Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 41 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    serkanuygun Avatarı

Son Giriş
    04.03-2017
    Saat
    02:27
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba arkadaşlar...

Vergi indirimi belgesi almak için 2 Yöntem bulunmakta.

1. Vergi dairesine başvurup onların hastaneye sevk etmesi ile.
    2. Kişisel başvuru yöntemi ile.

Ben daha önce vergi dairesi üzerinden sevk isteyerek hastane işlemlerimi tamamladım %37'de kaldım. Evsis üzerinden baktığımda
    maliye bakanlığı raporu % 37 olarak onaylamış ve işyerime yazıyı göndermiş. süreç tamamlanmış.

Forumda;

7-Hastane tarafından düşük dereceli rapor verilmesi halinde başka hastaneye sevk yapılabilir mi?
    Hastane tarafından verilen raporlar Başkanlığımıza gönderilmekte olup, Başkanlığımızca sözkonusu rapor yazı ekinde Maliye Bakanlığına iletilmektedir. Çalışma gücü kayıp oranı ve derecesi Maliye Bakanlığınca tespit edilmektedir. Bakanlıkça tespit edilen işgücü kayıp oranı ve derecesi yazı ekinde çalışılan işyerine gönderilmektedir. Bu süreç tamamlanmadan yeniden hastaneye sevk yapılamaz.

Bu maddede süreden bahsetmiyor sanırım 6 ay süre bir taammül şart değil. süreç tamamlandığında yani işyerine yazı geldiğinde vergi indirimi için vergi dairesine başvurulabiliyor. yanlışmı yorumluyorum?

Şimdi;

1. İlk Yöntemi deneyip vergi dairesine tekrar başvurup sevk istesem beni sevk ederlermi? Başvuru esnasında sistemden daha önceki raporum
    sanırım gözükecek başvuru evrağana onu eklemem gerekirmi?
    2. Diyelimki sevk ettiler %40 üzeri bir oran aldım, daha önce %37 oran aldığım için hakem hastaneye sevk edilebilirmiyim?
    3. Kişisel olarak başvuru yaparsam başvuru yaptığım hastane benim daha önce aldığım %37'lik oranı görebiliyormu?
    4. Kişisel başvuruda engelli raporu ne için istendiği soruluyor, oraya vergi indirimi için değil engelli hakları yazsak bir şey değişirmi?
    5. Kişisel başvuruda eski raporu göstermemiz gereklimi?

Teşekkür ederim. iyi forumlar...

Üye
    Mr.No Avatarı

Gerçek Adı
    Erol Taş
    Son Giriş
    17.11-2017
    Saat
    10:05
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

normalde vergi dairesine işyerinizden çalıştığına dair yazıyı onaylattıp o yazı ile gidiyorsunuz. Gerisi hangi hastane isterseniz o hastaneye Vergi dairesinden alacağınız yazı ile sevk ediyorlar. Muayene olduğun an işiniz bitiyor... Size işyerinizden bildiriyorlar...

AnCak sevk işlemlerini hastane heyet kurumuna işletirken tük şıklar istiyorum dediğinizde; fazla fotograf verdiğinizde; ekstradan fazla rapor elinize alabiliyorsunuz..

Diğer yol sizin dediğiniz gibi direk heyete girip tüm şıklar istediğinizde ve fazla foto verdiğinizde; işlem yapılabiliyor... Vergi dairesne elden işyeriniz onaylı yazı ile beraber rapor götürebilirsiniz.

hangisi daha avantajlı diyorsunuz; bilemeyeceğim her iki yol aynı noktaya çıkıyor....

Ama elinize rapor geldiğinde; oran düşük çıktığında; o zaman İl Sağlık Müdürlüğüne itiraz edebilirsiniz. O zaman sizi Hakem HAstaneye sevk edebilsin... Muayene hakem hastanede sil baştan...

Olurda hakem hastane düşük verirse o zaman Mahkemeye...

Mahkeme sizi de seçtiği hastaneye muayeneye yollayacak...

Önerim; varsa diğer sakatlık ve hastalıkları mutlara rapora ekletmelisiniz. %37 belki değişir bunu doktor olmadığımız için bilemeyiz... biraz sizde araştırınız derim..

Üye
    serkanylmz77 Avatarı

Son Giriş
    04.08-2015
    Saat
    20:00
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Konunun takibindeyim
    1.
    2.
    3.
    4.
    5. Soruların cevabını merakla bekliyorum.hemen hemen sıkıntılarımız aynı gibi

Üye
    GoXEl Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Kişisel başvuru en mantıklısı, çünkü raporu elinize veriyorlar, teşhis ve bulgularda eksik varsa, buna itiraz edip, olmadı yeniden kurula girme hakkınız oluyor. Vergi dairesi sevkiyle giderseniz, rapor size verilmeden, direkt ankaraya yollanıyor, bu bence çok riskli. Hastalığınızı siz biliyorsunuz, ben bugün aldığım %55 lik raporu yarın tüm tahlil sonuçları ile birlikte vergi dairesine vereceğim. Böylelikle kontrol bende olacak.

Üye
    serkanuygun Avatarı

Son Giriş
    04.03-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

GoXEl;

Bazı bölümlerde röntgen v.b. tahliller var bunları doktor bilgisayarında görebiliyor, onları bize vermiyorlar vergi dairesine nasıl vereceğiz?

Üye
    serkanylmz77 Avatarı

Son Giriş
    04.08-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Tahlil olduğunuz hastanenin Web sitesinde laboratuvar sonuçların pencereleri var
    Protokol numarasını giripte çıktısını alabilirsiniz

Forum Moderatörü
    sarasota Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    31
    Verilen Beğeniler
    13

kişisel gidersen biraz masraflı olabilir ayrıca tetkik ve tahliller içinde ayrıca ücret alınabilir bu bakımdan sevkle gitmen menfaatine olabilir

Üye
    GoXEl Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Masraf olsun önemli değil. Sevkle gittiğinde, hastane çalışanları vergi indirimi olduğunu anlıyor ve hakettiğin oranı vermemek için türlü zorluklar çıkarıyorlar, çünkü onlara verilen talimat bu şekilde. Kişisel git, Özürlülük Oranım için istiyorum de, o zaman daha esnek oluyorlar. O raporu Vergi İndirimi için kullanabilirsin.

Tahlil ve rontgenlere ise, nerede yaptırdıysan o birimden iste veriyorlar. Bunlar devlet sırrı değil ben bütün rontgen ve tahlillerimi dosyalayıp Vergi Dairesine teslim ettim.

Selamlar,

Üye
    serkanylmz77 Avatarı

Son Giriş
    04.08-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Aynen bende vergi indirimi için kişisel başvurdum hastaneye. Ama maalesef bana randevu vermediler 2009 yılında aldığım sürekli raporum olduğu için ancak il sağlık müdürlüğüne itiraz etmemi söylediler. Rapor almak için illa itiraz etmemmi gerekir ??
    Yada bu işin başka formülü varmı acaba ???

Üye
    GoXEl Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Vergi İndirimi Demeyin Zaten. Özür Oranı için deyin. Rapor almak sizin hakkınız ve o hastane de vermek zorunda. Genel Sağlık Raporu istiyorum bu kadar. Yarın Ehliyet, Özürlü kartı vs işlemlerim için elimde bulunacak, bitti bu kadar. daha da fazla sorguya maruz kalmayın.

Üye
    serkanylmz77 Avatarı

Son Giriş
    04.08-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yok yok vergi indirimi için demedim kesinlikle ne olur ne olmaz diye. Özürlü kimlik Kartı için dedim sonra sistemden raporumu GÖRDÜ ve itiraz etmemmi söyledi

Üye
    Baran Adanalı Avatarı

Gerçek Adı
    resül
    Son Giriş
    07.04-2015
    Saat
    23:49
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arakadaşlar Herkeze saygı ve selamlar ; TÜRKİYEDE HAKLAR VERİLMEZ , ALINIR. ne acıki bizlere zorluk çıkaranlarda yine içimizden birileri ve kamu görevlilleri, Adamın Vücüdunda özür var ise bin neticede sende hastane olarak bunu rapora dökmek ile mükellef isen nasıl olurda bu raporun tarafa vermiş olduğu hakları düşünerek tarafa kötü davranırsın veya zorluk çıkartırsın SANANE adam ne hakkı var ise DEVLET Tanımış kullansın Bire DENSİZ yani GOXEL Kardeşim bu konuda haklı bir teknik geliştirmiş lakin neden buna yitiliyor bu adam ayıp değilmi yazık değilmi artı ey millet bakın bu özürlülük oranı böyle insiyatifin çok fazla kullanılabileceği bir halde düzenleniyor doktorlar burada hukuk dışı kapsam dışı misyonlar üstleniyor , oysa özürlülük ölçütleri açıkça belirtilmiş yani adamın durumu ortada varsa zaten orada tablolar var seçeçek ve puan verecek hepsi bu arkadaş ATLA DEVE Değil yani , lakin türkiyede ne yapılıyor doktor soruyor niye alıyorsun SANANE LAN , seni ilgilendirmez sen yüzdesini ver , ve bu raporlar birlikte yüzdelik dilimin tutması durumunda maaşdan vergi indirim hakkını kullabileceksin tabiki adam özürlü neden kullanmasın yaw tabiki kullancak çünkü senin için çok kolay olan bir fiil özürlü bir adam için tam bir işkence gayet tabiki bu durumun hakları varsa kullanacak. örneğin birisi için bir bardak çay içmek çok kolay olabilirken elleri titreyen özürlü biri için bu bir bardak çayı içmek tam bir zülümdür
    EY DOKTORLAR , arakadaşlar vergi indirim maliye ayağını detaylıca anlatırsanız arakadaşlarımız ve bende dahil olmak üzere faydanalaım, yani raporu aldık maaşı aldığımız idari müdürlüğünün bağlı olduğu vergi dairesine gittik eee sonra ne oluyor TÜM ziyaretçilere saygılar ve selamlar

Üye
    serkanuygun Avatarı

Son Giriş
    04.03-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar oranım romatizmadan % 37 ve sürekli, psikiyatriye gitsem muhakkak bende bişey bulacak
    ve ilaç verecek diye düşünüyorum. kişisel olarak engelli raporuna başvurduğumda psikiyatride oran verir ve ortalam %40 ve üzeri olursa
    ve ben bu raporu vergi indirimi için vergi dairesine verirsem vergi indirimi belgesi alabilirmiyim?

Bunu şu yüzden sordum romatizmal hastalığın tedavisi ve çaresi yok o yüzden sürekli, fakat psikiyatri işin içine girince
    sürekli olan rapor süreli halemi gelir?

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:24
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    185
    Verilen Beğeniler
    82

Kişisel olarak aldığınız raporla vergi indirimi başvurusu yapabilirsiniz.
    Psikiyatri işin içine girdiğinde evet süreli olma ihtimali daha yüksek, ama kesin cevap verilecek bir konu değil. Yaşamayıp görmeden hiçbir deneyim size tam olarak uymaz.

Üye
    movie Avatarı

Son Giriş
    21.08-2017
    Saat
    09:08
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    baran adanalı kardeşim ben 15 gün önce vergi dairesine elimde yüzde 60 raporlagittim dedimki raporumda sürekli yazıyor vergiden muaf olmak istiyorum ,bana seni heyete gönderecem dersen hiç başvurmayacagım ama yok seninki sürekli yazan bir rapor dersen hemen işleme koymak istiyorum dedim.
    sürekli yazısını görünce direkt sıra numarası al hemen gönderelim dedi ve işlem ekoydu ve sonucun üst yazı ile iş yerime gidecegini söyledi
    ortalama 3 ay sürüyormuş,

vergiden muaftır yazısı gelince baglı oldugun sgk il müdürlüğüne emeklilik için müracaat edebilirsin prim günün dolduysa emekli olabilirsin, yoksa kalan prim gününü hesaplayıp felan tarihe kadar çalış günün dolunca emeklisin diyorlar,ben verdiden muaftır yazısının olumlu sonuçlanacagı var sayımı ile kendi primimi hesaplattım inşallah 2017 8. ayında emeklilik primimi doldurup malulen emekliliğe hak kazanıyorum,ayrıca şu anda özürlü kimlik kartı ve serbestulaşım paso su almış bulunmaktayım, yardımcı olduysam ne mutlu

Sayfa 1 / 3 123 SonSon