Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 38 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    hakan7272 Avatarı

Gerçek Adı
    hakan
    Son Giriş
    16.01-2015
    Saat
    21:47
    Yaşadığı Yer
    batman
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    evet şimdi daha iyi anladım.. sağol dadaş kardeşim.. yani yani aldığım asgari geçim indirimim 26 tl görünüyor.. bu demek oluyor ki evli olmamdan dolayı almam gereken 160 tl nin sadece 26 tl sini alabiliyorum.. gerlir vergisi kesintisinde sadece 26 tl kaldığı için.. ve 160 tl den geri kalan 134 tl yi alamıyorum.. çünkü gelir vergisi kesintisinde 0 kaldığı için.. doğru mu anladım?

Üye
    DADAŞ06 Avatarı

Gerçek Adı
    cihan
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    22:51
    Yaşadığı Yer
    ankara çayyolu
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

aynen kardeşim . o madde yüzünden 134 tl havaya uçuyor

saygılar

Üye
    hakan7272 Avatarı

Gerçek Adı
    hakan
    Son Giriş
    16.01-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    batman
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

papatya hanım dadaş bey ilgileriniz için tekrardan teşekkür ederim.. bu konuda hala ümitsizim ama bi daha sorayım bakalım.. yarın tekrar konuşuruz olmazssa.. iyi geceler hepinize.. sağolun..

Üye
    papatyacim Avatarı

Gerçek Adı
    nefise
    Son Giriş
    10.03-2017
    Saat
    17:13
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Dadaş bak abi sende bizi anlamıyon şuan abi diyor ki ben bodrom da nasıl anlarım vergi indirimi diyor bizden hesaplama yap demiyor ona bajarsan hesapların doğru ama şurda hatalısin gelir vergisi 0 diyor sende senden vergi kesilmiyor diyorsun zaten bodraya kişiye ödenen tutarlar yazılır muhasebe zaten vergi hesaplamasını yapıyor sana gelecek düzeyi bodrona işliyor yanlışsam düzelt beni

Üye
    DADAŞ06 Avatarı

Gerçek Adı
    cihan
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara çayyolu
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

nefise hanım size şu bilgiyi vereyim . bordurada bir kişinin gelir vergisi kesintisinin 0 olma ihtimali yok tur eğer engelli değilse . sadece engellilerin gelir vergisi kesintisi sıfır olabilir

saygılar

Üye
    papatyacim Avatarı

Gerçek Adı
    nefise
    Son Giriş
    10.03-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Dadaş sen şimdi niye teesüf ettin cihan bey en iyisi ben susayım şu ara işten çıktım başıma bi maliyeci ile skandala karışmim hehe

Üye
    DADAŞ06 Avatarı

Gerçek Adı
    cihan
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara çayyolu
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

çok hoşsunuz . teessüf etme sebebimde hoşluk olsun diyedir.

saygılar

Üye
    papatyacim Avatarı

Gerçek Adı
    nefise
    Son Giriş
    10.03-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Saygı hürmet benden size gelsin ben yine diyorum engelli de olsa 0 bir kesinti yazmaz o bodro da bi anormallik var derim :-) nacizane fikrim :-)

Üye
    hakan7272 Avatarı

Gerçek Adı
    hakan
    Son Giriş
    16.01-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    batman
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

papatya hanıma katılıyorum bende.. çünkü eğer ben daha 2. dereceden indirim alırken bile gelir vergisi kesintisi sıfırlandı arkadaş başka gelir vergisi vermeyiz aile yardımında burdan oluyordu zaten denirse ki dadaş abi bunu diyor, o zaman evli 4 çocuklu ve 1. dereceden engelli biri ne kadar alacak? benim burda zararım 134 tl iken öyle bi arkadaşın zararı 4 çocuk ve 50 tl de 1. derece olmasından dolayı alamadığı indirim olacak.. yani 400 tl ye yakın parası içeride kalacak.. gelir vergisi indirimini bu kadar düşük tutup aile yardımını da burdan veriyoruz engelli yardımını da burdan veriyoruz derlerse bu dalga geçmek gibi bişey olur.. o zaman 1. derece ile 2. hatta 3. derece arasında bi fark olmaması lazım maaş olarak.. üçünü de evli kabul edersek.. ve çocuklarıda varsa zaten onların hiçbiri içinde bi ücret alamaması lazım.. bu hesap kafama yatmadı hiç..

Üye
    DADAŞ06 Avatarı

Gerçek Adı
    cihan
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara çayyolu
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

hakan bey yazdıklarınız son derece doğru . işte devlet böyle kandırıyor milleti ( kötü maliyeciler ) bilen bilir . bilmeyene anlatmak zor lakin son yazınıdan çok güzel anlamış oldugunuzu idrak ettim .

nefise hanım tekrar diyorum bordroda gelir vergisinin teknik olarak 0 olma ihtimali yoktur . sadece engellilerin 0 olabilir

ikinizede saygılar

Üye
    papatyacim Avatarı

Gerçek Adı
    nefise
    Son Giriş
    10.03-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hakan bey bence önce sizin vergiyi çözelim maliyecimizi yormayalim doğmamış çocuga don biçmek denir buna ilahi gece gece gözümden yaş getirdiniz ikiniz de :-)))

Üye
    hakan7272 Avatarı

Gerçek Adı
    hakan
    Son Giriş
    16.01-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    batman
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yani alay ediyorlar resmen o değilde milletin gelip, sizden vergi almıyorlar ne yapıyorsunuz bu kadar maaşa falan demesi olmasa dert etmeyecem.. her önüne gelen engellilerden 700 tl 500 tl vergi almıyorlar diyor. sanki o parayı bize veriyorlarmış gibi tamam verdikleri kadarından Allah razı olsun da böyle vermeyip sonra derecelere kademelere ayırmaları ne hesap oluyor yıllardır araştırırım sürekli anlatılan yüzde 40/60 3. derece.. yüzde 60/80 2. derece yüzde 80/100 birinci derece.. birinci derece 800 ikinci derece 400 üçüncü derece 200..) sanki maaşa ekliyorlar bu paraları da derece kademe hesaplatıyorlar.. sonuçta kimseye belli bi miktardan fazlasını vermiyorlar boşuna millete böyle anlatmasınlarda millet gelip biz devleti soyuyormuşuz gibi muamelede bulunmasın bize.. görüldüğü gibi bekar bir engelli olsam evli sağlam biri kadar anca alabiliyorum ve evliysem de evliyle aynı parayı alıyorum.. ve düşünüyorum da çocuklarım olsaydı 4 tane.. sen gelir vergisi indirimine tabisin o yüzden sana vermiyoruz çocuk parası deseler..ki öyle diyecekler.. acaba engelli olmasam daha mı çok alırdım. deli sorular. iyi geceler saygılar..

şuan tek umudum sizsiniz papatya hanım.. dadaş bey aklımı çelmiş olsa bile kalbim gönlüm sizin haklı çıkmanızdan yana hala.. sağolun..

Üye
    papatyacim Avatarı

Gerçek Adı
    nefise
    Son Giriş
    10.03-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hakan bey dadaş maliyeci ben ise engelli soru ve sorunlarını bir zat bilen ve çözen kişiyim kulvarlarımiz farklı ama tabi yaşanmışlardan yola çıkarak cevaplıyorum vergi indirimi uzmanlık alanım dadaş hesaplar ben çözüm yolu sonarım dimi uzman cihan bey

Üye
    hakan7272 Avatarı

Gerçek Adı
    hakan
    Son Giriş
    16.01-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    batman
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

umudum sizsiniz papatya hanım.. dediğinizi de sorarım yarın inşallah.. uykusuz bıraktım sizleri de hakkınızı helal edin.. sizde bi sonuca ulaşabilirseniz farklı olan lütfen beni de bilgilendirin.. sık sık bakarım buraya..

Üye
    papatyacim Avatarı

Gerçek Adı
    nefise
    Son Giriş
    10.03-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Farklı sonuç senin işyerimden vergi indirim raporunu alman olur inşallah sizlere yardımcı olmuşumdur uyku sorun degil işsizim bu ara bildigim başlıklara yardımcı olmaya çalışıyorum size iyi geceler hakan bey

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon