Toplam 13 mesajın 1-13 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ecii Avatarı

Gerçek Adı
    dodo
    Son Giriş
    15.11-2017
    Saat
    11:26
    Yaşadığı Yer
    muş
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Benim %40 epilepsi sürekli raporum var.
    Acaba vergi indirimine başvuru yaparsam, rapor oranım onaylanır mı %40 diye düşürülür mü?

Üye
    korkut Avatarı

Son Giriş
    28.10-2015
    Saat
    19:34
    Yaşadığı Yer
    tokat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba arkadaşım bende epılepsı rahatsızıyım öncelıkle çok geçmış olsun, eğer raporun eski tarihli ise kesınlıkle yeni rapor isteyeceklerdir. Bende yeni rapor almak için bıraz uğraştım ama sonunda aldım yenı emar eeg kan tahlılı vs kurul derken yaklaşık bır 3 ay gıbı zaman geçıyor ama vergı ındırımını alırsan emeklı olmanda çok faydası olcak. iyi günler

Üye
    ecii Avatarı

Gerçek Adı
    dodo
    Son Giriş
    15.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    muş
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mrhb teşekkür ederim sizede geçmiş olsun raporumu geçtiğimiz mart ayı aldım olurmu? acaba düşürüyormu vergi dairesi başkanlığı? bide asgari ücrette ne kadar fark ediyor varmı bir bilginiz

Üye
    korkut Avatarı

Son Giriş
    28.10-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    tokat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Asgari ücretteki faydasını bence düşünme önemli olan emekli olacağın zamanki faydası hiç vakıt kaybetmeden vergi indirimi almak için işlemlere başla vergi indirimi için raporunu ankaraya göndercekler yeni rapor almana gerek yok bence ankarada ınşallah onaylar... onaylanmasada ilk aldığın raporda bır değişiklik olmayacak aklına takılan bırşey olursa burdakı butun arkadaşlar yardımcı oluyorlar benımde hıç bır bılgım yoktu allharazı olsun herkes çok yardımcı oldu k.i.bak

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    20:16
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    190
    Verilen Beğeniler
    82

28,5 TL yansır. Ama bundan öte sigorta başlangıcı 1 Ekim 2008'den önce olup, ssk'dan emekli olacakların vergi indirimi alması şart.
    Büyük ihtimalle % 40 olarak aynen onaylanır. Düşürülürse itiraz etme hakkınız var.

Üye
    ecii Avatarı

Gerçek Adı
    dodo
    Son Giriş
    15.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    muş
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benim sigorta girişim 2010 benim yapacağım sey nedir . vergi indirimi ve emeklilik için simdi bişey yapmama gerek varmı

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    20:16
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    190
    Verilen Beğeniler
    82

Yok o zaman emeklilik için almanız şart değil. Emeklilik zamanınız geldiğinde kurum tarafından yeniden sevk edilirsiniz, elden aldığınız raporlar kabul edilmez. Kurum tarafından sevkle en az % 40 olmak üzere, kaç alırsanız o şartlarla emekli edilirsiniz.

2008 sonrasi - %40 oranında epilepsi raporum var. Vergi indirim hakkı kazanabilir miyim?

Üye
    ecii Avatarı

Gerçek Adı
    dodo
    Son Giriş
    15.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    muş
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

geçtiğimiz mart ayında aldığım epilepsi %40 raporumun fotokopisini (aslı gibidir yaparak)bir fotoğraf .kimlik fotokopisi. şirket dilekçesi bide kendi dilekçemi ekleyip vergi dairesine götürdüm.
    ordaki yetkili bana şirketiniz nerde ise oraya ver dilekçeni dedi. bende bu ilçede hastanede calişiyorum dedim sirket istanbulda ben oraya nasıl vereyim zaten kendi bağlı olduğum yerde vermeliymişim dedim(bu bilgiyi bu siteden öğrenmiştim)

acaba yanlış bir işlem yaptımmı bide sistemden ne zaman kontrol edebilirim

Üye
    Alman Avatarı

Gerçek Adı
    Selçuk
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    39

İş yerinin bağlı bulunduğu vergi dairesini öğren oraya başvur.

Üye
    ecii Avatarı

Gerçek Adı
    dodo
    Son Giriş
    15.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    muş
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ya ama şirket istanbulda ban muşta yaşıyorum

%40 epilepsi sürekli raporumla vergi indirimine başvurdum acaba epilepsi hastalarınınkini düşürüyorlarmı örnek durumu yasayan varmı

Üye
    a.s. Avatarı

Gerçek Adı
    AHMET
    Son Giriş
    12.10-2016
    Saat
    22:22
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

%40 epilepsi sürekli raporum

ECİİ Selamlar,

07 Ocak 2015 Tarihinde Epilepsi hastalığım için heyet raporu almak üzere Sağlık Kurulunun karşısına çıkacağım.Sen Epilepsiden daha önce heyet raporu almışsın. Bu konudaki
    bilgi ve tecrübelerinden bahsedersen çok memnun olurum. Çünkü okuduğum bazı yazılarda epilepsi için heyet raporu anca hastanede yatarak videolu eeg çekimi ile nöbet tespiti sonrasın da ola biliyormuş. Bu konu da beni bilgilendirirsen çok memnun olurum. 22 yıllık dirençli epilepsi hastasıyım. 3 çeşit anti epileptik ilaç kullanmama rağmen nöbetlerim devam ediyor. Allah acil şifalar versin.

Üye
    korkut Avatarı

Son Giriş
    28.10-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    tokat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba ahmet arkadasim oncelikle gecmis olsun bende 13 yildir direncli epilepsi hastasiyim ilaclar sayesinde buyuk nobetlerim olmuyor ama ufak nobetlerimi hic bir care bulunamadi tek denemedigim sey ameliyat onun icinde ben korkuyorum... sen heyetteki butun doktorlara muayne olucaksin ama butun olay norokoji doktorunda bitiyor bu tarihe kadar elinde bulunan butun evraklarini yaninda gotur epikriz emalar eeg sonuclari elinde ne varsa doktor yakin bir tarihli emar yoksa emar yeni emar istiyor ve kesinlikle dedigin gibi goruntulu eeg cektiriyor benim eeg mi uykuda degil kamerali oturarak cektirdi butun basimdan gecenleri anlattim surekli takibinde oldugun bir doktor varsa ondanda bir yazi gotur hakkinda hayirlisi olur insallah....

Üye
    ecii Avatarı

Gerçek Adı
    dodo
    Son Giriş
    15.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    muş
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    %40 engelli epilepsi raporum vardı vergi indirimi için aslını gönderdim . eksik evrak diye hastaneye sevk etmişler eeg sonucu kullandığım ilacın ne olduğunu falan istemişler acaba böyle istiyorlarmıydı ben carsamba günü gidip hastaneye cektirecem eeg falan yanlız nöbetten üç gün sonra eeg normal cıkıyor ne yapacaz simdi vazgeçsemmi . bu şekilde işlem yapan varmı.raporum 2014 yılında almıştım