekmişim miş miş le dolu yine işte rapor verildiği Zaman yapılanlar tekrar yapılacak yani bence raporunuzu götürdüğünüzde neye istinaden verilmişse bence o tahlil ve sonuçlarıda ekleyin belki o zaman 3 ay daha beklenmez

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12